Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

NOWOŚCI W KINIE MOSKWA

w rytmie marzenAmy

Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy – błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano.

Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?

„Amy” to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię, znaną tylko z plotkarskich portali i pierwszych stron gazet.

Amy Winehouse – z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło i wzruszyło światową widownię.

PREMIERA 7 SIERPNIA

produkcja: Wielka Brytania , 2015
czas trwania: 127 min.
reżyseria: Asif Kapadia

W rytmie marzeń

Rewelacja tegorocznego konkursu głównego na festiwalu w Berlinie. Pełen młodzieńczej energii film Andreasa Dresena “W rytmie marzeń” to historia o dorastaniu i pogoni za marzeniami kilku przyjaciół wychowujących się na przedmieściach Lipska w latach 90. XX wieku.

Bohaterami filmu są Daniel, Rico, Paul i Mark, przyjaciele ze szkolnych lat. Dorastają na przełomie dwóch różnych ustrojów politycznych. Młodzi są przekonani, że cały świat stoi przed nimi otworem. Reguły, które obowiązywały wczoraj, dziś nie mają już żadnego znaczenia. Dla nich noc zamienia się w dzień, a ulice stają się miejscami przygód. Uciekając od rodziców i przed odpowiedzialnością, chłopcy przekraczają kolejne granice prawa. Czas spędzają na włóczeniu się po mieście, kradzieży samochodów, eksperymentowaniu z narkotykami i zwiedzaniu klubu dla swingersów. Wreszcie otwierają własny klub techno, który staje się celem ataku neonazistowskich skinheadów. Bohaterów w dorosłość prowadzi kompletna anarchia.

Świat „W rytmie marzeń” wypełniony jest marzeniami. Rico pragnie zrobić karierę na bokserskim ringu, a Daniel nie może przestać myśleć o Starlet, najpiękniejszej dziewczynie, jaka kiedykolwiek przechadzała się ulicami Lipska.

Wielokrotnie nagradzany reżyser Andreas Dresen („Whisky z wódką”, „W pół drogi”) i uznawany za najwybitniejszego współczesnego scenarzystę niemieckiego Wolfgang Kohlhaase („Lato w Berlinie”, „Solo Sunny”) przekuli bestseller Clemensa Meyera na filmową przypowieść o przyjaźni i zdradzie, nadziejach i rozczarowaniach, czułości i brutalności. Stworzyli historię o utraconej młodości, a jednocześnie o buncie i ściganiu utopijnych marzeń o wielkim szczęściu.

W KINIE OD 7 SIERPNIA

produkcja: Francja, Niemcy , 2015
czas trwania: 117 min.
reżyseria: Andreas Dresen
scenariusz: Wolfgang Kohlhaase
obsada: Merlin Rose, Julius Nitschkoff, Joe Basman, Marcel Heupermann, Ruby O. Fee

NADAL ZOBACZYĆ U NAS MOŻNA:

Idol

W trakcie trwającej prawie pięćdziesiąt lat kariery zawodowej Al Pacino stawił czoła wielu aktorskim wyzwaniom, ale na planie „Idola” został postawiony przed zupełnie niespodziewanym wyzwaniem. Przyznaje, że dziwnie grało mu się muzyka, jednak dodaje: „Zawsze chciałem być gwiazdą rocka i porywać tłumy.”

Gwiazdorska obsada w pełnej życia i nadużycia komedii twórcy takich hitów jak „Kocha, lubi, szanuje” i „Last Vegas”.

Danny Collins był kiedyś piękny i młody. Teraz jest już tylko piękny. I odcina kupony od swej piosenkarskiej kariery. Wciąż żyje szybko, nadużywa ile się da i zadaje się z nieprzyzwoicie młodymi kobietami. Gdy odkryje list napisany do niego 40 lat temu przez samego Johna Lennona, postanowi dać sobie jeszcze jedną szansę. Rzuci scenę, zbyt młodą kochankę i większość innych używek, by zaszyć się w małym hotelu i zacząć pisać nowe piosenki. Choć okaże się to trudniejsze niż myślał, uświadomi mu, że jeszcze nie jest za późno, by zejść na ziemię i spróbować zrealizować młodzieńcze marzenia, poznać kobietę swego życia, a przede wszystkim odszukać nigdy nie widzianego dorosłego syna.

Film oparty na faktach.

produkcja: USA , 2015
czas trwania: 106 min.
reżyseria: Dan Fogelman
scenariusz: Dan Fogelman
obsada: Al Pacino, Annette Bening, Jennifer Garner, Bobby Cannavale, Christopher Plummer, Melissa Benoist, Scott Lawrence, Eric Lange

Minionki Dubbing 2D

BILETY DO KUPIENIA ONLINE: www.ekobilet.pl/kinomoskwa

Film zabierze nas w przeszłość, dzięki czemu poznamy historię Minionków – od zarania dziejów do czasu, gdy w ich życiu pojawił się Gru. Minionki zawsze potrzebowały złego przywódcy, służyły już T. Rexowi, Czyngis-chanowi, Napoleonowi, a nawet hrabiemu Drakuli, tyle tylko, że… wszystkich ich przypadkowo zgładziły. Teraz, kiedy nie mają komu służyć, są pogrążone w rozpaczy. o się wydarzy?? Każdy musi się sam przekonać!

Minionki Kevin, Bob i Stuart desperacko poszukując zła, przemierzają cały świat. Po drodze detronizują królową Elżbietę II i wplątują się w najdziwniejsze przygody. Na Florydzie, podczas tajemnej konwencji złoczyńców poznają Scarlett O’Haracz, pierwszy w historii tak czarny kobiecy charakter. W niej cała nadzieja.

W filmach o Minionkach zawsze ważną rolę odgrywa muzyka. W poprzedniej części dla Minionków wyśpiewał swój mega hit „Happy” Pharell Williams, tym razem twórcy filmu zabiorą nas w muzyczne klimaty lat sześćdziesiątych XX wieku. Sukces gwarantowany.

produkcja: USA , 2015
reżyseria: Kyle Balda, Pierre Coffin
scenariusz: Brian Lynch

Manglehorn

Manglehorn to jedna z najlepszych ról w karierze Ala Pacino. – THE GUARDIAN

Angelo Manglehorn (Al Pacino) nigdy nie pogodził się z utratą kobiety, która była miłością jego życia. Żyje samotnie, pogrążony we wspomnieniach, większą bliskość czując do swojego kota niż do ludzi, których spotyka na co dzień. Przed laty sprowadził się do małego miasteczka, gdzie niewielu mieszkańców zna tajemnice z jego przeszłości. Jedyne osoby, z którymi utrzymuje sporadyczne kontakty, to zajęty karierą syn (Chris Messina) oraz zamieszany w podejrzane interesy dawny uczeń (twórca „Spring Breakers” Harmony Korine).

Raz w tygodniu Manglehorn celebruje swój mały rytuał: odwiedza lokalny bank, w którym pracuje intrygująca go kobieta (nagrodzona Oscarem za rolę w „Fortepianie” Holly Hunter). Para samotników nawiązuje nić porozumienia, ale gdy dzielący ich dystans zacznie maleć, Manglehorn niespodziewanie znajdzie się na emocjonalnym rozdrożu. Będzie zmuszony dokonać wyboru między bezpiecznym życiem w cieniu przeszłości, a nieznanym, które może przynieść każdy nowy dzień.

David Gordon Green, jeden z najciekawszych amerykańskich reżyserów młodego pokolenia, zasłynął z kameralnych filmów wyróżniających się wyobraźnią i wrażliwością. Tym razem z legendarnego aktora, pamiętanego z ról w „Ojcu chrzestnym”, czy „Zapachu kobiety”, udało mu się wydobyć poruszającą i pełną ciepła kreację, bazującą na niuansach i detalach. „Manglehorn” jest niczym późne piosenki Leonarda Cohena, co więcej, głos Ala Pacino do złudzenia przypomina głęboki bas piosenkarza. To poruszający portret skrywającego uczucia mężczyzny, któremu życie postanowiło dać jeszcze jedną szansę.

produkcja: USA , 2014
czas trwania: 97 min.
reżyseria: David Gordon Green
scenariusz: Paul Logan

Koko smoko – dubbing

Mały ognisty smok Kokos otrzymuje niezwykle odpowiedzialne zadanie: ma strzec ognistej trawy, która jest wielkim skarbem smoczego rodu. Niestety wystarczy chwila nieuwagi, a trawa znika Kokosowi sprzed nosa. Dzielny smok postanawia wyruszyć na poszukiwanie zaginionego skarbu. W tej przygodzie towarzyszyć mu będzie smoczy przyjaciel Oskar oraz sympatyczna kolczatka Lusia. Wkrótce Kokos odkryje dwie zaskakujące prawdy: po pierwsze – inne gatunki smoków nie przepadają za smokami ognistymi, po drugie – bez ognistej trawy całej wyspie grozi katastrofa. Mały bohater postanawia zrobić wszystko, by uratować ojczyznę wszystkich smoków i położyć kres międzygatunkowym waśniom.

produkcja: Niemcy , 2015
reżyseria: Hubert Weiland, Nina Wels
scenariusz: Mark Slater, Gabriele Walther

Bajki dla najmłodszych

Zapraszamy na Bajki dla Maluchów w wieku 2-6 lat.

W każdym tygodniu wakacji gramy inny blok bajek. Jeden blok składa się z trzech tytułów bajek po 20 minut ( w sumie 60 minut jeden pokaz). Są to trzy flagowe tytuły kanału Mini Mini: Tree Fu Tom, Przygody Słoniczki Elli oraz Dinopociąg. Każdy blok zawiera kolejne odcinki.

CENA BILETU 10 ZŁ

Dzieci mają możliwość zobaczyć swoich ulubionych bohaterów na dużym ekranie!

Tree Fu Tom:
Tree Fu Tom to seria dla najmłodszych widzów opowiadająca o chłopcu imieniem Tom, jego kompanie Twigsie oraz paczce ich najlepszych przyjaciół. Bohaterowie mieszkają w niezwykłej krainie Treeropolis, pełnej magii, niespodzianek oraz niezwykłych zdarzeń.
W każdym odcinku widzowie przeżywają wraz z Tomem nowe przygody. Bohater za każdym razem zachęca najmłodszych, aby naśladowali jego kroki, dzięki czemu może pokonać wszelkie przeciwności.

Przygody Słoniczki Elli
Przygody Słoniczki Elli to kanadyjska seria dla przedszkolaków tworzona na podstawie książek dwójki autorów: Carmela D’ Amico oraz Steven D’ Amico.
Ella, pogodna słoniczka, uwielbia wesołą zabawę. Każdego dnia razem z przyjaciółmi odkrywa zakamarki Wyspy Słoni. Zdarza się, że ich zabawne przygody i próby pomagania innym nie zawsze idą zgodnie z planem. Jednak przy odrobinie wyobraźni, pracy zespołowej oraz z pomocą wyjątkowego, magicznego kapelusza, Ella rozwiązuje codzienne problemy.

Dinopociąg
Akcja serialu Dinopociąg toczy się w prehistorycznym świecie. Bohaterowie odbywają podróż po świecie pełnym dżungli, bagien, oceanów, aktywnych wulkanów, który obfituje w dinozaury oraz inne żywe stworzenia. Za pomocą Dinopociągu, którego kierowcą jest pan Troodon (najbystrzejszy dinozaur) dinozaury odbywają podróże. Parowy pociąg, przystosowany jest do przewożenia przeróżnych pasażerów. Okna sprawiają, że nawet sauropodom o długich szyjach podróżuje się w nim wygodnie. Theropody mają pod wystarczająco dużo przestrzeni w wagonie panoramicznym. Natomiast dla dinozaurów żyjących w wodzie jest wagon z akwarium.
Dinoświat oglądamy oczami Bratka – 8-letniego tyranozaura. Jego jajo trafiło do gniazda pteranodonów. Wykluł się w tym samym czasie co pozostałe dzieci państwa Pteranodonów. Przybrani rodzice opiekują się nim. Podczas jednej z podróży Dinopociągiem Bratek dowiaduje się od konduktora Troodona, że jest tyranozaurem. Dostrzega różnice między swoim gatunkiem a gatunkiem swoich rodziców i rodzeństwa. Jest ich bardzo ciekaw i postanawia je zgłębiać, dowiadywać się, czym jeszcze się różnią i czym charakteryzują się pozostałe gatunki dinozaurów.

produkcja: USA, Kanada, Wielka Brytania
czas trwania: 60 min.

PRZEGLĄD KINA STUDYJNEGO

Teoria wszystkiego – PRZEGLĄD FILMU STUDYJNEGO

GODZINA PROJEKCJI 18:00

7.08 – 9.08 – “TEORIE WSZYSTKIEGO”
CENA BILETU – 10 zł

„Teoria wszystkiego” to najnowszy film Terry’ego Gilliama, jednego z twórców legendarnej grupy Monty Python i reżysera tak kultowych filmów, jak „Monty Python i Święty Graal”, „12 małp”, „Parnassus” czy „Brazil”. „Teoria wszystkiego” jest niezwykłą wyprawą do szalonego, surrealistycznego świata Terry’ego Gilliama. To czarna – jak czarna dziura – komedia w gwiazdorskiej obsadzie, z nagrodzonymi Oscarami Christophem Waltzem, Mattem Damonem oraz Tildą Swinton.
W niedalekiej przyszłości ludzie zostają pozbawieni resztek prywatności, a odpowiedzią na każde – nawet najskrytsze ich pragnienia – są wszechobecne wirtualne usługi, którymi sterują wielkie korporacje. Ukrywający się przed światem ekscentryczny geniusz Qouen Leth (Waltz) otrzymuje od prezesa zarządu najpotężniejszego koncernu świata (Damon) tajną misję. Korzystając z wszelkich dostępnych ludziom środków ma rozszyfrować sens istnienia wszechświata. Jednak zanim rozwiąże największą ze wszystkich zagadek, musi zmierzyć się ze swoimi paranojami i obsesjami, szaloną psychoanalityczką (Swinton), namolnym szefem, tajemniczą nieznajomą, która chce z nim uprawiać wirtualny seks oraz czarną dziurą, która nieubłaganie zasysa cały wszechświat…

produkcja: USA, Wielka Brytania, Rumunia , 2013
czas trwania: 107 min.
reżyseria: Terry Gilliam

Dzikie historie – PRZEGLĄD FILMU STUDYJNEGO

10.08 – 13.08 – “DZIKIE HISTORIE” GODZ.: 18:00

CENA BILETU – 10 zł

Pedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają.

Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.

„Dzikie historie” ze ścieżką dźwiękową autorstwa nagrodzonego Oscarem Gustavo Santaolalla („Babel”), największy hiszpańskojęzyczny przebój ostatnich lat, są jak „Pulp Fiction” wyreżyserowane przez Almodóvara w szczytowej formie.

produkcja: Argentyna, Hiszpania , 2014
czas trwania: 122 min.
reżyseria: Damián Szifrón
scenariusz: Damián Szifrón
obsada: Ricardo Darín, Oscar Martinez, Leonardo Sbaraglia, Rita Cortese, Erica Rivas, Julieta Zylberberg, Darío Grandinetti, Nancy Dupláa.

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 6