Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA ZAPRASZA

ksiega dzungli29 KWIETNIA – 5 MAJA

REPERTUAR SALA MOSKWA

Mustang

W KINIE OD 29 KWIETNIA!

Nominowany do Oscara (w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny) debiut młodej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet.

Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu.

Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

„Mustang” był nominowany do Oscara oraz Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Film zdobył również nagrodę FIPRESCI przyznawaną przez stowarzyszenie krytyków filmowych dla Największego Odkrycia Filmowego 2015, nagrodę Publiczności na AFI Fest 2016 i wiele nagród publiczności na europejskich festiwalach filmowych. Jest też laureatem Nagrody Parlamentu Europejskiego LUX oraz nagrody Europejskiej Akademii Filmowej dla Odkrycia Roku. Na Festiwalu Ale Kino! w Poznaniu wygrał Plebiscyt Młodej Publiczności oraz otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

produkcja: Francja, Niemcy, Turcja, Katar , 2015
czas trwania: 97 min.
reżyseria: Deniz Gamze Ergüven
scenariusz: Deniz Gamze Ergüven, Alice Winocour
obsada: Günes Sensoy, Doga Zeynep Doguslu, Elit Iscan, Tugba Sunguroglu, Ilayda Akdogan

Niewygodna prawda

KUP BILET ONLINE: https://ekobilet.pl/kinomoskwa/niewygodna-prawda-14534

„Niewygodna prawda” to mocniejszy niż „Spotlight” i „Big Short” film demaskujący szokujące fakty z przeszłości jednej z najważniejszych osób w historii USA. Czy za fasadą amerykańskiej demokracji stoi kłamstwo? Czy media są wolne i stoją na straży prawdy?W głównej roli wystąpiła zdobywczyni Oscara Cate Blanchett („Blue Jasmine”, „Carol”) oraz legendarnyRobert Redford powracający do kina spod znaku „Wszystkich ludzi prezydenta” i „Trzech dni kondora”.

W 2004 r. Amerykanie wybierają nowego prezydenta. W trakcie kampanii producentka telewizyjna Mary Mapes (Blanchett) pracuje nad materiałem, który może wstrząsnąć posadami polityki. Wspólnie ze swoim ambitnym zespołem oraz jednym z najsłynniejszych prezenterów telewizyjnych Danem Ratherem (Redford) emituje przełomowy reportaż o szokującej przeszłości prezydenta Georga W. Busha. Tajemniczy ludzie, którzy zatuszowali kompromitujące fakty nie poddają się jednak bez walki. Materiał zostaje wykorzystany przeciwko dziennikarzom, którzy stają w świetle jupiterów. Wczoraj bohaterowie, dziś uznani za zdrajców, będą musieli bronić nie tylko swojej reputacji, ale i podstaw amerykańskiego ustroju. Czy uda im się wygrać walkę z siłami potężniejszymi niż wolność i demokracja?

produkcja: Australia, USA , 2015
czas trwania: 125 min.
reżyseria: James Vanderbilt
scenariusz: James Vanderbilt
obsada: Cate Blanchett, Robert Redford, Topher Grace, Dennis Quaid, John Benjamin Hickey, Elisabeth Moss, Bruce Greenwood, David Lyons.

Pitbull. Nowe porządki

„Pitbull. Nowe porządki”, powraca na nasz ekran. Projekcje zaplanowane są na godz 20:15,
codziennie od 29.04 do 5.05. ZAPRASZAMY!!!

KUP BILET ONLINE: https://ekobilet.pl/kinomoskwa/pitbull-nowe-porzadki-13327

Po raz pierwszy widz ma możliwość spojrzenia z perspektywy gangstera. „Do tej pory w polskim kinie przestępczość była ukazywana z punktu widzenia policjantów, poprzez ich optykę”- mówi reżyser Patryk Vega. „Tutaj wchodzimy w świat gangsterów równie mocno jak w świat policyjny. Dotarcie do gangsterów, którzy popełnili w życiu ciężkie przestępstwa, przebywają na wolności i zechcieliby porozmawiać, było wyzwaniem, ale mam poczucie, że dzięki temu udało się nam w wiarygodny sposób pokazać tę drugą, ciemną stronę. W filmie występują zarówno prawdziwi policjanci, jak i autentyczni gangsterzy. Wśród tych ostatnich są nawet tacy, którzy na planie nosili bransoletki dozoru elektronicznego” – dodaje Vega. „Pitbull. Nowe porządki” – film, w którym wreszcie zobaczymy prawdziwych facetów, napędzanych adrenaliną, a nie sojowym latte.

„Pitbull. Nowe porządki” to film, w którym aktorki zrywają ze swoim dotychczasowych wizerunkiem grzecznych i ułożonych. Zagrają odważne kobiety, które nie boją się igrać z ogniem, a niebezpieczni mężczyźni działają na nie jak magnes.
Maja Ostaszewska przekonuje, że tym razem „gra postać inną od jakiejkolwiek wcześniej”. „Olka jest typem królowej życia, jest bardzo pewną siebie, dojrzałą kobietą z dwójką dzieci. Zakochuje się w policjancie i postanawia go zdobyć. W mojej bohaterce jest jakaś delikatność, może nawet infantylność. Z drugiej strony jest też bardzo silna, logicznie myśląca, świadoma siebie. Potrafi radzić sobie sama w życiu. Fascynuje ją świat przestępczy i praca w policji, między innymi to pociąga ją w Majami” – mówi.
Z kolei postać grana przez Agnieszkę Dygant stoi po przeciwnej stronie konfliktu, wchodzi w świat mafii. „Moja bohaterka zakochuje się w gangsterze. To pozwala uwierzyć jej, że trudne dotychczas życie stanie się lepsze, daje jej nadzieję na zmianę. Powoduje, że przez chwilę jest szczęśliwa. I rzeczywiście jej życie się zmienia, ale inaczej niż oczekiwała. Nowe problemy ją przerastają, odkrywają jej mroczną naturę.”

Poza Bogusławem Lindą, którego zobaczymy w roli równie mocnej jak postać Franza Maurera z „Psów”, wraz z filmem powraca znany fanom „Pitbulla” Gebels (Andrzej Grabowski), Igor (Paweł Królikowski) i Barszczyk (Michał Kula), a także znani z serialu „Służby specjalne” – Krzysztof Czeczot oraz Tomasz Oświeciński. W zaskakujące kreacje postaci kobiecych wcieliły się: Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, Anna Karczmarczyk oraz Julia Pogrebińska. W roli Majami widzowie zobaczą debiutującego na wielkim ekranie Piotra Stramowskiego.

“Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz”. Tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran. W filmie Patryka Vegi “Pitbull. Nowe porządki” rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla – Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuję Grupę Mokotowską do tematu „Gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 133 min.
reżyseria: Patryk Vega
scenariusz: Patryk Vega
obsada: Bogusław Linda, Piotr Stramowski, Andrzej Grabowski, Krzysztof Czeczot, Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, Anna Karczmarczyk, Julia Pogrebińska.

Księga dżungli
wersja dubbing 2D oraz dubbing 3D

Mowgli jest sierotą, wychowywanym przez wilki. Ale dżungla przestaje być bezpieczna dla chłopca, gdy pojawiają się pogłoski o tym, że w puszczy znowu grasuje tygrys Shere Khan, który poprzysiągł zemstę na ludziach za dawno wyrządzone krzywdy. Wilki, chcąc ratować Mowgliego przed śmiercią, wysyłają go do wioski człowieka. W wyprawie towarzyszy chłopcu jego nauczyciel, czarna pantera Bagheera i nieco ekscentryczny niedźwiedź Baloo. Podczas wędrówki Mowgli przeżywa mnóstwo przygód, spotyka hipnotyzującego węża Kaa, plemię małp oraz jego władcę, króla Louie, który ponad wszystko pragnie pojąć tajemnicę rozniecania ognia, znaną jedynie ludzkości.

W KINIE OD 29 KWIETNIA

produkcja: USA , 2016
czas trwania: 106 min.
reżyseria: Jon Favreau
scenariusz: Justin Marks
obsada: Bernard Lewandowski, Jerzy Kryszak, Jan Peszek, Jan Frycz, Lidia Sadowa, Anna Dereszowska, Artur Żmijewski, Piotr Fronczewski

REPERTUAR SALA STUDYJNA

High-Rise

Co robisz, gdy kończy się świat?
Bawisz się, jakby jutra nie było. I bierzesz, co ci się należy.

Tom Hiddleston, Sienna Miller i Jeremy Irons w wizjonerskiej ekranizacji powieści “Wieżowiec” J.G. Ballarda!

W poszukiwaniu spokoju i anonimowości doktor Robert Laing wprowadza się do luksusowego apartamentowca, który powstał, aby zaspokoić wszystkie potrzeby i zachcianki bogatych, wykształconych mieszkańców Londynu. Szybko okazuje się jednak, że pozostali lokatorzy nie mają najmniejszego zamiaru zostawić go w spokoju. Mężczyzna staje się świadkiem i uczestnikiem niezdrowej rywalizacji, która opanowuje cały budynek. Pełen dobrobytu, zakrapianych imprez i orgii raj zmienia się w prawdziwy koszmar, a do uporządkowanego świata wkracza chaos, bezprawie i przemoc. Minie dużo czasu zanim Robert Laing zacznie wreszcie czuć się jak u siebie.

Szalona, współczesna odpowiedź na “Mechaniczną Pomarańczę”.
Anna Tatarska, Onet.pl

Niezapomniane, wizjonerskie przeżycie! Wizualnie hipnotyzujący i tematycznie intrygujący, przywołujący chwilami na myśl “American Psycho” i “Podziemny krąg”.
Magdalena Maksimiuk, Miesięcznik Kino

W KINIE OD 29 KWIETNIA

produkcja: Wielka Brytania, Francja , 2015
czas trwania: 119 min.
reżyseria: Ben Wheatley
scenariusz: Amy Jump
obsada: Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Sienna Miller

Bulwar

KUP BILET ONLINE: https://ekobilet.pl/kinomoskwa/bulwar-14533

Oto historia człowieka, który pod wpływem przypadkowego spotkania postanawia zacząć żyć w zgodzie z samym sobą. W swojej ostatniej roli Robin Williams, kojarzony głównie z barwnymi, komediowymi wcieleniami, prezentuje bardziej subtelne oblicze.

Nolan jest pracownikiem banku. Jego małżeństwo z Joy, choć pełne ciepła, pozbawione jest prawdziwej pasji. Wkrótce na jego drodze staje młody chłopak, który pozwoli mu spojrzeć na własne życie z innej perspektywy.

W rolę żony Nolana wciela się Kathy Baker, zdobywczyni Złotego Globa i Emmy, znana z takich filmów jak Edward Nożycoręki, Gdzie diabeł mówi dobranoc i Wiek Adaline. U ich boku, w roli najlepszego przyjaciela Nolana, pojawia się Bob Odenkirk znany z ze znakomitych ról w serialach Fargo i Breaking Bad, a także Better Call Saul, spin-offu tego ostatniego (skoncentrowanego na jego bohaterze).

“To może być jeden z najbardziej samotnych bohaterów, w jakich kiedykolwiek wcielał się Williams. Pod swoją nijaką powierzchownością jest on emocjonalnie zwinięty w embrion. Jego rola jest tak przekonująca, że trudno nie zastanawiać się do jakiego stopnia Nolan przypomina swoim smutkiem samego aktora, który zmarł niedługo po zakończeniu produkcji.” New York Times

“Rola udręczonego mężczyzny, który mierzy się z pustą egzystencją bez wątpienia rezonuje z rzeczywistością. “Bulwar” znajduje pełne nadziei rozwiązanie, ale tym co pozostaje jest wrażenie przedwcześnie zgaszonego płomienia”. L.A. Times

“To jeden z najbardziej dobrodusznych bohaterów Williamsa. Zamęt, który na siebie sprowadził wynika z lęku przed skrzywdzeniem kogokolwiek, przede wszystkim żony, co czyni historię jeszcze bardziej tragiczną. (…) Williams pokazuje tak głęboki żal, że widzowie bez problemu zidentyfikują się z bohaterem, niezależnie od natury własnych życiowych braków.” Variety

“To film świadomy potęgi ciszy, który wie jak jej używać sprawiając, że czujemy się częścią tego samego, cichego świata.” The Wrap

produkcja: USA , 2014
czas trwania: 88 min.
reżyseria: Dito Montiel
scenariusz: Douglas Soesbe
obsada: Robin Williams, Kathy Baker, Roberto Aguire, Giles Matthey, Eleonore Hendricks, Bob Odenkirk, Henry Haggard, Landon Marshall

Bracia

Naukowiec i malarz, pragmatyk i marzyciel. Dwa charaktery, dwie pasje. Alfons i Mieczysław Kułakowscy niczym czuli barbarzyńcy z Hrabala są zawieszeni między Polską i Kazachstanem, ambicjami i rezygnacją, wspomnieniami i teraźniejszością. Ścierają się i kochają. Jaka siła pozwala im stawić czoło sowieckiemu reżimowi, który odbiera dzieciństwo, surowej Syberii, która odbiera wolność, żywiołowi ognia, który zabiera dorobek życia? To siła, która zarazem przyciąga i odpycha – nierozerwalna moc braterstwa. Ta więź to jedyna przestrzeń, w której Bracia zawsze mogą się schronić.

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 70 min.
reżyseria: Wojciech Staroń
scenariusz: Wojciech Staroń

Phantom Boy

11-letni nowojorczyk Leo ma pewien sekret. Choroba sprawia, że może opuszczać swoje ciało i przemieszczać się po mieście jako zjawa. W szpitalu zaprzyjaźnia się z policjantem Alexem, który trafił tam w wyniku urazu po starciu z gangsterem, który przejął kontrolę nad źródłem zasilania całego miasta. Leo i Alex muszą połączyć siły, wykorzystując niezwykłą umiejętność chłopca i doświadczenie śledcze policjanta, aby uchronić Nowy Jork przed katastrofą.

produkcja: Belgia, Francja , 2015
czas trwania: 84 min.
reżyseria: Jean-Loup Felicioli, Alain Gagnol
scenariusz: Alain Gagnol

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4