Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY W KINIE MOSKWA

maria sklodowska curieDuża Sala

“Maria Skłodowska – Curie”

“Maria Skłodowska-Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

produkcja: Belgia, Francja, Niemcy, Polska , 2016 czas trwania: 100 min. reżyseria: Marie Noelle scenariusz: Marie Noelle, Andrea Stoll obsada: Karolina Gruszka, Arieh Worthalter, Charles Berling, Izabela Kuna, Malik Zidi, Daniel Olbrychski

“Był sobie pies”

Najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, to fakt. A kto jest najlepszym przyjacielem psa? Bailey, czworonożny bohater tej opowieści nie ma wątpliwości: jego psie życie ma sens tylko u boku pewnego chłopca o imieniu Ethan. Gdy obaj są szczeniakami, wszystko sprowadza się do zabawy. Gdy dorastają, Ethan zamiast za piłką ugania się za dziewczynami, czasem wdaje się w bójkę – wtedy trzeba gryźć wroga w kostkę, a gdy zbije szybę sąsiadów, ktoś musi wziąć winę na siebie. Bailey jest więc szczęśliwy, bo jak każdy pies chce czuć się w życiu potrzebny. Nadchodzi jednak moment, w którym drogi przyjaciół się rozchodzą, a życie Ethana przestaje rozpieszczać. Wtedy Bailey musi wykazać się nad-psią siłą, by odnaleźć przyjaciela i podać mu pomocną łapę.

produkcja: USA , 2017, czas trwania: 120 min. reżyseria: Lasse Hallström scenariusz: Cathryn Michon, W. Bruce Cameron, Audrey Wells, Maya Forbes Wally, Wolodarsky

“PORADY NA ZDRADY”

Zdradzona w dniu ślubu Kalina i porzucona przez chłopaka Fretka rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski), ciacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona, Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę “przeciwnika”, bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny – mimo podjętych postanowień – znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu.

produkcja: Polska , 2016 czas trwania: 97 min. reżyseria: Ryszard Zatorski scenariusz: Ryszard Zatorski obsada: Magdalena Lamparska, Anna Dereszowska, Mikołaj Roznerski

„ZERWANY KŁOS”

Historia błogosławionej Karoliny Kózkówny

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina.
Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki?
Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

Produkcja: Polska , 2017 , czas trwania: 95 min. , reżyseria: Witold Ludwig, obsada: Aleksandra Hejda,Magdalena Michalik, Dariusz Kowalski, Witold Bieliński, Paweł Tchórzelski

„WYKLĘTY” – PREMIERA 10 MARCA 2017

PRZEDPREMIERA W KINIE MOSKWA DNIA

3 MARCA GODZ 18:30

ZAPRASZAMY , CENA BILETU 16,00 ZŁ

Pełnometrażowy debiut autora scenariusza i reżysera filmu – Konrada Łęckiego jest równocześnie pierwszym filmem produkowanym przez Fundację Między Słowami, założoną w 2008 r. przez aktora Marcina Kwaśnego.

„Wyklęty” opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemianiepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie ci mimo olbrzymiej przewagiresortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większośćzginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historyków zakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach – w tymopiniotwórczych – uważani są za bandytów. „Jest to opowieść o naprawdę trudnych czasach, akcja toczy się wPolsce, w drugiej połowie lat 40-tych – mówi autor scenariusza i reżyser Konrad Łęcki – chcemy rzetelnieopowiedzieć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, których dzisiaj potocznie określasię mianem ,,Żołnierzy Wyklętych”. Film będzie dość brutalny, ale takie były wtedy realia. Tych ludzi tropiono izabijano niemal jak zwierzęta. Chcemy pokazać dramatyzm ich sytuacji. Jestem daleki od wybielania kogokolwiek,zależy mi na tym, żeby film był możliwie prawdziwy – dodaje reżyser.

Film kręcono w Kielcach, Warszawie, Tokarni, Św. Katarzynie, Ameliówce, Ciekotach, Sielpi i Końskich (Polska).

Produkcja: Polska , 2017, czas trwania: 105 min. reżyseria: Konrad Łęcki, scenariusz: Konrad Łęcki
obsada: Wojciech Niemczyk, Marcin Kwaśny, Janusz Chabior, Robert Wrzosek.

Mała Sala

“Praktykant”

Prezentowany w konkursie Un Certain Regard na MFF w Cannes 2016, najnowszy film Boo Junfenga, nagradzanego na całym świecie reżysera „Zamku z piasku”. Historia tego wyjątkowego obrazu rozgrywa się wokół trudnego tematu kary śmierci.

Młody Aiman znajduje zatrudnienie w malezyjskim więzieniu o zaostrzonym rygorze. Zaangażowanie i sumienność 28-latka zwracają uwagę Rahima, więziennego kata w wieku przedemerytalnym.

Kiedy asystent Rahima nagle rezygnuje z pracy, kat zwraca się do Aimana z propozycją objęcia stanowiska. Sprawy się komplikują, gdy wychodzi na jaw, że obu mężczyzn łączy mroczna tajemnica z przeszłości…

produkcja: Francja, Hong kong, Niemcy, Singapur, Katar , 2016 czas trwania: 115 min. reżyseria: Boo Junfeng scenariusz: Boo Junfeng obsada: Firdaus Rahman, Wan Hanafi Su, Mastura Ahmad, Boon Pin Koh

„MOONLIGHT”

NAGRODA GOLDEN GLOBE ZA NAJLEPSZY FILM,

8 NOMINACJI DO OSKARÓW 2017
Ponadczasowa opowieść o relacjach międzyludzkich i odkrywaniu siebie.”Moonlight” jest opowieścią o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca.

Dorasta on w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na ich osiedlu kontroluje Juan (Mahershala Ali), który staje się swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą (Janelle Monáe) staje się dla chłopca oazą stabilności, miejscem gorących posiłków, świeżej pościeli i swobodnych rozmów. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym motywem przewodnim, jest związek Chirona z jego matką, Paulą (Naomie Harris), która stacza się w wyniszczający nałóg narkotykowy, których dostarcza jej Juan.

produkcja: USA , 2016 czas trwania: 110 min. reżyseria: Barry Jenkins scenariusz: Barry Jenkins obsada: Mahershala Ali, Shariff Earp, Alex R. Hibbert, Janelle Monáe

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2