Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Zaproszenie na Finał 2 edycji konkursu Kielce w Animacji

plakatA3-01Stowarzyszenie Kultury Filmowej “Kino Mówi” oraz Kino Moskwa serdecznie zapraszają na galę finałową drugiej edycji konkursu “Kielce w Animacji”, która odbędzie się 14 czerwca o godz. 18:00 w kinie Moskwa.
Kielce w Animacji to ogólnopolski konkurs realizowany przez Stowarzyszenie Kultury Filmowej “Kino Mówi”, skierowany zarówno do osób początkujących w technice animacji jak i do osób parających się tym temat od lat. Przesłaniem konkursu jest chęć poznania jak młodzi widzą miasto Kielce. Młodzi – gdyż to głównie osoby młode zgłosiły do konkursu swoje prace.
W tym roku do konkursu wpłynęło 7 prac, z czego 6 praz zrealizowali kielczanie, a jedna praca nadeszła do nas z Wejcherowa:) bardzo cieszy nas fakt, że konkurs wyszedł poza nasze miasto, województwo, gdyż daje nam to możliwość poznania spojrzenia na Kielce z perspektywy osób w nim nie mieszkających, jak nas widzą i co widzą .
Przewodniczącym jury jest Pan Zbigniew Żmudzki – W latach 1976–1992 pracował w Zespołach Filmowych przy produkcji filmów fabularnych – aktorskich. W 1993 związał się z filmem animowanym i Studiem Filmowym Semafor gdzie był szefem produkcji. W grudniu 1999 założył spółkę Se-ma-for Produkcja Filmowa i został jej prezesem (do roku 2015). Od 2008 do 2015 stał także na czele Fundacji Filmowej Se-ma-for. Inicjator powstania Se-ma-for Muzeum Animacji.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4