Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Szpital Pluszowego Misia

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza do udziału w akcji Szpital Pluszowego Misia. Organizatorem akcji jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Oddział Śląsk. Akcja odbywać się będzie w godzinach 11.00-15.00.
Szpital Pluszowego Misia to projekt, którego głównym założeniem jest prowadzanie szeregu akcji, mających na celu zmniejszenie poziomu stresu u dzieci, wywołanego badaniami i pobytem w szpitalu, a także przyzwyczajenie dziecka do widoku personelu medycznego i zabiegów lekarskich. Zniwelowanie stresu u małego dziecka jest bardzo ważne, ze względu na fakt, że wystraszone dziecko nie rozumie, dlaczego znajduje się w szpitalu i nie jest w stanie współpracować z lekarzem. Utrudnione jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego, diagnostyka, wykonanie koniecznych badań.

W Szpitalu Pluszowego Misia studenci uczelni medycznych zaznajamiają dzieci z pracą lekarza. Dzieci przyprowadzają swoje ulubione zabawki jako pacjentów do specjalnie przygotowanych gabinetów lekarskich. Maskotki „chorują” na rozmaite, „choroby”: ból głowy, brzucha, wstręt do brukselki czy szpinaku, mają złamane łapki. Studenci medycyny są w tym „szpitalu” lekarzami, dzieci „odgrywają” rolę troskliwych rodziców, a zabawki są ich pociechami. Dzieci, przyprowadzając „chorą” maskotkę, muszą opowiedzieć o jej „dolegliwościach”, a następnie obserwują, jakie badania wykonują lekarze. Otrzymują też na koniec stosowną poradę.
Szpital Pluszowego Misia jest projektem międzynarodowym realizowanym obecnie przez kilkadziesiąt oddziałów Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA w ponad 24 krajach świata m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Palestynie, Peru, Chile, Finlandii. Został on zapoczątkowany w 1997 r. w Norwegii i już rok później realizowany był w Szwecji pod egidą Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 6