Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA zaprasza

„BOHEMIAN RHAPSODY” bohemian-rhapsody-polski-plakat-filmu-2
Nowy film Bohemian Rhapsody, z udziałem Ramiego Maleka w niesamowitej kreacji Freddiego Mercury’ego, przedstawia niezwykłą historię Queen, od korzeni zespołu stworzonego przez londyńskich studentów, po olśniewające szczyty międzynarodowej sławy, gdy wypełniali stadiony na całym świecie, łamiąc kolejne rekordy frekwencji podczas koncertów, jak w czasie legendarnego występu z 1985 r. w ramach Live Aid, oglądanego przez globalną publiczność
1,9 miliarda ludzi, zbierającego pieniądze na rzecz głodujących w Etiopii. Z biegiem lat staje się jasne, dlaczego zespół ma tak nieprzemijający urok.
Produkcja: Wielka Brytania, USA; gatunek: biograficzny, muzyczny; 2018; 140′, reż. Dexter Fletcher, Bryan Singer; scenariusz: Anthony McCarten; obsada: Aidan Gillen, Lucy Boynton, Rami Malek.
„NARODZINY GWIAZDY”
Jacksona Maine’a (Bradley Cooper), gwiazdor muzyki country, którego kariera chyli się ku upadkowi, odkrywa utalentowaną, nieznaną nikomu piosenkarkę Ally (w tej roli Lady Gaga). Kiedy między tą dwójką wybucha płomienny romans, Jack nakłania Ally do wyjścia z cienia
i pomaga jej osiągnąć sławę. Jednak gdy kariera Ally w szybkim tempie przyćmiewa dokonania Jacka, jest mu coraz trudniej poradzić sobie z własną gasnącą gwiazdą.
Produkcja: USA; gatunek: dramat, muzyczny; 2018, 127 min.; reżyseria: Bradley Cooper, scenariusz: Will Fetters, Bradley Cooper; obsada: Bradley Cooper, Lady Gaga, Sam Elliott.
„BIAŁY KRUK”
„Biały kruk” to niezwykła podróż człowieka, który na zawsze zmienił oblicze baletu.
Historia, inspirowana książką autorstwa Julie Kavanaugh „Rudolf Nureyev: The Life”, opowiada o losach jednego z najsłynniejszych tancerzy w historii, jego słynnej ucieczce z Rosji (1961), próbach zatrzymania go przez KGB. W roli mistrza Nuriejewa – słynny tancerz Oleg Ivenko
Produkcja: Wielka Brytania; gatunek: biograficzny, dramat; 2018, 122 min.; reżyseria: Ralph Fiennes, scenariusz: David Hare; obsada: Oleg Ivenko, Ralph Fiennes,Louis Hofmann, Adèle Exarchopoulos, Sergei Polunin.
„MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE”
Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie.
Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście.
Produkcja: Polska , 2019, 110 min., reż.: Michał Kondrat, scenariusz: Michał Kondrat, obsada: Kamila Kamińska, Maciej Małysa, Janusz Chabior, Remigiusz Jankowski, Piotr Cyrwus.
„PRAZIOMEK” – W KINIE OD 22 KWIETNIA -
Pełna humoru i szalonych przygód opowieść o zakręconym poszukiwaczu przygód i jego niezwykłym przyjacielu, który oficjalnie nie istnieje.
Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie intrygującego nieznajomego wyrusza w dzikie tereny Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot – Wielką Stopę.
Produkcja: Kanada, USA; gatunek: animacja, komedia; 2019, 95 min.; scenariusz i reżyseria: Chris Butler.
„VOX LUX” – W KINIE OD 26 KWIETNIA -
Celeste była nastolatką, kiedy wielka tragedia wywindowała ją na szczyty sławy i zrobiła z niej gwiazdę muzyki pop. Od tej pory media śledziły każdy jej ruch, a jej kariera rozwijała się w cieniu zjawisk, które naznaczyły XXI wiek: ataków terrorystycznych, szkolnych strzelanin, medialnej rewolucji. Dzisiaj Celeste nie jest już tą samą osobą. Po skandalicznym incydencie, który o mały włos nie zrujnował jej kariery, chce wrócić na scenę. Musi ponownie zmierzyć się ze wspomnieniami sprzed lat, a w dodatku – przygotować się do wielkiej trasy koncertowej.
Produkcja: USA; gatunek: dramat, muzyczny; 2018, 110 min.; scenariusz i reżyseria: Brady Corbet; obsada: Natalie Portman, Jude Law, Stacy Martin, Jennifer Ehle, Raffey Cassidy.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 7