Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Ogólnopolska Solidarność za KKSM

Dziś przed bramą siedziby Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych stanął Przewodniczący Krajowej Komisji NSZZ „Solidarność” Piotry Duda, który ze świętokrzyskimi związkowcami walczy o przyszłość firmy. Spotkanie poświęcono fatalnej sytuacji KKSM-u, który rok temu został sprywatyzowany na rzecz firmy DSS.
- Niestety, ta prywatyzacja, jak wiele innych, na celu miała jedno: wydrenować dobry zakład pracy, doprowadzić do upadłości, pieniądze przerzucić gdzie indziej, a pracowników potraktować przedmiotowo – mówił przewodniczący „Solidarności”, Piotr Duda.

„Solidarność” podtrzymuje apel do odpowiedzialnych instytucji państwowych o powstrzymanie destrukcji przedsiębiorstwa istotnego zarówno dla gospodarki jak i społeczeństwa. – Minister Skarbu sprzedając kielecką firmę DSS-owi musiał zawrzeć tzw. pakiet inwestycyjny, czyli zapewnienie właściciela, że będzie inwestował w KKSM. Jeśli pakiet nie został zrealizowany, a było przecież na odwrót, bo to DSS wyciągał pieniądze z „Marmurów”, to Minister Skarbu powinien zwrócić się do sądu o unieważnienie umowy sprzedaży – dodaje Waldemar Bartosz, przewodniczący „Solidarności” w regionie świętokrzyskim.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 9