Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY W KINIE MOSKWA

BOG NIE UMARL SWIATLO W CIEMNOSCI„BÓG NIE UMARŁ: ŚWIATŁO W CIEMNOŚCI” -
PREMIERA 18 MAJA!
Czy fakt, że większość nie wierzy, znaczy, że jesteś w błędzie? Czy można zakazać wiary, miłości i nadziei? Wokół kościoła Św. Jakuba narasta coraz więcej sporów.  Przeciwnikom wiary przeszkadza fakt, że świątynia stoi na  terenie uniwersytetu. Gdy pewnej nocy pożar pustoszy kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję, by usunąć parafię ze swojego terenu. Wielebny Dave zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo poparcia parafian, zaczyna rozważać przeniesienie świątyni. Prawdziwe wątpliwości w jego sercu zasieje pojawienie się jego dawno niewidzianego brata, który niespodziewanie włączy się w konflikt wokół kościoła. Gorzkie wspomnienia powrócą, otworzą się dawne rany. Bracia będą musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z przeszłości. Produkcja: USA , 2018 czas trwania: 120 min. reżyseria: Michael Mason, scenariusz: Michael Mason, obsada: Tatum O’Neal, Jennifer Taylor, John Corbett, Ted McGinley, David A.R. White.
„120 UDERZEŃ SERCA”
- W KINIE OD 18 MAJA
W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: mamy wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji swoje żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. 120 uderzeń serca jest pełnym pasji i furii portretem młodości spotykającej śmierć, rasowym, rozdyskutowanym kinem politycznym i poruszającą love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury film Campillo jest powrotem do lat 90., reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS. Produkcja: Francja, 2017 czas trwania: 135 min. reżyseria: Robin Campillo, scenariusz: Robin Campillo, obsada: Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois, Adèle Haenel, Antoine Reinartz.
„POZYCJA OBOWIĄZKOWA”
- W KINIE OD 25 MAJA!
Cztery wieloletnie przyjaciółki raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale “Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku pozycją wyjątkowo inspirującą. Początkowo nieco onieśmielone, szybko dają się zauroczyć Christianowi Greyowi i jego zmysłowej pomysłowości. A ponieważ, jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe twarze miłości. I choć z pewnością nie każdy facet to Grey, to niejednemu warto dać szansę…
Produkcja: USA , 2018 czas trwania: 110 min. reżyseria: Bill Holderman, scenariusz: Bill Holderman, Erin Simms, obsada: Jane Fonda, Diane Keaton, Don Johnson, Andy Garcia, Mary Steenburgen.

„TULLY” -
W KINIE OD 25 MAJA!!
BYCIE MAMĄ TO NIEZŁA KOMEDIA! LAUREATKA OSCARA CHARLIZE THERON W FILMIE DLA WSZYSTKICH KOBIET, MATEK I SUPERBOHATEREK.
Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully… Młoda, seksowna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.
Produkcja: USA , 2018 czas trwania: 96 min. reżyseria: Jason Reitman, scenariusz: Diablo Cody, obsada: Charlize Theron, Mackenzie Davis, Ron Livingston, Mark Duplass.

„WYSZCZEKANI”
W KINIE PRZEDPREMIEROWO OD 26 MAJA!
„WYSZCZEKANI” TO ŚWIETNA PROPOZYCJA NA DZIEŃ DZIECKA!
Max, pracujący dla policji rottweiler, samotnik w typie macho, zostaje wysłany na prestiżową wystawę psów, by zbadać tajemniczą sprawę związaną z nielegalnym handlem zwierzętami. Niestety, zostaje tam wysłany wraz ze swym partnerem – człowiekiem, co rodzi mnóstwo zaskakujących i zabawnych sytuacji.
Produkcja: USA , 2018 reżyseria: Raja Gosnell, scenariusz: Max Botkin, Marc Hyman, obsada: Will Arnett, Ludacris, Natasha Lyonne, Jordin Sparks, Gabriel Iglesias.

„ZIMNA WOJNA”-
W KINIE OD 8 CZERWCA!
„Zimna wojna”, walczy o główną nagrodę festiwalu w Cannes.
W czwartkowy wieczór na Festiwalu Filmowym w Cannes swoją światową premierę miała „Zimna wojna” – najnowsze dzieło Pawła Pawlikowskiego, zdobywcy Oscara za film „Ida”. Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem, z miejsca została okrzyknięta sensacją festiwalu.
„Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego może być trzecim filmem polskiego reżysera, który sięgnie po główny laur najważniejszej imprezy filmowej świata.
Film opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.
Produkcja: Francja, Polska, Wielka Brytania, 2018, reżyseria: Paweł Pawlikowski, scenariusz: Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki, Piotr Borkowski, obsada: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza , Adam Woronowicz, Adam Ferency, Adam Szyszkowski.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9