Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Rozpoczynamy nabór do „Lata w teatrze”!

nowe logo teatru KubuśZapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach teatralnych pn. „MIASTO GRA”, które odbędą się w dn. 14-26 lipca 2014 r.

Przez 12 dni lipca 30-osobowa grupa kieleckiej młodzieży pod okiem artystów związanych z „Kubusiem” będzie współtworzyć autorski spektakl uliczny.

Warsztaty będą się odbywały zarówno w siedzibie Teatru, w centrum miasta, jak i w zaprzyjaźnionych instytucjach.

Rolę nauczycieli po świecie teatru przejmą znani i lubiani kieleccy artyści i animatorzy kultury: Ewa Lubacz, Andrzej Kuba Sielski, Michał Olszewski, Kamil Dudzic, Piotr Ruchomski, Lech Adam Skawiński, Joanna Kurkiewicz, Marek Wrona, Wojciech Niebelski, Grzegorz Tatar.

Efekty naszej pracy zostaną zaprezentowane kieleckiej publiczności podczas dwóch otwartych pokazów miejskich w dn. 25-26 lipca br.

„Lato w teatrze” jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzają wakacje w swojej miejscowości. Między 28 czerwca a 31 sierpnia 2014 roku w dwudziestu ośmiu miastach i miasteczkach w całej Polsce odbywają się teatralne półkolonie i warsztaty, podczas których młodzi uczestnicy przygotowują spektakl pod opieką profesjonalnych artystów. Dwutygodniowe warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. „Lato w teatrze” jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 8