Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Ferdydurke w teatrze Kubuś

plakat FerdydurkeTeatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zaprasza na spektakl “Ferdydurke”, inspirowany powieścią Witolda Gombrowicza, który zostanie zaprezentowany w najbliższy piątek 23 marca 2018 roku o godz. 18.00 na scenie teatru “Kubuś” przez Grupę Teatralną „Petrus” z V Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach.

Opiekunkami zespołu są: Agnieszka Dziarmaga i Ewa Majerowska.

Będzie to kolejny pokaz w ramach projektu „W szkole i na scenie”, który umożliwia prezentację na profesjonalnej scenie spektakli realizowanych przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa świętokrzyskiego.

Bohater Gombrowicza – Józio Kowalski – odbywa egzystencjalną podróż w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu własnej tożsamości. Próbuje pomóc mu w tym prof. Pimko, który porywa Józia i wprowadza go w zdziecinnienie. Czas teraźniejszy staje się nagle czasem przeszłym, a w kolejnych „odsłonach” bohater jest wtłaczany w odmienne formy, ale żadna z nich nie jest dla niego właściwa. Ostatecznie Józio postanawia uciec i pozostać człowiekiem wolnym „bez formy”.

Spektakl dla widzów od lat 12.

Wstęp wolny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 1