Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

NOWOŚCI W KINIE MOSKWA

„AZYL”

FILM W WERSJI Z DUBBINGIEM ORAZ Z NAPISAMI

To jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, którawydarzyła się naprawdę. Scenariusz filmu powstał w oparciu o wstrząsającą książkę Diane Ackerman„Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo”.

Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojnyświatowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogroduzoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich.

W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułemSprawiedliwych wśród Narodów Świata.

O samej Antoninie mówiono, że była nie tylko piękną kobietą, ale także mądrym, dobrym, odważnym człowiekiem,który dobro innych stawiał nad własne bezpieczeństwo. W roli Antoniny zobaczymy dwukrotnie nominowaną doOscara i Złotych Globów Jessicę Chastain, którą najbardziej pamiętamy z takich filmów jak „Interstellar”, „CrimsonPeak” czy „Marsjanin”.
Produkcja: USA , 2017; czas trwania: 126 min.; reżyseria: Niki Caro; scenariusz: Angela Workman; obsada: Jessica Chastain, Daniel Bruhl, Johan Heldenbergh.

„KLIENT”

OSKAR 2017 DLA NAJLEPSZEGO FILMU NIEANGLOJĘZYCZNEGO!

Jeden z najwybitniejszych reżyserów światowego kina powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym. „Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego.

Młode małżeństwo musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przezznajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowymmieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje zawszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanychwydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków.

Produkcja: Francja, Iran, 2016; czas trwania: 125 min.; reżyseria: Asghar Farhad; scenariusz: Asghar Farhad; obsada: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi, Farid Sajjadi Hosseini, Mina Sadati

RIKO PRAWIE BOCIAN„RIKO PRAWIE BOCIAN”

ZAPRASZAMY NA POKAZY PRZEDPREMIEROWE W DNIACH: 29 i 30 KWIETNIA ORAZ 1 i 3 MAJA!

Osierocony jako pisklę i wychowany przez bociany, wróbel Riko święcie wierzy, że sam jest… bocianem. Prawdę o swoim pochodzeniu odkrywa dopiero w porze migracji, gdy przybrani rodzice – bojąc się, że Riko nie podoła podróży – nie pozwalają mu lecieć do Afryki. Nie zraża to jednak Riko, który postanawia udowodnić światu, że naprawdę jest bocianem i wyrusza w ślad za stadem. W trudnej drodze na południe wspierać go będą nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa Olga oraz narcystyczna papuga Kiki, która marzy o karierze gwiazdy disco. W ich towarzystwie „najmniejszy bocian świata” odkryje, że małe wróble są stworzone do wielkich celów!

produkcja: Niemcy , 2017 czas trwania: 85 min. reżyseria: Toby Genkel, Reza Memari scenariusz: Reza Memari obsada: Bernard Lewandowski ,Małgorzata Kożuchowska ,Tomasz Karolak, Magdalena Boczarska Piotr Gąsowski , Klaudiusz Kaufman

SALA STUDYJNA

„ZERWANY KŁOS”

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina.
Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki?
Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

produkcja: Polska , 2017 czas trwania: 95 min. reżyseria: Witold Ludwig scenariusz: Witold Ludwig obsada: Aleksandra Hejda, Magdalena Michalik, Dariusz Kowalski, Witold Bieliński, Paweł Tchórzelski

„PATERSON”

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

produkcja: Francja, Niemcy, USA , 2016 czas trwania: 113 min. reżyseria: Jim Jarmusch scenariusz: Jim Jarmusch obsada: Adam Driver, Golshifteh Farahani, Barry Shabaka Henley, Method Man, Chasten Harmon

„MAŁY JAKUB”

Jakub nie może pozbyć się wrażenia, że gdy przebywa w pracy, ktoś nieustannie zakrada się do jego mieszkania.Przypuszczenia potwierdzają się, gdy przyłapuje intruza na gorącym uczynku. Jest nim kilkunastoletni chłopiec, jegoimiennik – Jakub. Spotkanie z nieproszonym gościem stanie się dla mężczyzny szansą do zmierzenia się z odległymi,nie zawsze wygodnymi wspomnieniami z dzieciństwa. Konfrontacja ta będzie również początkiem do zdobywaniawiedzy o samym sobie – niespodziewanej, mrocznej, zepchniętej gdzieś poza granice codziennego postrzegania…
produkcja: Polska , 2016, reżyseria: Mariusz Bieliński, scenariusz: Mariusz Bieliński, obsada: MirosławBaka, Jan Sączek, Eryk Lubos, Dorota Kolak, Henryk Talar, Radosław Pazura

“DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚC”

Artystka wszechstronna, miss Egiptu, zdobywczyni 70-ciu złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko czego dotknęła na scenie stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości -zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna famme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

produkcja: Francja , 2016 czas trwania: 124 min. reżyseria: Lisa Azuelos, scenariusz: Lisa Azuelos, obsada: Sveva Alviti, Riccardo Scamarcio, Jean-Paul Rouve, Nicolas Duvauchelle.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2