Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

FILMOWE SUPERCZWARTKI CZERWIEC 2016r.

goryCENA 10 ZŁ

09.06.2016 “NAWET GÓRY PRZEMINĄ”
To hipnotyzująca historia o przyjaźni, miłości i rodzinie w dobie globalizacji. To opowieść o współczesnych Chinach, gdzie w czasach bezwzględnej transformacji relacje międzyludzkie zmieniają swoje oblicza i są poddawane nieustannym próbom. Liangzi i Zhang to przyjaciele z dzieciństwa, którzy zakochali się w tej samej dziewczynie — lokalnej piękności Tao. Tao decyduje się poślubić Zhanga, który jest majętniejszy z dwójki przyjaciół. Wkrótce rodzi im się syn, który otrzymuje imię Dollar Akcja filmu toczy się kolejno w 1999, 2014 i 2025 roku. Obejmująca 25 lat historia miłosnego trójkąta to zdecydowanie coś więcej niż opowieść o miłości, rozczarowaniu i rozstaniach. To również opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości w szybko zmieniającym się świecie, a także próba spojrzenia na współczesne Chiny przez pryzmat takich zjawisk jak globalizacja, triumf kapitalizmu i bezwzględna pogoń za pieniądzem.
produkcja: Chiny, Francja, Japonia, 2015; czas trwania: 133 min.; reżyseria: Zhangke Jia; scenariusz: Zhangke Jia; obsada: Tao Zhao, Yi Zhang, Jing Dong Liang, Zijian Dong, Sylvia Chang.
16.06.2016 “ZABÓJCZYNI”
Ten nagrodzony za reżyserię na tegorocznym festiwalu w Cannes film jest wielkim hołdem dla gatunku wuxia – opowieści o legendarnych wojownikach i mistrzach walk wushu. Chiny, IX wiek n.e. 10-letnia córka generała zostaje porwana przez mniszkę, która wprowadza ją w tajniki sztuk walki, zamieniając w doskonale wyszkoloną zabójczynię. Dziewczynka jest bezwzględnie posłuszna, bez wahania eliminuje okrutnych i skorumpowanych namiestników władcy. Pewnego dnia po nieudanej misji zostaje odesłana w rodzinne strony z rozkazem zabicia mężczyzny, którego miała poślubić. Teraz jej ukochany jest potężnym przywódcą Północnych Chin i zagraża stolicy. Po 13 latach z dala od domu młoda kobieta musi skonfrontować się z rodzicami, wspomnieniami z dzieciństwa oraz długo tłumionymi uczuciami. Związana przysięgą wierności wobec przełożonej musi wybrać pomiędzy uświęconą tradycją, w której ją wychowano, a głosem serca.
produkcja: Tajwan, Chiny, Hong Kong, Francja, 2015; ; czas trwania: 105 min.; reżyseria: Hou Hsiao-hsien; obsada: Qi Shu, Chen Chang, Satoshi Tsumabuki, Yun Zhou

23.06.2016 “NASZA MŁODSZA SIOSTRA”
Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.
Film Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i budowaniu więzi rodzinnych.
produkcja: Japonia, 2015; czas trwania: 128 min.; reżyseria i scenariusz: Hirokazu Kore-eda; obsada: Haruka Ayase; Masami Nagasawa; Kaho; Suzu Hirose Suzu; Ryô Kase; Ryôhei Suzukia.

30.06.2016 “JAK OJCIEC I SYN”
Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko – w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają – obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach. Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem. Co czyni z nas dobrych rodziców? Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować? A co najważniejsze, jak – w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu – wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?
produkcja: Japonia, 2013; czas trwania: 121 min.; reżyseria i scenariusz: Hirokazu Kore-eda; obsada: Masaharu Fukuyama; Machiko Ono; Jan Fubuki; Yôko Maki; Rirî Furankî; Shôgen Hwang.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 3