Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY:

Nieracjonalny mezszczyzna b1 proofNieracjonalny mężczyzna – PREMIERA!

Emma Stone uwodzi „Nieracjonalnego mężczyznę” w nowym filmie Woody’ego Allena, który w kinach ukaże się 14 sierpnia!

„Nieracjonalny mężczyzna” to tytuł, pod którym na ekrany kin wejdzie najnowszy obraz Woody’ego Allena. Po romantycznym spacerze szlakiem europejskich stolic, zdobywca czterech Oscarów i 20 nominacji do tej nagrody, mistrz kina i geniusz komedii, powraca do rodzinnej Ameryki, gdzie powstały jego najsłynniejsze dzieła, na czele z oscarowym „Blue Jasmine” i uwielbianym przez Polaków „Co nas kręci, co nas podnieca”.

Fabuła „Nieracjonalnego mężczyzny” skupia się na historii profesora filozofii z Rhode Island, którego życie staje na głowie, gdy zaczyna spotykać się z jedną ze swoich studentek. W piękną uwodzicielkę wciela sięEmma Stone – nowa muza Allena, która znalazła się również na polskiej wersji plakatu, osobiście zatwierdzonej przez sławnego reżysera.

Mistrz kina i geniusz komedii powraca w formie i stylu, za jaki kochają go miliony! „’Nieracjonalny mężczyzna’ to jeden z najlepszych, dostarczających najwięcej rozrywki filmów Woody’ego Allena ostatnich lat” – chwali The Hollywood Reporter, a apetyty na premierę zaostrza pełny humoru i amorów zwiastun produkcji.

produkcja: USA , 2015
czas trwania: 96 min.
reżyseria: Woody Allen
scenariusz: Woody Allen
obsada: Joaquina Phoenixa, Emma Stone, Parker Posey, Gary Wilmes, Jamie Blackley.
strona polska: https://www.youtube.com/watch?v=wpAxArUT9zo

“Mały książę” w kinie od 14 sierpnia.
Udało nam się przyspieszyć pokazy filmu w kinie “Moskwa” i tak film “Mały książę” zagości na nasze ekrany już od tego piątku.

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

produkcja: Francja , 2015 ,czas trwania: 108 min. , reżyseria: Mark Osborne

HURRA! art!

I WAKACYJNY FESTIWAL SZTUKI DLA DZIECI HURRA! ART! – organizator Teatr Lalki i Aktora “Kubuś”

Złote Mrówkojady to uznany festiwal filmowy, który co roku od 9 lat odbywa się w Lublinie. W licznych festiwalowych konkursach o statuetki sympatycznego ssaka walczą offowi twórcy z całego świata. W „Małych Mrówkojadach” biorą udział tylko produkcje dla dzieci. Złote Mrówkojady to jeden z niewielu polskich festiwali filmowych, na którym przyznaje się specjalną nagrodę dla twórców kierujących swoje dzieła do najmłodszych widzów.

Organizatorzy I Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! – Teatr Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach, postanowili zaprzyjaźnić się z lubelskimi Złotymi Mrówkojadami, czego efektem będą specjalnie przygotowane na tę okazję pokazy. Zaprezentowane na nich zostaną zarówno nagrodzone, jak i nigdy nie pokazywane w Polsce produkcje dla dzieci. Specjalnie wyselekcjonowane filmy odkryją przed najmłodszymi widzami nieznane światy i zapewnią im inteligentną rozrywkę. Będą to zarówno filmy fabularne, jak i wykonane różnorodnymi technikami animacje. Wysoki poziom artystyczny i zróżnicowanie podejmowanych przez twórców tematów zapewni ciekawe doświadczenia nie tylko najmłodszym, ale i ich rodzicom. Te filmy mogą stać się świetnym punktem wyjścia do ciekawych rozmów z dziećmi, rozwijania ich zainteresowań i wprowadzeniem w inspirujące kino. Będzie wesoło, chwilami strasznie, czasami sentymentalnie, ale na pewno nie będzie nudno!

Filmy będą prezentowane w kinie “Moskwa” w terminach:

15 SIERPNIA 2015 – SOBOTA

godz. 11.00 Kino „Moskwa” (Duża Sala) „Małe Mrówkojady na Hurra! ART!” pokaz filmów krótkometrażowych dla dzieci od lat 4. Wstęp za wejściówkami, które będą wydawane na godzinę przed pokazem w Kinie „Moskwa”

http://www.teatrkubus.pl/filmy/male-mrowkojady-na-hurra-art

16 SIERPNIA 2015 – NIEDZIELA

godz. 12.30 Kino „Moskwa” (Sala Studyjna) „Małe Mrówkojady na Hurra! ART!” pokaz filmów krótkometrażowych dla dzieci od lat 6. wstęp za wejściówkami, które będą wydawane na godzinę przed pokazem w Kinie „Moskwa”

http://www.teatrkubus.pl/filmy/male-mrowkojady-na-hurra-art-0

więcej informacji na stronie:

http://www.teatrkubus.pl/repertuar/2015-08

strona polska: http://www.teatrkubus.pl/repertuar/2015-08

NA ŻYCZENIE WIDZÓW ZAGRAMY PONOWNIE:

Stary człowiek i może

W KINIE PONOWNIE OD 14 SIERPNIA

STARY CZŁOWIEK I MOŻE to opowieść o tym, że kiedyś było lepiej. O kimś, kto pamięta, że wtedy wszystko było jak należy. Wtedy, czyli jakoś przed 1953 rokiem. To, co nastąpiło potem, tylko psuje człowiekowi krew.

Gderliwy staruszek potknął się przy schodzeniu do piwnicy gdzieś na fińskiej prowincji. Czeka go rehabilitacja w jednym z helsińskich szpitali. Taki obrót spraw jest mu nie na rękę z czterech powodów:

1) będzie musiał wziąć taksówkę,

2) nie będzie mógł podać zupy cierpiącej na chorobę Alzheimera żonie,

3) sam nie prowadzi samochodu, więc istnieje ryzyko przejażdżki z babą za kierownicą

oraz

4) będzie musiał spędzać czas z rodziną.

W tym – ze swoją synową.

Synowa to nowoczesna kobieta sukcesu. Nie przepada za staruszkiem, który potrafi tylko narzekać. Perspektywa zajęcia się teściem jest tym bardziej kłopotliwa, że czeka ją zadanie – dobić targu z rosyjskimi biznesmenami.

Komuś na pewno napsuje się dużo krwi…

produkcja: Finlandia , 2014
reżyseria: Dome Karukoski

Za jakie grzechy, dobry Boże?

W KINIE PONOWNIE OD 14 SIERPNIA !

Największy francuski przebój tego roku: 12 milionów widzów nad Sekwaną i kolejne miliony w reszcie Europy! A sale kinowe pękają w szwach i zanoszą się śmiechem. O co chodzi? O cztery piękne córki na wydaniu i jedno marzenie ich poukładanych, konserwatywnych rodziców – żeby dobrze wyszły za mąż.

Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

Przebojowa komedia, która jest remedium na nasze uprzedzenia i napięcia współczesnego świata – nie próbuje go zmienić, ale rozbroić śmiechem.

produkcja: Francja , 2014
czas trwania: 97 min.
reżyseria: Philippe de Chauveron
scenariusz: Philippe de Chauveron; Guy Laurent
obsada: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun, Frédéric Chau, Noom Diawara, Frédérique Bel, Julia Piaton, Emilie Caen, Elodie Fontan

PRZEGLĄD FILMU STUDYJNEGO:

Totart czyli odzyskiwanie rozumu – PRZEGLĄD FILMU STUDYJNEGO

GODZINA PROJEKCJI 18:00

14.08 – 16.08 – “TOTART, CZYLI ODZYSKIWANIE ROZUMU”

Rozwichrzona, porywająca opowieść o gdańskiej formacji artystycznej TOTART, która swoimi obrazoburczo-prześmiewczymi ujawnieniami rozsadzała ponurą, PRL-owską rzeczywistość lat 80-tych ubiegłego wieku.

Z TOTARTu wywodzą się takie postaci naszej kontr- i pop-kultury jak Paweł Końjo Konnak, Ryszard Tymon Tymański, Darek Brzóska Brzóskiewicz czy Paweł Paulus Mazur. Co z totartowych ideałów udało się uratować w skomercjalizowanej rzeczywistości po roku 1989? I co się właściwie stało z duchowym przywódcą i ideologiem TOTARTu – Zbigniewem Sajnógiem, który odciął się od swojego dawnego środowiska, by ukojenia szukać w… sekcie Niebo? Film jest śledztwem w poszukiwaniu tego wielkiego nieobecnego, zaginionego lidera formacji.

W szerszym ujęciu „TOTART” to historia pewnej generacji, której młodość przypadła na schyłek PRL-u, a czas wchodzenia w dorosłość naznaczony został przez burzliwy okres transformacji ustrojowych i mentalnych wczesnych lat 90-tych.

W ścieżce dźwiękowej filmu znalazły się archiwalne i współczesne nagrania przedstawicieli trójmiejskiej awangardy, m.in. Szelestu Spadających Papierków i Pancernych Rowerów – jednego z najbardziej niedocenionych zespołów sceny alternatywnej lat 80-tych.

produkcja: Polska , 2014
czas trwania: 76 min.
reżyseria: Bartosz Paduch

Randki w ciemno – PRZEGLĄD FILMU STUDYJNEGO

GODZINA PROJEKCJI 18:00

17.08 – 20.08 – “RANDKI W CIEMNO”

„Randki w ciemno” to wspaniała, iskrząca humorem komedia romantyczna o poszukiwaniach miłości we współczesnym świecie. To niezwykle zabawny portret damsko-męskich relacji i przewodnik dla kawalera po meandrach kobiecej duszy. Film Levana Kougashviliego to dowód na to, że gruzińskie kino urasta do miana jednej z najciekawszych obecnie kinematografii.

Sandro ma już 40 lat, ale wciąż mieszka z rodzicami, którzy nieustannie mieszają się w jego intymne życie. Przy wspólnych posiłkach wciąż powracają te same pytania: o ślub, dzieci, rodzinę, życie na swoim. Chociaż Sandro dokucza samotność, podchodzi sceptycznie do pomysłu swojego przyjaciela, Iva, również starego kawalera, który angażuje go w umówioną przez Internet randkę w ciemno.

Przebieg spotkania szybko wymyka się spod kontroli. Najpierw okazuje się, że na podwójną randkę dociera jedynie jedna kobieta, która i tak nie znajduje wspólnego języka z Sandro.

Nieoczekiwanie do zrezygnowanego mężczyzny uśmiecha się los, kiedy podczas rodzinnego wypadu nad Morze Czarne poznaje Mananę i zakochuje się w niej. Niestety, kobieta jest zamężna, a jej druga połówka, kryminalista Tengo, lada moment wychodzi z więzienia. Uczucie wydaje się jednak silniejsze, dlatego zakochani postanawiają powiedzieć Tengo prawdę.

Kiedy zjawiają się w więzieniu, niespodziewany obrót spraw sprawia, że Sandro zostaje wzięty za kierowcę zwolnionego właśnie Tengo. Ich pierwszy kurs prowadzi do obozu dla uchodźców, w którym kryminalista zostawił ciężarną Natię. Chociaż zaoferował jej pieniądze na aborcję, kobieta odmówiła usunięcia ciąży. Kolejny cel to rodzina Zazy, kolegi z więzienia. Tengo chce odzyskać pieniądze, które Zaza jest mu dłużny, ale przychodzi nie w porę. Rodzina opłakuje właśnie zmarłą babkę, przygotowując się do jej pogrzebu. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy dołącza do nich Nodari, kolejny były więzień. Emocje i agresja rosną do tego stopnia, że musi ingerować policja.

W efekcie Tengo zostaje ponownie aresztowany, a Sandro dostaje od Nodariego pieniądze, które ma przekazać rodzinie Tengo w imię zadośćuczynienia. Ten ostatni chce jednak, by środki te otrzymała Natia. Kiedy Sandro zjawia się u niej, sprawy znów się komplikują. Rodzina ciężarnej dziewczyny bierze go bowiem za ojca nienarodzonego jeszcze dziecka i zmusza, by para zamieszkała razem, ku uciesze matki Sandro.

Z krępującej sytuacji ratuje przyjaciela Iva, który zakochuje się w Natii. Sandro może skupić się na pielęgnowaniu uczucia, jakim darzy Mananę, jednak szybko uświadamia sobie, że nigdy nie będzie w stanie zastąpić jej męża. Decyduje się więc kontynuować życie starego kawalera.

produkcja: Gruzja , 2013
reżyseria: Levan Koguashvili

NADAL ZOBACZYĆ U NAS MOŻNA:

Amy

Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano.

Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?

„Amy” to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię, znaną tylko z plotkarskich portali i pierwszych stron gazet.

Amy Winehouse – z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło i wzruszyło światową widownię.

produkcja: Wielka Brytania , 2015
czas trwania: 127 min.
reżyseria: Asif Kapadia

W rytmie marzeń

Rewelacja tegorocznego konkursu głównego na festiwalu w Berlinie. Pełen młodzieńczej energii film Andreasa Dresena “W rytmie marzeń” to historia o dorastaniu i pogoni za marzeniami kilku przyjaciół wychowujących się na przedmieściach Lipska w latach 90. XX wieku.

Bohaterami filmu są Daniel, Rico, Paul i Mark, przyjaciele ze szkolnych lat. Dorastają na przełomie dwóch różnych ustrojów politycznych. Młodzi są przekonani, że cały świat stoi przed nimi otworem. Reguły, które obowiązywały wczoraj, dziś nie mają już żadnego znaczenia. Dla nich noc zamienia się w dzień, a ulice stają się miejscami przygód. Uciekając od rodziców i przed odpowiedzialnością, chłopcy przekraczają kolejne granice prawa. Czas spędzają na włóczeniu się po mieście, kradzieży samochodów, eksperymentowaniu z narkotykami i zwiedzaniu klubu dla swingersów. Wreszcie otwierają własny klub techno, który staje się celem ataku neonazistowskich skinheadów. Bohaterów w dorosłość prowadzi kompletna anarchia.

Świat „W rytmie marzeń” wypełniony jest marzeniami. Rico pragnie zrobić karierę na bokserskim ringu, a Daniel nie może przestać myśleć o Starlet, najpiękniejszej dziewczynie, jaka kiedykolwiek przechadzała się ulicami Lipska.

Wielokrotnie nagradzany reżyser Andreas Dresen („Whisky z wódką”, „W pół drogi”) i uznawany za najwybitniejszego współczesnego scenarzystę niemieckiego Wolfgang Kohlhaase („Lato w Berlinie”, „Solo Sunny”) przekuli bestseller Clemensa Meyera na filmową przypowieść o przyjaźni i zdradzie, nadziejach i rozczarowaniach, czułości i brutalności. Stworzyli historię o utraconej młodości, a jednocześnie o buncie i ściganiu utopijnych marzeń o wielkim szczęściu.

produkcja: Francja, Niemcy , 2015
czas trwania: 117 min.
reżyseria: Andreas Dresen
scenariusz: Wolfgang Kohlhaase
obsada: Merlin Rose, Julius Nitschkoff, Joe Basman, Marcel Heupermann, Ruby O. Fee

Bajki dla najmłodszych

Zapraszamy na Bajki dla Maluchów w wieku 2-6 lat.

14.08 – 20.08.2015 – część 5
21.08 – 27.08.2015 – część 6

W każdym tygodniu wakacji gramy inny blok bajek. Jeden blok składa się z trzech tytułów bajek po 20 minut ( w sumie ok. 60 minut jeden pokaz). Są to trzy flagowe tytuły kanału Mini Mini: Tree Fu Tom, Przygody Słoniczki Elli oraz Dinopociąg. Każdy blok zawiera kolejne odcinki.

CENA BILETU 10 ZŁ

Dzieci mają możliwość zobaczyć swoich ulubionych bohaterów na dużym ekranie!

Dinopociąg
Akcja serialu Dinopociąg toczy się w prehistorycznym świecie. Bohaterowie odbywają podróż po świecie pełnym dżungli, bagien, oceanów, aktywnych wulkanów, który obfituje w dinozaury oraz inne żywe stworzenia. Za pomocą Dinopociągu, którego kierowcą jest pan Troodon (najbystrzejszy dinozaur) dinozaury odbywają podróże. Parowy pociąg, przystosowany jest do przewożenia przeróżnych pasażerów. Okna sprawiają, że nawet sauropodom o długich szyjach podróżuje się w nim wygodnie. Theropody mają pod wystarczająco dużo przestrzeni w wagonie panoramicznym. Natomiast dla dinozaurów żyjących w wodzie jest wagon z akwarium.
Dinoświat oglądamy oczami Bratka – 8-letniego tyranozaura. Jego jajo trafiło do gniazda pteranodonów. Wykluł się w tym samym czasie co pozostałe dzieci państwa Pteranodonów. Przybrani rodzice opiekują się nim. Podczas jednej z podróży Dinopociągiem Bratek dowiaduje się od konduktora Troodona, że jest tyranozaurem. Dostrzega różnice między swoim gatunkiem a gatunkiem swoich rodziców i rodzeństwa. Jest ich bardzo ciekaw i postanawia je zgłębiać, dowiadywać się, czym jeszcze się różnią i czym charakteryzują się pozostałe gatunki dinozaurów.

Przygody Słoniczki Elli
Przygody Słoniczki Elli to kanadyjska seria dla przedszkolaków tworzona na podstawie książek dwójki autorów: Carmela D’ Amico oraz Steven D’ Amico.
Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem. Jednak przy odrobinie wyobraźni, pracy zespołowej oraz z pomocą wyjątkowego, magicznego kapelusza, Ella rozwiązuje codzienne problemy.

Tree Fu Tom:
Tree Fu Tom to seria dla najmłodszych widzów opowiadająca o chłopcu imieniem Tom, jego kompanie Twigsie oraz paczce ich najlepszych przyjaciół. Bohaterowie mieszkają w niezwykłej krainie Treeropolis, pełnej magii, niespodzianek oraz niezwykłych zdarzeń.
W każdym odcinku widzowie przeżywają wraz z Tomem nowe przygody. Bohater za każdym razem zachęca najmłodszych, aby naśladowali jego kroki, dzięki czemu może pokonać wszelkie przeciwności.

produkcja: USA, Kanada, Wielka Brytania
czas trwania: 60 min.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6