Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA nowości

„ZABAWA ZABAWA” – PREMIERA 4 STYCZNIA -
40-letnia prokurator Dorota pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk. Studentka Magda lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?
Produkcja: Polska; gatunek: dramat, komedia; 2018, 88 min.; reżyseria: Kinga Dębska, scenariusz: Kinga Dębska, Mika Dunin; obsada: Dorota Kolak, Agata Kulesza, Maria Dębska, Marcin Dorociński, Mirosław Baka.
„UNDERDOG” – W KINIE OD 11 STYCZNIA -
„Underdog” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Na ich podstawie powstał scenariusz autorstwa Mariusza Kuczewskiego. Borys „Kosa” Kosiński (Eryk Lubos) to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem (Mamed Khalidov) popełnia błąd, który przekreśla jego karierę. Traci wszystko.
„Underdog” to opowieść o słabościach i sile człowieka, zwątpieniu, które pokonuje rodząca się miłość, o walce z przeciwnościami losu i podniesieniu po upadku, poświęceniu, rodzinie i przyjaźni.
Produkcja: Polska; akcja; 2018; 115 min., reż.: Maciej Kawulski, scenariusz: Mariusz Kuczewski; obsada: Eryk Lubos, Aleksandra Popławska, Emma Giegżno, Mamed Khalidov, Janusz Chabior, Tomasz Włosok.

„RALPH DEMOLKA W INTERNECIE”ralf
- PREMIERA – 11 STYCZNIA -
Film twórców filmów Zwierzogród i Kraina lodu.
Akcja filmu Ralph Demolka w Internecie przenosi się z salonu gier do dynamicznie rozwijającego się świata Internetu. Czy Internet przetrwa demolkę Ralpha? Ralph, czarny charakter gry wideo, wraz
z przyjaciółką Wandelopą von Cuks wyruszają na tułaczkę po sieci w poszukiwaniu pewnej części zamiennej, niezbędnej by ocalić grę Wandelopy. Z pomocą zagubionym w nieznanym świecie bohaterom przychodzą sławni mieszkańcy Internetu i postaci z gier. W filmie gościnnie występują księżniczki Disneya, po raz pierwszy razem na dużym ekranie!
Produkcja: USA; gatunek: animacja, komedia, familijny; 2018, 112 min.; reżyseria: Rich Moore, Phil Johnston; scenariusz: Phil Johnston, Pamela Ribon.
„DOM, KTÓRY ZBUDOWAŁ JACK”
-W KINIE OD 18 STYCZNIA-
Dla jednych arcydzieło współczesnego kina, dla innych jeden z najbardziej przerażających filmów ostatnich lat. Podszyty czarnym humorem, długo oczekiwany obraz Lars von Triera, twórcy “Nimfomanki”, “Antychrysta” i “Melancholii”. To prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła. Trier pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, który wraz z każdą zbrodnią doskonali swój krwawy warsztat. Jack to typ poszukującego myśliciela, z pasji inżynier-architekt, ale gdy obserwujemy, jak inscenizuje miejsce zbrodni, ustawia zwłoki, by je uwiecznić aparatem, nie ma wątpliwości, że ma w sobie też coś
z artysty. Przypomina wręcz reżysera na filmowym planie. Portretując okrutnego, acz piekielnie inteligentnego zabójcę, Lars von Trier sięga po motywy z twórczości Goethego, malarstwo Francisa Bacona i Eugène’a Delacroix, poezję Williama Blake’a, muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda, a nawet po swoje własne dzieła. Zaprasza widza do udziału w widowisku, które wymaga nie tylko mocnych nerwów, ale i otwartej głowy. Takie podejście zostaje jednak z nawiązką wynagrodzone.
Produkcja: Dania, Niemcy, Szwecja, Francja, 2018, czas trwania: 155min., reżyseria: i scenariusz: Lars von Trier, obsada: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman, Siobhan Fallon Hogan, Sofie Gråbøl

„LISTA SCHINDLERA”
Specjalny pokaz filmu 27 stycznia
W 2019 roku minie 25 lat od polskiej premiery filmu „LISTA SCHINDLERA”, który poruszył widzów w całym kraju. Film od początku jest hołdem złożonym narodowi żydowskiemu. Jego autorzy zadbali o niesłychany realizm scen, kostiumów, ówczesnej rzeczywistości.
Właśnie w tę podwójną rocznicę, 27 stycznia 2019 roku, chcemy przypomnieć starszym
i udostępnić młodszym widzom film „LISTA SCHINDLERA”, który został nakręcony w 1993 roku przez Stevena Spielberga na podstawie powieści Thomasa Keneally’ego. Czarno-biała produkcja bardzo trafnie przywołuje okoliczności tragedii żydowskiej w latach 40. Prócz znakomitego kunsztu reżyserskiego Spielberga
na wyrazy uznania zasługują również zdjęcia Janusza Kamińskiego oraz scenografia Allana Starskiego i Ewy Braun. Muzyka Johna Williamsa perfekcyjnie oddaje atmosferę czasów II Wojny Światowej oraz wielkiej tragedii Żydów. Listę Schindlera, a więc listę ludzi, których Schindler zatrudnił tylko po to aby nie ponieśli śmierci, bez najmniejszej przesady można nazwać listą życia, która uratowała 1100 niewinnych ludzi.
Produkcja: USA , 1993, czas trwania: 195 min. , reżyseria: Steven Spielberg, obsada: Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall, Jonathan Sagall

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 4