Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Honorowe Obywatelstwo dla Wiesława Myśliwskiego

Do grona Honorowych Obywateli Kielc , w którym są już m.in. Jan Paweł II, Józef Piłsudski, Ryszard Kaczorowski czy Leszek Mądzik, dołączy pisarz Wiesław Myśliwski. Uhonorowanie zaplanowano podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Dwukrotny laureat nagrody literackiej Nike jest jednym z najbardziej uznanych współczesnych pisarzy. Władze Kielc doceniają jego talent i wrażliwość, dorobek i wkład w rozsławianie ziemi świętokrzyskiej.

Urodzony w 1932 roku w Dwikozach pisarz, wielokrotnie nagradzany, m.in. dwukrotnie Nagrodą Nike , otrzyma honorowe obywatelstwo na wniosek Senatu UJK – mówi Tomasz Bogucki, przew. Rady Miasta Kielce. Przewodniczący podkreśla, że osobiście ma dla autora „Widnokręgu” i „Kamienia na kamieniu” wiele uznania.
- W twórczości Myśliwskiego znajdziemy obrazy jego rodzinnych stron – to cenny wkład w naszą kulturę – podkreśla Bogucki.


W południe w Sali portretowej Muzeum Narodowego w Kielcach zacznie się uroczysta sesja Rady Miasta, na której przyznane zostanie honorowe obywatelstwo. Laudację wygłosi literaturoznawca prof. Stanisław Żak. Uroczystość zwieńczy koncert.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 2