Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

DZIEŃ DZIECKA W KINIE MOSKWA

angryDZIEŃ DZIECKA W KINIE

1 CZERWCA na seansie o godz. 16:15 i 18:15 odbędzie się losowanie nagród dla dzieci.

„ANGRY BIRDS FILM” -PREMIERA 27 MAJA

Filmowa animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat.

Film zabierze nas na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty. Na rajskiej wyspie żyją jednak także ptasi outsiderzy – temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomb. Idylliczny krajobraz wyspy przerywa przybycie tajemniczych zielonych świnek… Angry Birds nadlatują!
produkcja: Finladnia, USA , 2016; reżyseria: Clay Kaytis, Fergal Reilly; scenariusz: Jon Vitti

Młody Mesjasz – KINIE OD 27 MAJA DO 2 CZERWCA

“Młody Mesjasz” to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? Czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? Kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga? Jak dojrzewali do tej myśli Józef i Maryja? Jak żyła i jak radziła sobie z tą tajemnicą najbardziej wyjątkowa rodzina w dziejach świata? Czy mieli wątpliwości? Kto z najbliższych wiedział, kto się domyślał, a kto nie wierzył?
Z daleka – W KINIE OD 27 MAJA!!

Film z Wenezueli w reżyserii debiutanta Lorenzo Vigasa zaskoczył wszystkich zdobywając Złotego Lwa. Zwycięstwo filmu opowiadającego o gejowskiej miłości i samotności w Caracas jest wielką niespodzianką. Nagrodę przyznało Jury pod przewodnictwem Alfonso Cuarona z Meksyku, z Pawłem Pawlikowskim w składzie.

Bohaterem filmu jest 50-latek z Caracas, którego pasją są przygodne spotkania z chłopcami z ulicy. Poznanie jednego z nich, wyjątkowo agresywnego, zmienia jego życie, ponieważ postanawia go wychować. Podwójnie ważne jest samo poruszenie tematu, który pozostaje nadal tabu w konserwatywnych społeczeństwach Ameryki Łacińskiej.

ZAPOWIEDZI

„NIENASYCENI” – NOWOŚĆ OD 3 CZERWCA

Miłość, seks i rock’n’roll na słonecznej wyspie u wybrzeży Sycylii. Naładowany erotycznym napięciem filmie Luci Guadagnino, którego twórczość porównywana jest z dokonaniami Paolo Sorrentino – wybitnego reżysera „Wielkiego piękna” i „Młodości”. Wszystko to w pulsującym rytmie przebojów legendarnej grupy The Rolling Stones. Na ekranie, oprócz zniewalających pejzaży śródziemnomorskiej wyspy, równie fascynujące kreacje, które przygotował sam Dior. Za pracę kamery odpowiada Yorick Le Saux – nagradzany autor zdjęć do „Basenu” François Ozona oraz „Tylko kochankowie przeżyją” Jima Jarmusha.

Legendarna gwiazda rocka Marianne Lane wraz z ukochanym Paulem uciekają przed zgiełkiem show biznesu. Spędzają upragniony urlop na oddalonej od świata, sąsiadującej ze słoneczną Sycylią, wyspie. Wszystko się jednak zmieni, kiedy z wizytą pojawi się były partner Marianne – Harry wraz ze swoją piękną i wyzywającą córką Penelope. Rajski spokój włoskiej wysepki zostanie zburzony przez zmysłowe i pełne seksualności napięcie. Nie zawsze można wygrać z ukrytymi pragnieniami.
produkcja: Włochy, Francja , 2015; czas trwania: 125 min.; reżyseria: Luca Guadagnino; scenariusz: David Kajganich; obsada: Dakota Johnson, Ralph Fiennes, Tilda Swinton, Matthias Schoenaerts.

„BÓG W KRAKOWIE” – PREMIERA 3 CZERWCA

„Bóg w Krakowie” to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego Miłosierdziem.

Akcja filmu rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Na splatających się drogach bohaterów swoje ślady odciskają wielcy święci: św. Jan Paweł II, św. Brat Albert, św. Jadwiga, św. Faustyna, a nawet… św. Rita, a niezwykłe sceny rozgrywają się w pełnych mistyki miejscach: pod wawelskim Czarnym Krzyżem, cudowną figurą Dzieciątka Koletańskiego czy przed obrazem Matki Bożej Wolności.
produkcja: Polska , 2016; reżyseria: Dariusz Regucki; obsada: Dorota Pomykała, Jerzy Trela, Kamila Baar, Radosław Pazura, Piotr Cyrwus, Edward Linde-Lubaszenko, Karolina Chapko, Maciej Słota

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9