Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Spektakl w muzeum

SPEKTAKL-1
11.08.2019 r. (niedziela) o godz. 20:00 Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Teatr Zbożowy prowadzony przez Fundację Studio TM Doroty i Artura Anyżów zapraszają mieszkańców Kielc na dziedziniec muzeum (plac Wolności 2, Kielce), na spektakl pt: „Koniec Świata czyli Satyra na Wszechświat”.
Spektakl dedykowany osobom powyżej 10 roku życia
Data: 11.08.2019
Miejsce: Dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy, plac Wolności 2, Kielce
WSTĘP WOLNY!
Spektakl w reżyserii Doroty Anyż zrealizowany w Teatrze Zbożowym Fundacji Studio TM został zainspirowany poematem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego nawiązującego do Dnia Sądu Ostatecznego.
Przedstawienie jest utrzymane w klimacie groteskowo-katastroficznym. Miejsce akcji rozgrywa się na ulicach Bolonii, słynny Astronom Pandafilanda ogłasza zgromadzonym termin końca naszego świata. Spektakl skrzy humorem, zaskakuje zwrotami akcji, niewątpliwym atutem przedstawienia pozostaje wspaniała gra aktorska młodych artystów.
Spektakl „Koniec Świata” prezentowany był na licznych przeglądach i festiwalach, na których zdobywał nagrody i wyróżnienia min: na XXXV Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych – „Więcej niż Teatr” w Łodzi zdobył III Nagrodę – za reżyserię, mistrzowskie operowanie rekwizytem, komizm i komentarz do współczesności. Przewodniczący Jury Jan Peszek uznał „Koniec Świata” za najbardziej przewrotny i energetyczny spektakl festiwalowy.
Spektakl ,,Koniec Świata” w adaptacji Teatru Zbożowego trwa 40 minut, i jest świetną lekcją literatury, poezji, i teatru. Reżyseria i scenariusz Dorota Anyż Scenografia i opracowanie muzyczne Mamert Tomczyk.
www.studiotm.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6