Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA zaprasza

20, 21.04 KINO NIECZYNNE
WSZYSTKIM WIDZOM ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT

„PRAZIOMEK” – W KINIE OD 22 KWIETNIA -ziomek
Pełna humoru i szalonych przygód opowieść o zakręconym poszukiwaczu przygód i jego niezwykłym przyjacielu, który oficjalnie nie istnieje.
Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie intrygującego nieznajomego wyrusza w dzikie tereny Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot – Wielką Stopę. Produkcja: Kanada, USA; gatunek: animacja, komedia; 2019, 95 min.; scenariusz i reżyseria: Chris Butler.

„BOHEMIAN RHAPSODY”
Nowy film Bohemian Rhapsody, z udziałem Ramiego Maleka w niesamowitej kreacji Freddiego Mercury’ego, przedstawia niezwykłą historię Queen, od korzeni zespołu stworzonego przez londyńskich studentów, po olśniewające szczyty międzynarodowej sławy, gdy wypełniali stadiony na całym świecie, łamiąc kolejne rekordy frekwencji podczas koncertów, jak w czasie legendarnego występu z 1985 r. w ramach Live Aid, oglądanego przez globalną publiczność1,9 miliarda ludzi, zbierającego pieniądze na rzecz głodujących w Etiopii. Z biegiem lat staje się jasne, dlaczego zespół ma tak nieprzemijający urok.
Produkcja: Wielka Brytania, USA; gatunek: biograficzny, muzyczny; 2018; 140 min, reż. Dexter Fletcher, Bryan Singer; scenariusz: Anthony McCarten; obsada: Aidan Gillen, Lucy Boynton, Rami Malek.
„NARODZINY GWIAZDY”
Jacksona Maine’a (Bradley Cooper), gwiazdor muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia
i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.
Produkcja: USA; gatunek: dramat, muzyczny; 2018, 127 min.; reżyseria: Bradley Cooper, scenariusz: Will Fetters, Bradley Cooper; obsada: Bradley Cooper, Lady Gaga, Sam Elliott.
„GREEN BOOK”
Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, z nadzieją na zgarnięcie konkretnej sumki, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od majątkui wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.
Produkcja: USA; gatunek: dramat, komedia; 2018, 130 min.; reżyseria: Peter Farrelly; scenariusz: Brian Hayes Currie, Peter Farrelly; obsada: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini, Sebastian Maniscalco.
„MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE”
Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście.
Produkcja: Polska, 2019, 110 min., reż.: Michał Kondrat, scenariusz: Michał Kondrat, obsada: Kamila Kamińska, Maciej Małysa, Janusz Chabior, Remigiusz Jankowski, Piotr Cyrwus.

„PRZEDSZKOLANKA”
Lisa ma szczęśliwą rodzinę, pracę, którą lubi i ładny dom na przedmieściach Nowego Jorku, ale tak naprawdę od zawsze chciała być artystką. Kiedy przypadkiem odkrywa geniusz poetycki swojego pięcioletniego ucznia, postanawia zrobić wszystko, aby nie został zmarnowany. Wiara, że chłopiec,
w przeciwieństwie do niej, ma szansę zostać wybitnym twórcą, zamienia się
w niebezpieczną obsesję.
Produkcja: USA; gatunek: dramat; 2018, 96 min.; scenariusz i reżyseria: Sara Colangelo; obsada: Maggie Gyllenhaal, Gael Garcia Bernal, Ato Blankson-Wood, Libya Pugh, Michael Chernus.
„VOX LUX” – W KINIE OD 26 KWIETNIA -
Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Musi ponownie zmierzyć się ze wspomnieniami sprzed lat, a w dodatku – przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.
Produkcja: USA; gatunek: dramat, muzyczny; 2018, 110 min.; scenariusz i reżyseria: Brady Corbet; obsada: Natalie Portman, Jude Law, Stacy Martin, Jennifer Ehle, Raffey Cassidy.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 2