Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Druga Edycja Konkursu Kielce w Animacji II + 4.04.16 OTWARTE WARSZTATY – Animacje i jej różne techniki

plakatA3-01Kino Moskwa i Stowarzyszenie Kultury Filmowej Kino Mówi serdecznie zaprasza do udziału w WARSZTATACH i KONKURSIE

Druga edycja Konkursu Kielce w Animacji przed nami.

START – 21.03.2016

PRACĘ PRZYJMUJEMY DO – 5.06.2016

OTWARTE WARSZTATY – 4.04.2016 (PONIEDZIAŁEK)

Po wielkim sukcesie pierwszej edycji i dużym zainteresowaniu konkursem ruszamy z drugą edycją!

Jedyną zmianę jaką wprowadzamy to otwarte WARSZTATY dla każdego – TEMAT: Animacje i jej różne techniki. Prowadzący Zbigniew Żmudzki; miejsce: Kino Moskwa godz.: 18:00; WSTĘP WOLNY!!

Zbigniewem Żmudzkim (Absolwent wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego na Uniwersytecie Łódzkim i Wyższego Zawodowego Studium Organizacji Produkcji Filmowej w PWSFTviT w Łodzi. W latach 1976–1992 pracował w Zespołach Filmowych przy produkcji filmów fabularnych – aktorskich. W 1993 związał się z filmem animowanym i Studiem Filmowym Semafor gdzie był szefem produkcji. W grudniu 1999 założył spółkę Se-ma-for Produkcja Filmowa i został jej prezesem. Od 2008 stoi także na czele Fundacji Filmowej Se-ma-for.Filmy animowane, których był producentem zdobyły wiele krajowych i międzynarodowych nagród na festiwalach filmowych. Najważniejsza to Oscar dla filmu Piotruś i wilk (reż. Suzie Templeton)

4.04.2016 (PONIEDZIAŁEK) OTWARTE WARSZTATY dla każdego – TEMAT: Animacje i jej różne techniki. Prowadzący Zbigniew Żmudzki; miejsce: Kino Moskwa godz.: 18:00; WSTĘP WOLNY!!

Temat wykładu można streścić jednym zdaniem: Co początkujący animator powinien wiedzieć o filmie?

Na początek – trochę wiedzy historycznej – o początkach animacji i o polskim wkładzie w rozwój technik animacyjnych – o Władysławie Starewiczu – pionierze filmu lalkowego. Będzie można obejrzeć jeden z jeden z pierwszych filmów animowanych Starewicza, zrealizowany w 1912 roku „Konik polny i mrówka” .

Potem dowiemy się jakie są techniki animacji ze szczególnym uwzględnieniem technik poklatkowych – lalkowej, plastelinowej, wycinankowej i pikselacji.

Każdy twórca filmów, także animator, powinien poznać podstawowe informacje o języku filmu. Co to jest kadr, ujęcie, scena, sekwencja? Jakie są rodzaje ujęć, ruchy kamery, co to są plany filmowe? Co to jest scenariusz, scenopis, treatment, animatik? Te i inne wiadomości będą kolejnym elementem wykładu.

Wykład będzie ilustrowany filmami:

- „Miasto płynie” – przykład zastosowana wielu różnych technik animacyjnych;

- „ Piotruś i wilk” – nagrodzony Oscarem przykład animacji lalkowej. W ramach wykładu pokazany zostanie reportaż o tym jak był realizowany film Piotruś i wilk”, fragmenty animatiku i sam film. Będzie można się dowiedzieć jak był realizowany ten film i jak wyglądała gala Oscarowa.

- jeżeli czas pozwoli to obejrzymy jeszcze inne filmy animowane z Se-ma-fora będące dobrym przykładem jak należy realizować animację poklatkową: „Danny Boy” i „Ichthys”.

Kielce nie zostały dotąd zaanimowane. Mając nadzieje, że kreatywne dusze będą chciały stworzyć swoje autorskie filmy związane z Kielcami, to specjalnie z tej okazji zostały przygotowane oryginalne nagrody, które pozwolą laureatom na dalszy rozwój w dziedzinie animacji. Chcesz promować Kielce – stwórz krótką animację z Kielcami w tle, weź udział w naszym konkursie i wygraj cenne nagrody. Życzymy powodzenia i zachęcamy do zgłaszania swoich filmów w Konkursie.

Życzymy powodzenia i zachęcamy do zgłaszania swoich filmów w Konkursie.

Projekt dofinansowany z Urzędu Miasta Kielce.

Więcej informacji na www.kinomowi.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6