Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Betonowym bloczkiem chciał wpłynąć na świadka

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 25- letniego mieszkańca Włoszczowy, który uszkodził dwa samochody chcąc w ten sposób wpłynąć na zeznania świadka w innej sprawie. Grozi mu za to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia we Włoszczowie. Nieznany wtedy sprawca rzucił fragmentami betonowego bloczka w zaparkowane na prywatnej posesji dwa samochody. Właściciel uszkodzonego seata i toyoty wycenił straty na kwotę przeszło 5 tysięcy złotych. Włoszczowscy kryminalni ustalili, że sprawcą może być mieszkaniec miasta, a jego motywem, chęć zastraszenia świadka w innej prowadzonej sprawie. Wczoraj po południu policjanci na jednej z ulic miasta zatrzymali 25- latka. Był on dobrze znany stróżom prawa, ze swojej wcześniejszej przestępczej działalności. Zatrzymany został również jego 26-letni brat, który podczas interwencji, znieważył jednego z policjantów i odepchnął go – relacjonuje podkom. Kamil Tokarski z biura prasowego świętokrzyskiej policji.

Teraz 25- latek odpowie nie tylko za uszkodzenie samochodów, ale również za wywieranie wpływu na świadka, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jego starszy brat odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz znieważenie, za co może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 2