Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

TMTiJ 2019 – finał – informacja dla mediów

plakat_mama_tata_i_ja_2019_do_internetowTeatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski serdecznie zapraszają na Wystawę Fotografii Artystycznej w ramach projektu TEATR MAMA TATA i JA. Autorami zdjęć są: Piotr Bieniek, Artur Dziwirek, Anna Kaleta, Izabela Karlińska, Luiza Miszczyk, Alicja Obara oraz Sławomir Oszywa, którzy przez 9 miesięcy dokumentowali przebieg projektu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 6 grudnia 2019 roku o godz. 13.00 w sali konferencyjnej OMPiO, ul. Zamkowa 3. Wystawę będzie można oglądać bezpłatnie do końca roku.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Program TEATR MAMA TATA i JA to międzypokoleniowy projekt, skierowany do dzieci oraz ich rodziców, którzy odbywają karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym w Kielcach. Za nami jego piąta edycja. Rokrocznie zamyka go wystawa fotograficzna, która już po raz trzeci odbędzie się na Wzgórzu Zamkowym, terenie niegdysiejszego więzienia. Ekspozycja prezentowana w OMPiO została przygotowana przez zespół z Instytutu Dizajnu. Kuratorem wystawy jest Dariusz Ścisło. Jak sam stwierdza: „Przedsięwzięcie to stawia szczególne wymagania przed biorącymi udział w projekcie fotografikami, którzy mają utrudnione zadanie z racji ochrony wizerunku uczestników, zwłaszcza dzieci. Mają oni co prawda wolną rękę, jeśli chodzi o koncepcję artystyczną ich dokumentacji, ale o ileż trudniejsze jest przekazanie emocji fotografowanych ludzi, jeśli nie można pokazać ich twarzy. Z ilu wspaniałych ujęć trzeba zrezygnować, bo ktoś akurat odwrócił się w kierunku aparatu?”.

W imieniu całego zespołu projektu TEATR MAMA TATA i JA serdecznie zapraszamy!

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 2