Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Przesłuchanie do chóru dziecięcego Mała Fermata w Muzeum Zabawek i Zabawy

Mała Fermata - Muzeum Zabawek i Zabawy (1)Już w najbliższy czwartek 26 września w Muzeum Zabawek i Zabawy, o godz. 17.00 rozpocznie się przesłuchanie do chóru. Rodziców, których  dziecko wykazuje zamiłowanie do muzykowania i chce spróbować swoich sił, serdecznie zapraszamy. Udział w przesłuchaniach jest bezpłatny.

Trwa nabór do chóru dziecięcego Mała Fermata. Zespół działa już od listopada 2018 roku. Od tego czasu chór dał już siedem koncertów.  Za organizacyjną stronę odpowiada Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Kameralnego Fermata prowadzone przez Ewę Robak. Od wielu lat realizuje ono koncerty z czynnym udziałem dzieci jako artystów na scenie w przestrzeni miejskiej, w kościołach czy Filharmonii Świętokrzyskiej. Oferta skierowania jest do dzieci w wieku od 7 do 10 roku życia, a celem jest popularyzacja śpiewu zespołowego, promowanie aktywnego spędzania czasu  i integracja przez śpiew. Zajęcia odbywać się będą w  budynku Muzeum Zabawek i Zabawy, które udostępnia pomieszczenia do pracy małym artystom.
Uczestnictwo w zajęciach chóralnych rozwija wyobraźnię muzyczną, poczucie rytmu, ćwiczy pamięć, kształtuje poprawną dykcję, wspomaga rozwój fizyczny. Dzieci mają zabawy rytmiczne, grę na prostych instrumentach perkusyjnych i śpiew.
Zajęcia będą się odbywać w różnych grupach w poniedziałki, wtorki i czwartki od g.17.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 7