Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Czytamy dzieciom

muzeum_zabawekUdowodniamy, że warto głośno czytać dzieciom. Stymuluje to rozwój mózgu słuchającego. Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych.
Muzeum Zabawek i Zabawy, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Kawka Zabawka zapraszają w sobotę 14.06.2014 r. o godz. 11.00 na głośne czytanie dla dzieci. Akcja odbywa się w każdą drugą sobotę miesiąca i patronat nad nią objęła fundacja ABC XXI, organizator akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Gościem specjalnym spotkania będzie Renata Głasek-Kęska, Autorka przeczyta fragment swojej świeżo wydanej książki pt. Skrzaty domowe. Pisarka jest jednym z laureatów konkursu „Książka Przyjazna Dziecku” organizowanego przez Muzeum Zabawek i Zabawy. Spotkanie będzie dobrą okazją do uzyskania dedykacji w książce.
Przy okazji spotkania zostaną ogłoszone wyniki konkursu Tajemnice strychu, zabawa jest inspirowana treścią książki Skrzaty domowe Renaty Głasek-Kęski. Zostało zgłoszonych 250 prac literackich i plastycznych. Jury zadecydowało o przyznaniu 90 nagród i wyróżnień. Wśród nagród książkowych będzie specjalny prezent od wydawnictwa Na stronie, czyli książki które stanowiły inspirację dla organizatorów konkursu. Najciekawsze prace będzie można zobaczyć w trakcie spotkania w Kawce Zabawce.

Wstęp wolny

Gry bez prądu
Sprawdź jak prezentują się współczesne gry planszowe

W najbliższą niedzielę (15.06.2014 r.) Muzeum przygotowało dzień z grami planszowymi. Wspólna zabawa przy stole stanowi ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu.
Muzeum czeka na uczestników w wieku od 6 do 99 lat. Przewidziano gry dla różnych grup wiekowych. Przy stolikach będą mogli się zmierzyć: wnuczek z dziadkiem i babcią, rodzice z dziećmi, dzieci między sobą oraz sami dorośli. Organizatorzy zapewniają miejsce i gry, szczegóły będą wyjaśniać pracownicy Muzeum i wolontariusze. Uczestnicy będą mieli możliwość zagrać w klasyczne gry oraz poznać mniej popularne tytuły, będzie też dostępnych kilka tytułów które są dostępne na rynku gier od niedawna.
Rozgrywki planszowe przechodzą swój renesans i stanowią doskonałą alternatywę dla komputerów i konsoli. Wiele gier wirtualnych ma swoje planszowe odpowiedniki.
Gry bez prądu
Sala konferencyjna Muzeum Zabawek i Zabawy
Start godz. 9.00
Koniec godz. 15.00
Wstęp wolny

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 5