Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Warsztaty nauki dzieci w metodzie Montessori

Każde dziecko jest inne: ma swoje upodobania, swój rytm pracy, czy w końcu predyspozycje do różnych dziedzin nauki. Trudno jest w tradycyjnej placówce pogodzić te różnice i pozwolić dzieciom rozwijać się indywidualnie w jednej, dużej grupie przedszkolnej. W szkołach i przedszkolach, gdzie nauka odbywa się w oparciu o metodę Marii Montessori, duży nacisk stawia się na samodzielną pracę, kiedy każde z dzieci może rozwijać się we własnym tempie.

Jak to możliwe?

Pozwalają na to grupy mieszane, gdzie młodsze dzieci, podpatrując swoich starszych kolegów, uczą się rozwiązywać łamigłówki czy inne zadania pracując z pomocami dydaktycznymi. Bardzo często jest bowiem tak, że dzieci z jednej grupy wiekowej mają różną dojrzałość emocjonalną, i niekoniecznie chcą w jednej chwili robić to, co robią pozostali. Poza tym, czy my, dorośli, kiedy pracujemy w jednym rytmie, robiąc w kółko jedno i to samo, czujemy się wolni?
Wolność wyboru pomocy dydaktycznych, rozwijanie świadomej chęci podejmowania decyzji i brania odpowiedzialności za to, co się robi, co w konsekwencji będzie wpływało na późniejsze dorosłe życie, gwarantują placówki edukujące w oparciu o metodę Marii Montessori.

Zapraszamy na warsztaty

By lepiej zrozumieć logikę opisywanej metody, zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 9 lat, na warsztaty, które odbędą się w dniu 23 czerwca o godz. 11.00 w Klubiku Montessori przy ul. Kowalczewskiego 6 (os. Ślichowice I).

Na wprowadzenie w świat, który naprawdę jest inny od tradycyjnego nauczania w przedszkolach proponujemy obejrzenie krótkiego filmu nakręconego w naszym Klubiku:

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny (668 083 803) lub wypełnienie formularza kontaktowego.

Liczba miejsc jest ograniczona!!!

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych!

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 0