Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Docenić ‘złote rączki’

Warto dbać o grupę zawodową osób powyżej 50-ego roku życia, bo ich praca przynosi wiele korzyści społecznych i ekonomicznych dla całego społeczeństwa – przekonywano w Kielcach podczas konferencji „Wyrównywanie szans na rynku pracy dla osób 50+. Solidarność pokoleń”. – Na szczęście już widać pewien progres w tym względzie – przekonywała goszcząca w Kielcach Czesława Ostrowska, wiceminister pracy i polityki społecznej.


Andrzej Lato, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach zauważył, że po czasi emigracji zawodowej pracodawcy w kraju już zaczynają doceniać tych starszych, ale bardzo doświadczonych fachowców, tzw. złote rączki.

Celem konferencji jest promocja aktywności zawodowej kobiet i mężczyzn powyżej 50. roku życia oraz wsparcie działań na rzecz wydłużenia aktywności zawodowej tych osób, dlatego spotkanie adresowana była w szczególności do przedstawicieli administracji centralnej i regionalnej, instytucji rynku pracy, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, środowisk naukowych i organizacji pozarządowych.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 2