Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

casting dla młodzieży w teatrze Kubuś

nowe logo teatru KubuśTeatr Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach zaprasza młodzież w wieku od 16 do 18 lat na casting aktorski do inscenizowanego czytania sztuki “Królestwo zwierząt” Nolte Decar w reżyserii Bartłomieja Miernika.

Do obsadzenia jest kilkanaście ról damskich i męskich.

Próby do realizacji planowane są w dniach 23- 26 sierpnia 2017 roku, a ich zwieńczeniem będzie premierowy pokaz w ramach organizowanego przez Teatr “Kubuś” Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

Festiwal, który odbywa się już od trzech lat jest przeglądem najciekawszych spektakli dla młodych widzów z całej Polski.

Podczas jego ubiegłych edycji, w Kielcach występował m.in. warszawski Teatr Lalka, gdańska “Miniatura” czy Teatr Polski w Poznaniu, odbywały się też koncerty, warsztaty, imprezy plenerowe.

W nadchodzącej odsłonie przedsięwzięcia również nie zabraknie atrakcji, i to nie tylko dla dzieci. W tym roku organizatorzy poszerzyli program o wydarzenia dla młodzieży.

- Od początków przeglądu “Hurra! Art!” powtarzamy “Nie ma nudy w wakacje!”, chcąc zapewnić najmłodszym kielczanom ciekawe formy spędzania czasu i wartościową, artystyczną rozrywkę. – mówi Robert Drobniuch, dyrektor Teatru “Kubuś” i pomysłodawca imprezy- Widząc rosnącą popularność festiwalu rozwijamy jego format o propozycje dla nastolatków, bo przecież nuda doskwiera nie tylko maluchom. Zresztą działania dla młodziezy realizujemy przez cały rok w ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych, a także projektu “W szkole i na scenie” .

Pełny program festiwalu Teatr “Kubuś” ogłosi już wkrótce, ale wiadomo, że jednym z zaplanowanych wydarzeń jest performatywne czytanie sztuki, do którego odbywa się casting.

Bartłomiej Miernik odpowiadający za reżyserię tej inscenizacji to absolwent Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, krytyk, recenzent, wykładowca akademicki i reżyser, który wielokrotnie pracował z młodzieżą, także w Kielcach.

Przesłuchania kandydatów odbywać się będą w Teatrze Lalki i Aktora “Kubuś” 2 czerwca, o godzinie 17.00. Zainteresowani proszeni są o przygotowanie do swojej prezentacji dowolnego tekstu prozą.

Zgłoszenia do udziału w castingu należy przesyłać mailem do dnia 31 maja 2017 roku na adres: hanna.swietnicka@teatrkubus.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 3