Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA zaprasza

LA LA LANDDuża Sala”

“BALERINA”

11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną w paryskiej operze. Razem z najlepszym przyjacielem, spryciarzem Wiktorem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletu. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła dawnej gwiazdy baletu Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka – podstępna Camille, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.

produkcja: Francja, Kanada , 2016 czas trwania: 90 min. reżyseria:Eric Summer Éric Warin, scenariusz:Carol Noble, Laurent Zeitoun, obsada: Elle Fanning,Carly Rae Jepsen, Dane DeHaan, Maddie Ziegler

„ZERWANY KŁOS”

Historia błogosławionej Karoliny Kózkówny

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanejcórki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina.
Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki?
Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

Produkcja: Polska , 2017 , czas trwania: 95 min. , reżyseria: Witold Ludwig, obsada: Aleksandra Hejda, Magdalena Michalik, Dariusz Kowalski, Witold Bieliński, Paweł Tchórzelski

„CIEMNIEJSZA STRONA GREYA”

Druga część ekranizacji światowego bestselleru – trylogii autorstwa E.L. James. Przy takich emocjach rozstanie musiało nastąpić, przy takiej namiętności mogło być tylko chwilowe. Skomplikowanymiłosny związek Christiana i Any przechodzi w kolejną fazę. On proponuje, że zrezygnują z układu dominujący-poddana, ona uczy się życia w luksusie i miłości. On próbuje zrezygnować z maniikontrolowania, ona stara się mu w tym pomóc. Niespodziewanie na drodze ich szczęścia staje poprzednia miłość Christiana…

produkcja: USA , 2017 czas trwania: 115 min. reżyseria: James Foley, obsada: Dakota Johnson, Jamie Dornan, Eloise Mumford, Max Martini, Victor Rasuk, Eric Johnson, LukeGrimes, Bella Heathcote

„WYKLĘTY” – PREMIERA 10 MARCA 2017

PRZEDPREMIERA W KINIE MOSKWA DNIA

3 MARCA GODZ 18:30

ZAPRASZAMY , CENA BILETU 16,00 ZŁ

Pełnometrażowy debiut autora scenariusza i reżysera filmu – Konrada Łęckiego jest równocześnie pierwszym filmem produkowanym przez Fundację Między Słowami, założoną w 2008 r. przez aktora Marcina Kwaśnego.

„Wyklęty” opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie ci mimoolbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historykówzakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach – w tym opiniotwórczych – uważani są za bandytów. „Jest to opowieść o naprawdę trudnych czasach, akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych -mówi autor scenariusza i reżyser Konrad Łęcki – chcemy rzetelnie opowiedzieć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, których dzisiaj potocznie określa się mianem,,Żołnierzy Wyklętych”. Film będzie dość brutalny, ale takie były wtedy realia. Tych ludzi tropiono i zabijano niemal jak zwierzęta. Chcemy pokazać dramatyzm ich sytuacji. Jestem daleki od wybielaniakogokolwiek, zależy mi na tym, żeby film był możliwie prawdziwy – dodaje reżyser.

Film kręcono w Kielcach, Warszawie, Tokarni, Św. Katarzynie, Ameliówce, Ciekotach, Sielpi i Końskich (Polska).

Produkcja: Polska , 2017, czas trwania: 105 min. reżyseria: Konrad Łęcki, scenariusz: Konrad Łęcki
obsada: Wojciech Niemczyk, Marcin Kwaśny, Janusz Chabior, Robert Wrzosek.

LA LA LAND” – W KINIE OD 24 LUTEGO

Najnowszy film Damiena Chazelle’a nie ma sobie równych. Historyczny zwycięzca Złotych Globów (siedem nominacji=siedem nagród) zdobył właśnie 14. nominacji do Oscarów. Tym samym jest pierwszym filmem w historii, który dorównał rekordowi nominacji należącemu do „Titanica” ( w 1998 roku otrzymał 14. nominacji).

Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli – Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbiznesie. Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

produkcja: USA, 2016; czas trwania: 126 min.; reżyseria i scenariusz: Damien Chazelle; obsada: Emma Stone, Ryan Gosling, John Legend.

„SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ”

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim “Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu “Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

Reżyseria: Maria Sadowska, Scenariusz: Krzysztof Rak, Obsada: Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Karolina Gruszka, Arkadiusz Jakubik, Eryk Lubos, Wojciech Mecwaldowski, Jaśmina Polak, Dorota Stenka, Borys Szyc, Justyna Wasilewska

Mała Sala

„MOONLIGHT” – premiera 17 lutego

NAGRODA GOLDEN GLOBE ZA NAJLEPSZY FILM,

8 NOMINACJI DO OSKARÓW 2017

Ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie. “Moonlight” jest opowieścią o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca. Dorasta on w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na ich osiedlu kontroluje Juan (Mahershala Ali), który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą (Janelle Monáe) staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim, jest związek Chirona z jego matką, Paulą (Naomie Harris), która stacza się w wyniszczający nałóg narkotykowy, których dostarcza jej Juan.

produkcja: USA , 2016 czas trwania: 110 min. reżyseria: Barry Jenkins, obsada: Mahershala Ali, Shariff Earp, Alex R. Hibbert, Janelle Monáe

“PRAKTYKANT”

Młody Aiman znajduje zatrudnienie w malezyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Zaangażowanie i sumienność 28-latka zwracają uwagę Rahima, więziennego kata w wieku przedemerytalnym.

Kiedy asystent Rahima nagle rezygnuje z pracy, kat zwraca się do Aimana z propozycją objęcia stanowiska. Sprawy się komplikują, gdy wychodzi na jaw, że obu mężczyzn łączy mroczna tajemnica z przeszłości…

produkcja: Francja, Hong kong, Niemcy, Singapur, Katar , 2016 czas trwania: 115 min. reżyseria: Boo Junfeng scenariusz: Boo Junfeng obsada: Firdaus Rahman, Wan Hanafi Su, Mastura Ahmad, Boon Pin Koh

balerina.jpg

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 7