Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Apel

Poszukujemy przedmiotów, pamiątek, które staną się częścią ekspozycji.logo_haslo_MZiZ_

W związku z jubileuszem 40 lecia, Muzeum Zabawek i Zabawy przygotowuje wystawę, mającą m. in. zachęcić widza do poszukiwania odpowiedzi na pytanie czy przemysł zabawkarski w okresie PRL-u był kreatywny? Ekspozycja ma stanowić swego rodzaju powrót do przeszłości, do dzieciństwa dla dzisiejszych 60, 50, 40 i 30 latków. Dla dzieci będzie to wehikuł czasu, dzięki któremu zobaczą czym i jak bawili się ich rodzice, dziadkowie.

W naszych zbiorach znajduje się wiele zabawek z okresu PRL-u, ale zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o sprawdzenie swoich piwnic, strychów… być może gdzieś tam znajdują się jeszcze skarby
z lat 1960-1989, które mogłyby zostać przekazane do muzeum.

Poszukujemy przedmiotów codziennego użytku związanych z handlem np. opakowania z logo Pewexu, Domów Towarowych Centrum, charakterystycznych elementów wyposażenia ówczesnych wnętrz mieszkalnych- lampa
z gazetownikiem, kwietniki, talerze do powieszenia na ścianę, dywanik typu tureckiego, telewizor, adapter czy odbiornik radiowy, typowy stolik, ława oraz fotel. Mile widziane będą również książki oraz gazety np. „Miś” czy „Świat Młodych”.

Poszukujemy także przedmiotów wypełniających pomieszczenia ówczesnych klas szkolnych oraz ogólnie związanych ze szkołą-mundurki, tarcze, mapa ścienna, plansze edukacyjne, stare zeszyty, artykuły papiernicze, drewniany piórnik, ekierki itp. A może ktoś dysponuje ławką szkolną z otworem na kałamarz? Będziemy również wdzięczni za typowe dla tamtej epoki pamiątki z wakacyjnych wyjazdów.

Wszystkie te rzeczy będą niezwykle przydatne do zaaranżowania przestrzeni, stanowiąc doskonałe uzupełnienie wybranych eksponatów. Przekazując przedmioty dołożą Państwo cegiełkę do budowy tej niezwykle ważnej dla muzeum wystawy.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 3