Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA ZAPRASZA

zajac max ratuje wielkanocZając Max ratuje Wielkanoc

Max – mały zając z wielkiego miasta – marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Zanim to nastąpi, będzie musiał stawić czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei. A w trakcie zdumiewających przygód odkryje wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego.
produkcja: Niemcy , 2017 czas trwania: 79 min. reżyseria: Ute von Münchow-Pohl, scenariusz: Katja Grübel, obsada: Piotr Adamczyk, Anna Cieślak, Waldemar Barwiński, Włodzimierz Press, Krzysztof Wach.

„CIENIE” – W KINIE OD 31 MARCA
To thriller szpiegowski, mroczne, realistyczne kino, w stylistyce klasyków gatunku z lat 70-tych i 80-tych.
Fabuła filmu opiera się na historii alkoholika w średnim wieku, który przez nałóg traci pracę i przechodzi załamanie nerwowe. Po długim okresie bezskutecznych poszukiwań bohater dostaje nietypową ofertę: spisuje podsłuchane rozmowy telefoniczne. Odsłuchanie kasety numer 6 przerywa monotonię wykonywanego zajęcia. Bohater staje się pionkiem w niebezpiecznej grze interesów elity politycznej.
produkcja: Belgia , 2016 czas trwania: 88 min. reżyseria: Thomas Kruithof, scenariusz: Yann Gozlan, Thomas Kruithof, obsada: François Cluzet, Denis Podalydès, Sami Bouajila, Simon Abkarian
„CHATA” – W KINIE OD 31 MARCA
Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.
produkcja: USA , 2017 czas trwania: 132 min. , reżyseria: Stuart Hazeldine, scenariusz: John Fusco, Andrew Lanham, Destin Daniel Cretton, obsada: Sam Worthington, Octavia Spencer, Tim McGraw, Radha Mitchell, Megan Charpentier.
„CARRIE PILBY” – W KINIE OD 7 KWIETNIA

Carrie Pilby” to historia szalenie inteligentnej dziewczyny, która już w wieku 19 lat kończy studia na prestiżowej uczelni, ale kompletnie nie umie przystosować się do otoczenia. Carrie ma problem ze znalezieniem przyjaciół, chłopaka, a nawet pracy. Uważa, że jest lepsza i mądrzejsza od większości ludzi, a jej rówieśnikom w głowach tylko imprezy i seks, więc o czym mogłaby z nimi rozmawiać? Terapeuta bohaterki ma jednak pomysł na to, jak pomóc dziewczynie nawiązać relacje z ludźmi i zmienić jej podejście do świata. Proponuje sześciopunktowy plan działania:1. Zrobić coś, co uwielbiała jako dziecko. 2. Przeczytać ulubioną książkę. 3. Sprawić sobie zwierzątko. 4. Zdobyć przyjaciela. 5. Iść na randkę. 6. Spędzić z kimś sylwestra.
Czy realizacja wszystkich zaleceń wpłynie pozytywnie na naszą bohaterkę? Czy zmieni jej sposób myślenia i otworzy na ludzi?
produkcja: USA , 2016 czas trwania: 98 min. reżyseria: Susan Johnson, scenariusz: Dean Craig, Kara Holden, obsada: Bel Powley, Vanessa Bayer, Colin O’Donoghue, William Moseley, Jason Ritter, Nathan Lane.

„PIĘKNA I BESTIA” – W KINIE OD 7 KWIETNIA
film z dubbingiem w wersji 2D i 3D
Fabularna wersja jednej z najpiękniejszych animacji Disneya:)

Bella (Emma Watson) jest mieszkanką francuskiej wioski. Kiedy dowiaduje się, że jej ojciec Maurycy (Kevin Kline) został uwięziony w pałacu okrutnej bestii (Dan Stevens), postanawia odnaleźć jego siedzibę. Dziewczyna oferuje mu swe życie, w zamian za życie ojca. Potwór przystaje na propozycję. Ku zdziwieniu Belli, bestia nie więzi jej w lochu. Zamiast tego dziewczyna zamieszkuje w pięknej komnacie pełnej zaczarowanych przedmiotów…
Produkcja: USA , 2017 , czas trwania: 129 min., reżyseria: Bill Condon, obsada: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Kevin Kline, Ewan McGregor.

„AZYL” – W KINIE W KWIETNIU
To jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Scenariusz filmu powstał w oparciu o wstrząsającą książkę Diane Ackerman „Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo”.
Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich.
O samej Antoninie mówiono, że była nie tylko piękną kobietą, ale także mądrym, dobrym, odważnym człowiekiem, który dobro innych stawiał nad własne bezpieczeństwo. W roli Antoniny zobaczymy dwukrotnie nominowaną do Oscara i Złotych Globów Jessicę Chastain. Zarówno film jak i każda z kreowanych postaci doskonale oddają klimat tamtych czasów: rozpacz, przerażenie, bezwzględność oprawców i bohaterstwo zwykłych ludzi.
produkcja: USA , 2017; czas trwania: 126 min.; reżyseria: Niki Caro; scenariusz: Angela Workman; obsada: Jessica Chastain, Daniel Bruhl, Johan Heldenbergh.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 2