Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Nowa edycja projektu Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2014/15 to nowe filmy i nowa formuła!

FENOMEN (dawne kino WDK) logoProjekt Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej kierujemy do uczniów i nauczyciel, którzy w ramach zajęć szkolnych chcą oglądać wartościowe filmy i o nich rozmawiać. W tym roku otwieramy się również na rodziców i opiekunów, którzy coraz chętniej przychodzą do naszych kin na pokazy, przekazują nam swoje opinie o poszczególnych filmach i interesują się tym, co nowego oglądają ich dzieci na dużym ekranie. Specjalnie z myślą o nich przygotowujemy kolejne analizy psychologiczne i przykłady prac plastycznych, które ułatwią im rozmowę o filmach i nawiązanie do ich tematyki także w domu. Cieszymy się, że rodzice i opiekunowie coraz częściej dostrzegają jak dużo filmy mogą wnieść w rozwój intelektualny i emocjonalny ich podopiecznych. Będziemy spotykać się w trakcie roku szkolnego na specjalnych filmowych wywiadówkach w naszych kinach!
Na rok 2014/2015 opracowaliśmy specjalny cykl filmowy dla najmłodszych, czyli „Przedszkole Nowe Horyzonty”. Po obejrzeniu kilkudziesięciu filmów krótkometrażowych dla kilkulatków i we współpracy ze specjalistami od psychologii rozwojowej wyselekcjonowaliśmy najpiękniejsze i najciekawsze filmy, których nie było można wcześniej obejrzeć w Polsce. Każdy z nas pamięta na pewno ulubione bajki ze swojego dzieciństwa – to bardzo cenne doświadczenie. Chcemy, aby najmłodsi kinomani też mieli swój kanon kolorowych, ciekawych i mądrych historii, które będą wspominać jako dorośli. Wybraliśmy filmy, które są nowe i opowiadają o aktualnej rzeczywistości, lecz w niczym nie ustępują klasyce polskiej animacji dla dzieci. Dzięki temu na pewno zainteresują najmłodszych i najbardziej wymagających widzów.
Z myślą o naszych dotychczasowych widzach, czyli uczniach szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz o ich nauczycielach zmieniliśmy dotychczasową formułę projektu. Przede wszystkim opracowaliśmy kilka nowych cykli filmowych oraz dodaliśmy do programu około 50 filmów długo- i krótkometrażowych. Projekcje będą odbywać się raz w miesiącu od października do kwietnia. W maju i w czerwcu zorganizujemy z kolei w naszych miastach dwa otwarte przeglądy filmowe. Dla uczestników projektu będzie to możliwość jego kontynuacji wzorem lat ubiegłych. Wiemy jednak, że wielu nauczycieli nie może wychodzić regularnie do kina – ci będą mogli zabrać uczniów na ciekawe filmy i spotkania, które odbędą się w ramach przeglądów.
Zapisy do projektu na rok szkolny 2014/2015 uruchomiliśmy 25 marca 2014 roku. Potrwają one do końca września, jednak by mieć pewne miejsce w wybranym cyklu, warto przesłać formularz jak najszybciej. Jest on dostępny na stronie www.nhef.pl.

Zapraszamy Państwa na pokaz inaugurujący nową edycję projektu
Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
do kina FENOMEN (dawne kino WDK) – ul. Ściegiennego 2, 25-033 Kielce:

poniedziałek, 28 kwietnia, godz.16.00
film „Obietnica” reż. Anna Kazejak

Pokazy są darmowe, jednak z powodu ograniczonej ilości miejsc prosimy o przesłanie informacji (imię, nazwisko, szkoła) o swojej obecności drogą mailową na adres: kino@wdk-kielce.pl, lub pod nr.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 8