Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nowości w KINIE MOSKWA

krolowa pustyni„NIEWYGODNA PRAWDA” – PREMIERA
„KRÓLOWA PUSTYNI” – NOWOŚĆ!
„BULWAR” – NOWOŚĆ
„UDAR SŁONECZNY” – W Kinie 22, 23, 24.04

NIEWINNE – JEDEN POKAZ!

POKAZ FILMU – JEDEN SEANS 24 KWIETNIA (NIEDZIELA)
GODZ.: 16:00

Agata Kulesza, Agata Buzek, Joanna Kulig, Eliza Rycembel i francuska gwiazda Lou de Laâge na oficjalnym plakacie filmu „Niewinne”. Poruszający, wyróżniony przez Vogue Magazine obraz w reżyserii Anne Fontaine („Coco Chanel”).

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru…

„KRÓLOWA PUSTYNI” – NOWOŚĆ!

Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Niektórzy mówili o niej „zarozumiała pannica z Oxfordu”. Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia – poza jednym – miłością.
produkcja: USA, Maroko , 2015 ; czas trwania: 128 min. ; reżyseria: Werner Herzog; scenariusz: Werner Herzog; obsada: Nicole Kidman, James Franco, Damian Lewis, Robert Pattinson, Jay Abdo.

„NIEWYGODNA PRAWDA” – PREMIERA

„Niewygodna prawda” to mocniejszy niż „Spotlight” i „Big Short” film demaskujący szokujące fakty z przeszłości jednej z najważniejszych osób w historii USA. Czy za fasadą amerykańskiej demokracji stoi kłamstwo? Czy media są wolne i stoją na straży prawdy?

W 2004 r. Amerykanie wybierają nowego prezydenta. W trakcie kampanii producentka telewizyjna Mary Mapes (Blanchett) pracuje nad materiałem, który może wstrząsnąć posadami polityki. Wspólnie ze swoim ambitnym zespołem oraz jednym z najsłynniejszych prezenterów telewizyjnych Danem Ratherem (Redford) emituje przełomowy reportaż o szokującej przeszłości prezydenta Georga W. Busha. Tajemniczy ludzie, którzy zatuszowali kompromitujące fakty nie poddają się jednak bez walki. Materiał zostaje wykorzystany przeciwko dziennikarzom, którzy stają w świetle jupiterów. Wczoraj bohaterowie, dziś uznani za zdrajców, będą musieli bronić nie tylko swojej reputacji, ale i podstaw amerykańskiego ustroju. Czy uda im się wygrać walkę z siłami potężniejszymi niż wolność i demokracja?
produkcja: Australia, USA , 2015; czas trwania: 125 min.; reżyseria: James Vanderbilt; obsada: Cate Blanchett, Robert Redford, Topher Grace, Dennis Quaid, John Benjamin Hickey, Elisabeth Moss, Bruce Greenwood.

„BULWAR” – NOWOŚĆ

Oto historia człowieka, który pod wpływem przypadkowego spotkania postanawia zacząć żyć w zgodzie z samym sobą. W swojej ostatniej roli Robin Williams, kojarzony głównie z barwnymi, komediowymi wcieleniami, prezentuje bardziej subtelne oblicze. Nolan jest pracownikiem banku. Jego małżeństwo z Joy, choć pełne ciepła, pozbawione jest prawdziwej pasji. Wkrótce na jego drodze staje młody chłopak, który pozwoli mu spojrzeć na własne życie z innej perspektywy.
produkcja: USA , 2014; czas trwania: 88 min.; reżyseria: Dito Montiel; scenariusz: Douglas Soesbe; obsada: Robin Williams, Kathy Baker, Roberto Aguire, Giles Matthey, Eleonore Hendricks, Bob Odenkirk, Henry Haggard, Landon Marshall.ni

„UDAR SŁONECZNY” – NOWOŚĆ

W KINIE 22, 23, 24.04 (piątek, sobota, niedziela)

Najnowszy film Nikity Michałkowa to spektakularnie zrealizowana opowieść o wielkiej miłości oparta na motywach dziennika „Przeklęte dni” i opowiadania „Udar słoneczny” Iwana Bunina.

Głównym bohaterem obrazu jest kapitan armii carskiej, który podczas rejsu parowcem po Wołdze przeżywa największa przygodę swojego życia. Zaledwie jedna namiętna noc spędzona z nieznajomą jest dla głównego bohatera początkiem miłosnego obłędu. Ten „udar słoneczny” nie mija nawet w dni straszliwej zagłady Imperium Rosyjskiego. Granicząca z obłędem miłość do nieznajomej przeplata się ze smutną i ponurą rzeczywistością wojskowego obozu w Odessie.
produkcja: Rosja , 2014; czas trwania: 175 min.; reżyseria: Nikita Michałkow; obsada: Kirill Boltaev, Vladimir Tereshchenko, Alyona Spivak, Oleg Graf, Aleksandr Michkov, Aleksandr Adabashyan, Eduard Artemev.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 0