Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

NOWOŚCI w KINIE MOSKWA

czerwony kapitanOd piątku na naszych widzów czekają aż trzy premiery filmowe:
“Czerwony kapitan” a w nim w roli głównej Maciej Stuhr.„Czerwony Kapitan” to ekranizacja bestsellera Dominika Dána, który w czasie służby w policji przeżył większość z tego, co później opisał w książce.
Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza (Maciej Stuhr) – ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada jedna z nich. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Świadomi niebezpieczeństwa, Krauz wraz ze swoim partnerem, postanawiają rozwiązać zagadkę. Wszystkie tropy prowadzą do “Czerwonego Kapitana” – owianego złą sławą specjalisty od “ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy. Niewielu przeżyło spotkanie z nim. Z każdą minutą śledztwa wychodzi na jaw coraz więcej faktów, a podejrzenia padają na najwyższych decydentów policji i Kościoła.

“Jak Bóg da” – Zabawna i mistrzowsko zagrana komedia pomyłek. Entuzjastycznie przyjęta na pokazach przedpremierowych przez polską publiczność. Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, iż jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać… księdzem”.

“Tłumacz” – Andrei – młody, przystojny imigrant studiujący języki obce na uniwersytecie w Trencie. Anna – piękna, 40-letnia kobieta. Właścicielka galerii. Otoczona wytrawnym luksusem i estetycznym komfortem. Mihaela – dziewczyna Andreja. Kochająca go ponad wszystko.
Pamiętnik męża Anny. To właśnie ten przedmiot połączy trójkę bohaterów. Pamiętnik napisany jest po niemiecku. Anna będąca Włoszką nie jest w stanie go sama odczytać. Bliska przyjaciółka będąca jednocześnie wykładowczynią Andreja poleca jej jego pomoc w tłumaczeniu z niemieckiego na włoski. Andrei podejmuje się tego zadania. Pamiętnik okazuje się wyznaniem miłosnym tragicznie zmarłego męża. Kto jest jego adresatką. Piękna Anna? Inna kobieta? Andrei będący tłumaczem jako pierwszy odkrywa prawdę… Z każdym tłumaczonym słowem jego fascynacja Anną wzrasta. Oszałamia go jej piękno, dojrzałość, sposób pojmowania i odczuwania rzeczywistości. Andrei nie pozostaje jej obojętny. Młody, przystojny, błyskotliwy zajmuje coraz więcej miejsca w jej myślach. Pożądanie, wzajemna fascynacja, początkowa niedostępność to wszystko sprawia, że rodzi się pomiędzy nimi rodzaj zmysłowej, czasem kompulsywnej więzi. To tak jakby oboje przekroczyli bramy zakazanego ogrodu. Trafili do innej rzeczywistości, świata wzajemnych pragnień i rozkoszy. Wszystko ma jednak swoją cenę, a oni oboje przynależą do dwóch zupełnie różnych rzeczywistości…

Ponadto na ekranie genialna para aktorska Meryl Streep i Hugh Granta w filmie “Boska Florence” ekranizacji prawdziwej historii Florence Foster Jenkins.
W ramach ostatniego już tygodnia Wakacyjnego Przeglądu Kina Studyjnego zapraszamy na francuska “Subtelność” oraz Finlandzkiego “Szermierza”.

Dla najmłodszych familijna komedia, która podoba się zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, babciom i dziadkom “Jak zostać kotem”

Pozdrawiam serdecznie,
Ola Wójcik

czerwony kapitan.jpg

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 7