Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Policjanci dopilnują WOŚP

Świętokrzyscy policjanci przygotowują się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą czuwać nad spokojnym przebiegiem niedzielnego Finału i pilnować
bezpieczeństwa kwestujących oraz bawiących się na finałowych imprezach.

Stróże prawa zapowiadają, że będą zwracać szczególną uwagę na to, czy zbiórki pieniędzy prowadzone są przez osoby do tego uprawnione, udzielą także pomocy w dostarczaniu zebranych pieniędzy do punktów zbiórki.


Aby finał orkiestry przebiegał spokojnie przypominają wolontariuszom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa: czyli by unikali miejsc mało uczęszczanych, nie zbierali datków w pojedynkę, nie czekali, aż puszka zapełni się całkowicie, a w razie kradzieży, nie starali się ratować zawartości, ale poinformowali dorosłych i policję.


Warto przypomnieć, że każdy wolontariusz powinien nosić w miejscu widocznym identyfikator. Musi on zawierać dane wolontariusza, jego zdjęcie, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz kod QR. Puszka wolontariusza musi być oklejona banderolami. Na górnej części puszki przy otworze do wrzucania pieniędzy, powinien znajdować się numer kwestującego, ten sam który widnieje na identyfikatorze.


W przypadku podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lub posługuje podrobionym identyfikatorem funkcjonariusze proszą o niezwłoczny kontakt z policją.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 3