Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Fałszywe pozwolenie na budowę

Kieleccy policjanci zatrzymali 38- latka, którego podejrzewają o powoływanie się na wpływy w urzędach oraz przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za załatwienie pozwolenia na budowę.

Za taką „pomoc” przyjmował od 1000 do 3500 złotych. Teraz może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
jak informuje biuro prasowe świętokrzyskiej policji, funkcjonariuszez Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach na trop zatrzymanego mężczyzny wpadli kilka dni temu. Okazało się, że mężczyzna mając wykształcenie budowlane od kilku lat pracował w kilku urzędach na terenie powiatu kieleckiego. Będąc na stanowiskach, zapoznawał się z dokumentacją jaka tam obowiązywała, jednocześnie przywłaszczając ją dla swoich późniejszych potrzeb. Skanował także pieczątki oraz podpisy, które miały mu służyć do popełnienia przestępstwa.
W połowie ubiegłego roku mężczyzna założył własną firmę, zajmującą się projektowaniem oraz załatwianiem formalności w urzędach. Sam nie posiadał uprawnień do projektowania, jednak tłumaczył klientom, że w jego firmie zatrudnione są osoby posiadające uprawnienia w poszczególnych branżach. W rzeczywistości dysponował jedynie ich pieczątkami oraz wzorami podpisów. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna powołując się na wpływy w urzędach oferował także różnym osobom „pomoc” w szybkim załatwieniu pozwolenia na budowę. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna przyjął korzyści majątkowe co najmniej od czterech osób, w kwotach od 1000 do 3500 złotych.
Wczoraj stróże prawa w trakcie przeszukania jego mieszkania znaleźli i zabezpieczyli m.in. komputery oraz podrabiane dokumenty. Dzisiaj mężczyzna złoży wyjaśnienia w prokuraturze.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 7