Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KONKURS “KIELCE W ANIMACJI”

kielceStowarzyszenie Kultury Filmowe “Kino Mówi” przedstawia swój kolejny projekt i serdecznie zaprasza do współpracy i udostępnienia tej informacji.

Stowarzyszenie Kultury Filmowej “Kino Mówi” we wrześniu 2014r. obchodziło swoje pierwsze urodziny. Stowarzyszenie działa od niedawna lecz bardzo prężnie. Katarzyna Rudnik – prezes SKF, intensywnie i systematycznie dba o działania prowadzone przez “Kino Mówi”.
26 września odbyło się pierwsze duże wydarzenie pod hasłem “Kino Nieme z Muzyką na Żywo”, wszystko dzięki dofinansowaniu z funduszu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Akcja zakończyła się sukcesem :)
Długo nie zwlekając pojawił się kolejny wniosek o dofinansowanie dzięki, któremu udało się zorganizować konkurs KIELCE W ANIMACJI -projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Kielce.

Coraz to piękniejsze Kielce nie zostało dotąd zaanimowane. Mając nadzieje, że kreatywne dusze będą chciały stworzyć swoje autorskie filmy związane z Kielcami, to specjalnie z tej okazji zostały przygotowane oryginalne nagrody, które pozwolą laureatom na dalszy rozwój w dziedzinie animacji.

Chcesz promować Kielce – stwórz krótką animację z Kielcami w tle, weź udział w naszym konkursie i wygraj cenne nagrody.

Życzymy powodzenia i zachęcamy do zgłaszania swoich filmów w Konkursie.
Jury

przewodniczący jury:

Zbigniew Żmudzki

Absolwent wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na Uniwersytecie Łódzkim i Wyższego Zawodowego Studium Organizacji Produkcji Filmowej w PWSFTviT w Łodzi. W latach 1976–1992 pracował w Zespołach Filmowych przy produkcji filmów fabularnych – aktorskich. W 1993 związał się z filmem animowanym i Studiem Filmowym Semafor gdzie był szefem produkcji. W grudniu 1999 założył spółkę Se-ma-for Produkcja Filmowa i został jej prezesem. Od 2008 stoi także na czele Fundacji Filmowej Se-ma-for.Filmy animowane, których był producentem zdobyły wiele krajowych i międzynarodowych nagród na festiwalach filmowych. Najważniejsza to Oscar dla filmu Piotruś i wilk (reż. Suzie Templeton).

Andrzej Kozieja

Filmoznawca, wykładowca UJK w Kielcach, popularyzator kultury filmowej w Kielcach. Twórca kilkudziesięciu programów edukacji filmoznawczej dla dzieci i młodzieży. OD 1996r. organizator i członek komisji selekcyjnej Festiwalu Form Dokumentalnych NURT w Kielcach.

Marek Mikos

Dziennikarz telewizyjny i prasowy. Autor setek publikacji prasowych. Dyrektor OTV Kielce. W swoim życiu opublikował trzy książki o Kielcach w tym za album “Kielce kwadrat” czerwiec 2012r., otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Kielce, Wojciecha Lubawskiego

Andrzej Adamczyk

Wielbiciel kina niezależnego, kocha kino, członek Stowarzyszenia Kultury Filmowej “Kino Mówi”

Aleksandra Wójcik
Członek Stowarzyszenia Kultury Filmowej “Kino Mówi”.

Więcej na:

http://www.kinomoskwa.pl/filmy/filmy/filmy/filmy/konkurs_kielce_w_animacji

i

https://www.facebook.com/KinoMowi

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 1