Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Dla ofiar huraganu

Kielecki biskup ordynariusz zaapelował do mieszkańców diecezji o pomoc dla osób poszkodowanych w nawałnicy, jaka nawiedziła region świętokrzyski przed tygodniem.Zbiórki do puszek organizowali w niedzielę księża w kieleckich parafiach, akcję pomocową organizuje też kielecka Caritas.

Największe szkody są w powiecie jędrzejowskim i kieleckim; wiele rodzin straciło część dorobku życia i nie są w stanie sami zabezpieczyć sobie dachu nad głową. Dlatego Caritas organizuje zbiórkę materiałów budowlanych, przede wszystkim części poszycia dachu, blachy czy papy oraz drewna.


Na konto Caritas lub w siedzibie przy Placu Najświętszej Panny Marii można także wpłacać pieniądze, które zostaną przekazane na pomoc poszkodowanym (z dopiskiem „dla ofiar huraganu”).


Poszkodowani mogą też starać się o środki przyznane na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przez Ministra Spraw Wewnętrznych.
Wsparcie finansowe może wynieść do 6 tys. zł , a środki na remont i odbudowę budynków mieszkalnych – do 20 i do 100 tys. zł. Szczegółowe informacje są dostępne w urzędach gmin.


Zasady udzielania pomocy znajdziemy też na stronach internetowych Urzędu Wojewódzkiego.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 9