Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA zaprasza

„ROMA” – W KINIE OD 01 LUTEGO -ROMA
„ROMA” to najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów nagrodzonego Oscarem reżysera
i scenarzysty Alfonso Cuaróna („Ludzkie dzieci”, „I twoją matkę też”). Opowiada historię Cleo (Yalitza Aparicio), młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70.
Produkcja: Meksyk, USA; gatunek: dramat; 2018, 135 min.; reżyseria: Alfonso Cuarón; scenariusz: Alfonso Cuarón; obsada: Yalitza Aparicio, Marina de Tavira, Diego Cortina Autrey, Carlos Peralta.
„GREEN BOOK”
Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątku
i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.
Produkcja: USA; gatunek: dramat, komedia; 2018, 130 min.; reżyseria: Peter Farrelly; scenariusz: Brian Hayes Currie, Peter Farrelly; obsada: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini, Sebastian Maniscalco.
„CORGI, PSIAK KRÓLOWEJ” -PREMIERA 1 MARCA!
Pomerdana animowana komedia z psich wyższych sfer! Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się
w iście królewskich luksusach. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez groma­dę twardych czworonogów, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo warczeć, a komu pomerdać. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.
Produkcja: Belgia , 2019, animacja dubbing, reżyseria: Ben Stassen, Vincent Kesteloot
„KAFARNAUM” – W KINIE OD 1 MARCA -
Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów. Zgodnie z tytułem, oznaczającym „chaos”, „bezład”, „gmatwaninę”, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów. Nadine Labaki staje w ich obronie – i to dosłownie, wciela się bowiem w filmie w rolę adwokatki Zejna. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość. Niezmordowany włóczęga, mały obrońca jeszcze mniejszych i słabszych, Zejn w pojedynkę rzuca wyzwanie niesprawiedliwości i krzywdzie. Przejmująco portretując dziecięcą solidarność, Labaki akcentuje, jak sama je nazywa, „drobne cuda”: serdeczne gesty, akty współczucia i miłości. To dzięki nim możliwe jest przetrwanie.
Produkcja: USA, Liban 2019; dramat; reż.: Nadine Labaki, scenariusz: Khaled Mouzanar, Nadine Labaki; obsada: Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw .
„CAŁE SZCZĘŚCIE” – PREMIERA 8 MARCA -
„Całe szczęście” to pełna uroku i wakacyjnej energii historia o miłości, która rodzi się
w nieprzewidzianych okolicznościach. W spokojne i uporządkowane życie Roberta, muzyka
z orkiestry symfonicznej (Piotr Adamczyk), który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa (Maks Balcerowski), niespodziewanie wbiega pełna energii i uroku popularna gwiazda fitness Marta (Roma Gąsiorowska). Dwa różne charaktery, spojrzenia na miłość i życie. Jej świat to wielkie miasto, egzotyczne podróże i sport. Marta ma swoje programy telewizyjne, wydaje książki kulinarne, a jej twarz gości na okładkach najpopularniejszych magazynów. Robert
to chodzące zaprzeczenie „sportowego trybu życia”. Jego świat to spokojna przystań, rodzicielskie wyzwania, kosz pełen prania, klasówki z matematyki syna – wszystko to działa, dopóki w jego życiu nie pojawia się Marta…
Przebojowa gwiazda i onieśmielony jej urokiem mężczyzna. Dlaczego los ich połączył? Czy uda im się wspólnie odnaleźć „Całe szczęście”?
Produkcja: Polska, 2019, komedia rom.; reż.: Tomasz Konecki; scenariusz: Marcin Baczyński, Mariusz Kuczewski; obsada: Roma Gąsiorowska, Piotr Adamczyk, Maksymilian Balcerowski, Marieta Żukowska, Joanna Liszowska.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 0