Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

Trwa „Lato w teatrze” w „Kubusiu”

nowe logo teatru KubuśJuż po raz 3 w Kielcach odbywają się wakacyjne, bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego programu Lato w teatrze, realizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie.

Uczestnicy warsztatów mają niepowtarzalną okazję, aby wcielić się w rolę detektywów, których zadaniem jest odkrywanie sztuki i miejsc z nią związanych.

Do współpracy TLiA „Kubuś” zaprosił 5 kieleckich instytucji: BWA, Muzeum Historii Kielc, Filharmonię Świętokrzyską, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną oraz Komendę Miejską Policji.

W ciągu 14 dni młodzi detektywi zmierzą się z szeregiem zagadek i łamigłówek.

Finałem warsztatów będzie pokaz zatytułowany: Na tropie Sz oraz instalacja przestrzenna Dzieci i ryby mają głos – na które już dziś zapraszamy wszystkich kielczan i miłośników dobrego teatru – 13 i 14 lipca godz. 18.00 (siedziba TLiA „Kubuś” ).

Tradycją kieleckiego “Lwt” stała się wizyta Prezydenta Miasta Kielce Pana Wojciecha Lubawskiego. Tym razem zaprosimy go w charakterze nie urzędnika ale pisarza.

W 2014 roku nakładem Wydawnictwa ZNAK ukazała się książka autorstwa Wojciech Lubawskiego i Tomasza Natkańca “Małgorzata idzie na wojnę”.

Wojciech Lubawski odkryje przed uczestnikami “Lwt” kulisy amatorskiego śledztwa i historię niezwykłego zakupu przez serwis eBay, które doprowadziły do napisania powieści.

Spotkanie odbędzie się 10 lipca br. o godzinie 12.00 w siedzibie BWA. Spotkanie poprowadzi Pan Krzysztof Myśliński z Muzeum Historii Kielc.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 7