Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Koniec Świata w Muzeum Zabawek i Zabawy

Teatr Zbożowy prowadzony przez Fundację Studio TM Doroty i Artura Anyżów.Już w najbliższą niedzielę 28.07.2019 r. oraz za 2 tygodnie 11.08.2019 r. Koniec Świata czyli Satyra na Wszechświat, wyjątkowe spektakle na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy. Na teatralny wieczór zaprasza Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Teatr Zbożowy prowadzony przez Fundację Studio TM Doroty i Artura Anyżów. Przedstawienie zaczyna się o godzinie 18.00. Na spektakl obowiązuje wstęp wolny. Sztuka jest dedykowana osobom powyżej 10 roku życia.
Spektakl w reżyserii Doroty Anyż zrealizowany w Teatrze Zbożowym Fundacji Studio TM został zainspirowany poematem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego nawiązującego do Dnia Sądu Ostatecznego.
Przedstawienie jest utrzymane w klimacie groteskowo-katastroficznym. Miejsce akcji rozgrywa się na ulicach Bolonii, słynny Astronom Pandafilanda ogłasza zgromadzonym termin końca naszego świata. Spektakl skrzy humorem, zaskakuje zwrotami akcji, niewątpliwym atutem przedstawienia pozostaje wspaniała gra aktorska młodych artystów.
Spektakl Koniec Świata prezentowany był na licznych przeglądach i festiwalach, na których zdobywał nagrody i wyróżnienia min: na XXXV Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych- „Więcej niż Teatr” w Łodzi zdobył III Nagrodę – za reżyserię, mistrzowskie operowanie rekwizytem, komizm i komentarz do współczesności. Przewodniczący Jury Jan Peszek uznał „Koniec Świata” za najbardziej przewrotny i energetyczny spektakl festiwalowy.
Spektakl Koniec Świata w adaptacji Teatru Zbożowego trwa 40minut, i jest świetną lekcją literatury, poezji, i teatru. Reżyseria i scenariusz Dorota Anyż Scenografia i opracowanie muzyczne Mamert Tomczyk. Więcej o działaniach Fundacji oraz o innych realizacjach można przeczytać na stronie www.studiotm.pl
Data: 28.07.2019 i 11.08.2019
Miejsce: Dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy, plac Wolności 2, Kielce
Wstęp wolny

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 2