Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KSS bez odpowiedzi

Komisja Budżetu i Finansów kieleckiej Rady Miasta zawnioskowała o 25 tys. zł. jakie miałyby zostać przesunięte z dofinansowania drużyny Effectora Kielce na klub KSS. Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta doszło do dyskusji, w której pojawił się również pomysł przyznania szczypiornistkom pieniędzy bez straty finansowej dla siatkarzy. Ostatecznie, trwająca ponad godzinę rozmowa, zakończyła się… ogromnym zamieszaniem.


– To jedyny klub, który w tym roku otrzymuje więcej, niż w poprzednim. Już na początku roku ustaliliśmy zasady finansowania – stwierdza Andrzej Sygut, zastępca prezydenta. – Klub otrzymał 360tys. zł na bieżący rok, to jedyny klub, który dostał więcej, niż w ub. roku. Pan prezes chce też pieniadze na wyjazd, który jest wyjazdem drugiej czy trzeciej kategorii dla klubów, które mają na to pieniądze. Inne kluby w Polsce, które nie mogły sobie pozwolić, zrezygnowały z tego – przekonywał Sygut.

Debata dotycząca wsparcia finansowego dla klubu KSS Kielce na wyjazd w ramach rozgrywek Challenge Cup do greckich Salonik nie dała odpowiedzi, czy kwota 25 tys. zł. zostanie przekazana na ten cel. Kiedy doszło do głosowania nad zmianami, okazało się, że nie obejmują one sprawy KSS-u, a wniosek skierowany do prezydenta nie obejmował zmian w budżecie.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 3