Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Muzeum Zabawek i Zabawy

Spotkanie autorskie

W najbliższą sobotę (27.11.2021) o godz. 13:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Katarzyną Radziwiłł – autorką książki “Historia kobiet” Wydawnictwo Muchomor.

Na wystawie czasowej „Od szmacianki do lalki Barbie. Rola kobiety i kanony kobiecego piękna na przestrzeni wieków” dostępna jest książka “Historia kobiet”, która idealnie wpasowuje się w tematykę wystawy. Zwiedzając ją, dowiecie się jakie role przypadały kobietom na przestrzeni wieków i jak się zmieniały.

Czy kobieta mogła być faraonem? Od kiedy dziewczyny chodzą w spodniach? Kiedy zrzuciły gorsety? Jakie wynalazki zmieniły historię kobiet? Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedz podczas spotkania autorskiego z Katarzyną Radziwiłł. Spotkanie dedykowane wszystkim zainteresowanym, szczególnie rodzinom.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

“Historia kobiet”, Katarzyna Radziwiłł, Ilustracje: Joanna Czaplewska,
Wydawnictwo Muchomor

Gra planszowa – projektowanie

Zapraszamy do Muzeum Zabawek i Zabawy w najbliższą niedzielę 28 listopada w godzinach 11.00-13.00 na warsztaty rodzinne pt. „Gra planszowa – projektowanie”.

Po co robić grę planszową?

Po pierwsze to wspaniała zabawa. Samodzielne tworzenie gier, kształtuje wyobraźnię, kreatywność, uczy patrzeć dziecko na dany problem lub zagadnienie poprzez części z których się składa.

Dziecko samo sobie tworzy zabawkę, uczy się także zasad fair play, oraz tego, że zasady są po to, aby je przestrzegać.

Chcemy zaproponować uczestnikom grę planszową pt. ,,Pracowite misie”, ponieważ w listopadzie świętujemy Światowy Dzień Misia.

Zajęcia kierujemy do dzieci w wieku 7-12 lat przy udziale opiekunów.

Wstęp na zajęcia: 14 zł (cena obejmuje zwiedzanie muzeum)

Rezerwacja: 41 343 37 06

Pokazy gier bitewnych

Gry bitewne w Muzeum Zabawek i Zabawy

Wybierz się do Muzeum, zobacz, jak można bawić się grami, podziwiaj kunszt malowania modeli.

W najbliższą sobotę (27.11.21) od godz. 9 do 16 w Muzeum Zabawek i Zabawy odbędą się pokazy, demonstracje systemów takich jak: Bolt Action, Warhammer 40k oraz Fantasy Battle, Blood Bowl. Tego typu rozrywka łączy w sobie elementy modelarstwa i myślenia strategicznego.

Muzeum Zabawek i Zabawy stara się prezentować ciekawe pasje. Udział w pokazach jest bezpłatny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 0