Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Oldskulowe gry Video w Muzeum Zabawek i Zabawy

gry-plakatOLDSKULOWE GRY WIDEO

W dniach 1-27 sierpnia w Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na interaktywną wystawę, na której będzie można zagrać na wielu dawnych komputerach i konsolach. Do dyspozycji zwiedzających oddanych jest kilkanaście stanowisk z takimi sprzętami jak NES, SNES, Sega Mega Drive czy jeden z „klonów” kultowego Ponga. Zabawić się będzie można w takie tytuły jak kultowe „Super Mario Bros.”, „Alladyn”, „Dizzy” czy „Sensible Soccer”.
Wydarzenie odbędzie się dzięki współpracy Muzeum Zabawek i Zabawy z Fundacją Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry”, która tak pisze o swojej działalności:
Od 2010 roku Fundacja pomaga w uruchamianiu nostalgicznych wspomnień związanych z komputerami i grami sprzed kilkunastu-kilkudziesięciu lat. Od samego początku staramy się możliwie wiernie odtworzyć klimat informatyki dawnych lat – nie lubiąc kompromisów nadal używamy telewizorów CRT i gramy na oryginalnym sprzęcie. Z ogromną przyjemnością pokazujemy nasze zbiory na targach, konferencjach i innych wydarzeniach.
Wstęp na wystawę w cenie biletu do Muzeum.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 4