Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Stare gry wideo wróciły do Muzeum Zabawek i Zabawy – przyjdź, zagraj

plakat-retroOldskulowe gry wideo
9-21 sierpnia 2016

Commodore 64, Nintendo NES czy Atari 2600 – między innymi taki sprzęt można przetestować na interaktywnej wystawie Oldskulowe gry wideo w sali na I piętrze Muzeum Zabawek i Zabawy. Mario, Dyna Blaster, River Ride, Boulder Dash, te gry jak i wiele podobnych obudzą wspomnienia i przybliżą historię informatyki. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Promocji Retroinformatyki “Dawne Komputery i Gry”, która dba także o to, by prezentowane sprzęty działały i spełniały swoje pierwotne funkcje, czyli dawały dobrą zabawę.

Dzisiaj technika i powszechność rozrywek cyfrowych jest właściwie nieporównywalna do tego w co można zagrać na wystawie, teraz powszechne smartfony mają znacznie bardziej skomplikowane aplikacje. Może właśnie dlatego warto przypomnieć sobie jak to wyglądało 20 czy 30 lat temu. Muzeum Zabawek i Zabawy zaprosiło do współpracy Fundację Promocji Retroinformatyki z Wrocławia. Dzięki temu goście muzeum będą oglądać kolekcję sprzętu. Wystawa będzie dostępna przez najbliższe 2 tygodnie, do 21 sierpnia 2016 r.
Retrogry od kilku lat stały się ponownie popularne i goszczą na wielu imprezach. Dziś stawiane przez nie wyzwania wydają się dużo łatwiejsze, zwłaszcza w porównaniu do zaawansowanych gier współczesnych. Stara grafika jest wręcz naiwna i bardzo, bardzo uproszczona. Nie zmienia to faktu, że niejednej osobie na myśl o godzinach spędzonych np. przy Mario zakręci się łezka w oku. Celem wystawy oprócz tego jest zwiększenie wiedzy na temat historii sprzętu komputerowego oraz historii oprogramowania.

Wystawa dostępna w godzinach pracy muzeum (godz. 9.00-17.00 od wtorku do niedzieli od 9 do 21 sierpnia 2016).
Wstęp i możliwość grania w cenie biletu.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 8