Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy rozdaje indeksy!

Trwają zapisy na zajęcia Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego – inicjatywy edukacyjnej skierowanej do uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych. Program działa w Kielcach przy Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych. Jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Szanse na indeks EUD mają uczniowie, którzy w trakcie trwania zapisów, do 16 października br. wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.uniwersytet-dzieciecy.pl. Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne.

Słuchacze zbliżającej się zimowej edycji EUD będą uczestniczyli w sześciu ciekawych wykładach. Na zajęciach będzie można dowiedzieć się: po co istnieją banki? czym jest marketing? czym się różnią działania marketingowe w Internecie od działań tradycyjnych? co to jest rynek nieruchomości? czym jest rozwój gospodarczy i od czego zależy? co to jest kooperencja i dlaczego przedsiębiorstwa współpracują ze sobą? jak przekonywać innych do swoich racji? w jaki sposób skutecznie zaprezentować swoją osobę? oraz wielu innych ciekawych rzeczy.

Spotkania EUD mają charakter interaktywny i realizowane są w formule edutainment. Formuła zajęć jest zróżnicowana – składa się na nią wykład, prace warsztatowe oraz publiczna prezentacja wyników prac. Wykłady prowadzone są przez nauczycieli akademickich, a przy realizacji zajęć praktycznych pomagają wolontariusze. Podczas warsztatów mali studenci, odgrywając rozmaite role: kierowników zespołów, negocjatorów, inwestorów giełdowych czy specjalistów ds. marketingu, uczą się pracować w grupie, samodzielnie myśleć i planować oraz kształcą się w umiejętności przekładania wiedzy na praktykę. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody trzem najlepszym studentom.
W ramach Uniwersytetu organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu ekonomicznym dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych.

Zapisy na zajęcia EUD odbywać się będą do 16 października 2013 roku. Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na: www.uniwersytet-dzieciecy.pl

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 2