Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Przegląd Kieleckiego Kina Niezależnego – 11 czerwca godz.: 18:00

plakat przegla kina niezaleznegoPrzegląd Kieleckiego Kina Niezależnego to młoda inicjatywa, która ma na celu promowanie, pokazanie i zjednoczenie Kieleckiego środowiskowa niezależnych filmowców.

Termin: 11 czerwca (czwartek) godz.: 18:00

Spotkamy się z młodymi twórcami tymi, którzy dopiero zaczynają tymi, którzy już na swoim koncie mają kilka Konkursów Filmowych i Nagród oraz tymi doświadczonymi a wszystko po to aby móc porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i nabrać sił i inspiracji do dalszej filmowej pracy…

Lista Gości Przeglądu:

FunVeo – kanał telewizyjny

Mikołaj Wróbel: uczeń Publicznego Gimnazjum w Stąporkowie. Kocham kino bez ograniczeń, poruszające tematy tabu, szarpiące strunami emocjonalnymi widza. Twórca filmu: “Z Duchem Czasu”.

Paweł Pauksztełło: absolwent Wydziału Teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Mieszka w Kielcach, pracuje w SP w Brzezinkach. Tworzy w dziedzinie fotografii, animacji i grafiki. W grudniu 2014 roku otrzymał I miejsce w konkursie “KIELCE W ANIMACJI” organizowanym przez Stowarzyszenie Kultury Filmowej “KINO MÓWI” w Kielcach za film:”KOLORY”.

Adrian Dulnik, Adrian Pacholec: maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Kielcach. Twórcy filmu”W sumie moglibyśmy nakręcić jakiś film” zdobywcy m. in. Grand Prix Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych w Warszawie, gdyńskich Albatrosów i I nagrody na Festiwalu Filmów Amatorskich w Słupsku.

Piotr Kisiel: uczeń Technikum Ekonomicznego im. Mikołaja Kopernika w Kielcach. Zajmuje się głównie fotografią cyfrową oraz analogową. Stawia swoje pierwsze kroki w dziedzinie filmu. Lubi w filmach łamać stereotypy i pokazywać prawdę. Zdobywca nagrody Grand Prix w konkursie “Kielecki Klaps 2014″ za film pt.:”Jodła”.

Bartek Grabalski: tegoroczny maturzysta. Absolwent technikum ekonomicznego im. M. Kopernika w Kielcach. Ma kamerę i kręci filmy. Zdobywca m.in. głównej nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym pod patronatem PiSFu i Filmoteki Szkolnej za film pt. “BeethoVen” oraz I nagrody w konkursie filmowym “Kielecki Klaps 2014″ w kategorii fabuła.

Konrad Łęcki: absolwent Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie oraz reżyserii na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Ukończył także studio aktorskie Lart w Krakowie. Reżyser i scenarzysta. Twórca takich etiud filmowych jak: ”Grudniowe rozmowy”, „Pre Mortem”, „Imperator”. Obecnie pracuje nad filmem fabularnym pt. „Wyklęty”.

Gość Specjalny Przeglądu:

Jacek Kowalczyk: Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki, Prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Kielczanin działający i wspierający wszelkie działania mające na celu promocję i rozwój regionu świętokrzyskiego.

Cena biletu na Przegląd: 5 zł

Organizatorem Przeglądu jest: Stowarzyszenie Kultury Filmowej “Kino Mówi”.

Projekt współfinansowany jest z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Miejsce odbywania się Przeglądu: Kino Moskwa.

plakat przegla kina niezaleznego.JPG

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6