Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Kiermasz Świąteczny w Dworku Laszczyków – 18.12.2016

plakat Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny do Dworku Laszczyków, w niedzielę 18 grudnia 2016 r. w godz. 11.00-15.00. Zapraszamy do wspólnego kolędowania z zespołem Jędrusie, Kowalankami i Bolechowiczankami. O godz. 12.35 wystąpi znakomita Grupa Kolędnicza z Czyżowic. Na scenie odbędą się także konkursy dla publiczności oraz promocja książki “Magia świąt. Zimowy cykl świąteczny w tradycyjnych zwyczajach mieszkańców kieleckich wsi” autorstwa Ewy Tomaszewskiej, etnografa z Muzeum Wsi Kieleckiej.

Udział w Kiermaszu zapowiedziało 37 wystawców, wśród nich Koła Gospodyń Wiejskich oraz członkowie Sieci Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie. Będą stoiska z z miodami, suszem owocowym na wigilijny kompot, wędlinami i rybami oraz gotowymi potrawami świątecznymi. Pojawią się także wystawcy oferujący piękne stroiki i ozdoby świąteczne. Uznane twórczynie ludowe przeprowadzą warsztaty z plastyki obrzędowej i nauczą jak wykonać tradycyjne ozdoby świąteczne.

Z okazji Kiermaszu Świątecznego w Dworku Laszczyków zostanie bezpłatnie udostępniona wystawa “A pod Jeruzalem nowa szopka była Święta Bożego Narodzenia w zwyczajach i sztuce ludowej”.

W dworku będziemy także gościć stoisko słynnego w kraju producenta bombek ze Staszowa. Najmłodsi spotkają Świętego Mikołaja, który specjalnie dla nich przywiezie worek słodkich krówek opatowskich.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 9