Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA zaprasza

„ETER” – PREMIERA – 7 GRUDNIA -
Najnowszy film Krzysztofa Zanussiego!
Początek XX wieku, obrzeża Cesarstwa Rosyjskiego. Doktor podaje śmiertelną dawkę eteru młodej kobiecie, którą pragnie uwieść. Ucieka. Znajduje zatrudnienie w austriacko-węgierskiej twierdzy, gdzie kontynuuje swoje eksperymenty z eterem. Ich celem jest uśmierzenie bólu, ale też manipulowanie ludzkim zachowaniem. Cena powodzenia to utrata duszy, ale miłość może wybawić Doktora od wiecznego potępienia.
Produkcja: Polska, Ukraina, Węgry, Litwa; gatunek: dramat; 2018, 117 min.; reżyseria, scenariusz: Krzysztof Zanussi; obsada: Jacek Poniedziałek, Andrzej Chyra, Zsolt László, Ostap Vakuliuk.

„FUGA” – PREMIERA – 7 GRUDNIA -fuga
Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?
Produkcja: Czechy, Polska, Słowacja; gatunek: thriller, psychologiczny; 2018, 100 min.; reżyseria: Agnieszka Smoczyńska, scenariusz: Gabriela Muskała; obsada: Łukasz Simlat, Małgorzata Buczkowska, Piotr Skiba.

„AUTSAJDER” – PREMIERA – 13 GRUDNIA -
37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego
Franek to młody idealista. Jest zakochany w muzyce, malarstwie i pewnej dziewczynie. Mimo wiszącego w powietrzu ogromnego napięcia związanego z wprowadzeniem stanu wojennego i dramatycznymi wydarzeniami w kopalni „Wujek”, mówi, że polityka kompletnie go nie interesuje. Wszystko się jednak zmieni. Odwiedza go bowiem dobry znajomy – Beno i prosi o przechowanie tajemniczej teczki. Kiedy kolejnego wieczora Franek wraca od swojej dziewczyny po rozpoczęciu godziny milicyjnej, zatrzymuje go patrol. Szybko zostaje oskarżony o współpracę z opozycją, a znaleziona w jego mieszkaniu teczka z ulotkami staje się niezbitym dowodem. Sprawę przejmuje Służba Bezpieczeństwa. Cała wrażliwość i ideały chłopaka zostają poddane najwyższej próbie.
Produkcja: Polska; gatunek: dramat; 2018, 93 min.; reżyseria, scenariusz: Adam Sikora ; obsada: Łukasz Sikora, Dorota Pomykała, Katarzyna Gałązka, Jan Dravnel.

„NARODZINY GWIAZDY” – W KINIE OD 14 GRUDNIA -
Jacksona Maine’a (Bradley Cooper), gwiazdor muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą
Produkcja: USA; gatunek: dramat, muzyczny; 2018, 127 min.; reżyseria: Bradley Cooper, scenariusz: Will Fetters, Bradley Cooper; obsada: Bradley Cooper, Lady Gaga, Sam Elliott.

„KRÓLOWA ŚNIEGU: PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA” – PREMIERA – 21 GRUDNIA -
W świecie rządzonym przez czary, Gerda jest jedną z niewielu osób pozbawionych magicznych zdolności. Choć fakt ten stale komplikuje jej życie, bohaterka nie podaje się i dzielnie pomaga rodzinie w prowadzeniu magicznego sklepiku z zaklęciami. Niestety, pewnego dnia rodzice dziewczynki oraz jej brat – Kai zostają porwani przez Króla Haralda. Okrutny władca i wielki wróg wszystkiego, co magiczne, zsyła najbliższych Gerdy do Krainy Luster – ponurego miejsca, w którym nie działają żadne czary. Żeby ocalić rodziców i brata, dziewczynka będzie musiała zdobyć pewien legendarny przedmiot. Nieoczekiwanie, jedyną osobą mogącą pomóc Gerdzie w niebezpiecznej misji staje się jej odwieczna rywalka – oziębła i tajemnicza Królowa Śniegu.
Produkcja: Rosja; gatunek: animacja; 2018, 80 min.; reżyseria: Robert Lence, Aleksey Tsitsilin; scenariusz: Andrey Korenkov, Robert Lence.
Ceny biletów: normalny 16 zł, ulgowy 14 zł, ulgowy wtorek 14 zł.
www.kinomoskwa.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 0