Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY – KINO MOSKWA

karbalaKarbala

PREMIERA 11 WRZEŚNIA

PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW JUŻ RUSZYŁA :)
seanse o godz:
14:00, 18:00, 20:15

Film inspirowany jest prawdziwą historią ppłk. Grzegorza Kaliciaka, który dowodził oddziałem polskich i bułgarskich żołnierzy w Karbali. Jako uczestnik tamtych wydarzeń był również konsultantem merytorycznym filmu.

„Karbala” to opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich bitew w najświeższej historii polskiej armii. Islamscy terroryści zgotowali polskim i bułgarskim żołnierzom prawdziwe cztery dni piekła. W muzułmańskie święto Aszura zaatakowali ratusz miejski, w którym przetrzymywani byli aresztowani rebelianci.

Kiedy tłum dżihadystów zbliżał się do City Hall, na placu boju pozostał jedynie niewielki oddział polskich i bułgarskich żołnierzy. 80 prawdziwych bohaterów, mających zapasy jedzenia oraz amunicji wystarczające tylko na 24 godziny, stanęło oko w oko z rozwścieczonym i gotowym na wszystko tłumem uzbrojonych terrorystów. Heroiczna postawa, determinacja i wola walki sprawiły, że polsko-bułgarska formacja nie tylko wygrała bitwę, ale wyszła z niej bez straty ani jednego żołnierza.

Obrona City Hall jest jeszcze nieodkrytym fragmentem najnowszej historii polskiej armii. Tajemnice ściśle tajnej operacji odkrywa przed widzami reżyser Krzysztof Łukaszewicz („Żywie Biełaruś!”, „Lincz”).

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 115 min.
reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz
scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz
obsada: Bartłomiej Topa, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Leszek Lichota
strona oficjalna: http://www.next-film.pl/zapowiedzi/karbala/

Prawie jak matka

Laureat festiwalu filmowego Sundance (Nagroda za występ aktorski) i Berlinale (Nagroda Publiczności oraz Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE) w sekcji Panorama), porównywany do wybitnej „Służącej” Sebastiána Silvy.
Val (obsypana nagrodami za tę kreację Regina Casé) pracuje w charakterze gosposi u bogatej rodziny w São Paulo. Zajmuje się nie tylko codziennym dbaniem o dom, praniem, gotowaniem i sprzątaniem, ale jest też powiernicą nastoletniego Fabinho, dla którego własna matka nigdy nie znajduje czasu. Val sama ma córkę, której nie widziała od wielu lat. Na czas wyjazdu „za chlebem” do stolicy, ostawiła ją w rodzinnym mieście pod opieką krewnych. Dziewczyna właśnie skończyła szkołę średnią i niespodziewanie zapowiada swój przyjazd pod pretekstem egzaminów na studia. Jessica (doceniona rola Camili Márdili) jest teraz młodą, pewną siebie, piękną kobietą z ambicjami. Zamierza studiować architekturę w São Paulo i za nic ma relacje obowiązujące w domu, w którym pracuje Val. Zamiast zamieszkać w skromnym pomieszczeniu matki, zajmuje pokój gościnny. Z lodówki bierze, co chce, a nawet bawi się w basenie z Fabinho i jego przyjaciółmi. W uporządkowanym życiu mieszkańców willi zaczyna panować chaos. Krok po kroku niegdyś nienaruszalne reguły domowe zaczynają się rozpadać, wbrew woli Val. W końcu, w środku awantury między matką a córką, wychodzi na jaw tajemnica Jessiki…
W „Prawie jak matka” tradycja i nowoczesność stają naprzeciwko siebie na bokserskim ringu. Brazylijskie normy społeczne pękają tu jedna po drugiej, obnażając przy tym, na jak twardym fundamencie zostały zbudowane. To jednocześnie subtelne kino kobiece opowiadające o trudnej relacji oddalonych od siebie matki i córki, jak i anarchistyczne, wyzwoleńcze kino społeczne, wymierzone w upokarzającą klasowość i niewrażliwych burżujów.

produkcja: Brazylia , 2015
czas trwania: 114 min.
reżyseria: Anna Muylaert
scenariusz: Anna Muylaert
obsada: Regina Casé Val Camila Márdila Jéssica Karine Teles Bárbara Lourenço Mutarelli Carlos Michel Joelsas Fabinho Helena Albergaria Edna

NADAL ZPOBACZYĆ U NASZ MOŻNA:

Żyć nie umierać

Tomasz Kot powraca i „ podkręca tempo na karuzeli życia”! Prezentujemy oficjalny plakat i zwiastun wzruszającego „Żyć nie umierać”. Nominowany do Złotych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz Macieja Migasa wejdzie na ekrany 28 sierpnia.

Co byś zrobił, gdybyś nagle dowiedział się, że zostały ci 3 miesiące życia? – to pytanie, z którym musi zmierzyć się główny bohater filmu Macieja Migasa („Oda do radości”) – Bartek. W postać tę, bardzo luźno inspirowaną osobą aktora Tadeusza Szymkowa („Psy”, „Kroll”, „Ekstradycja 3”), brawurowo wcielił się Tomasz Kot, laureat Orła i Złotych Lwów za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie „Bogowie”. Autorem scenariusza jest Cezary Harasimowicz, uhonorowany Złotymi Lwami za scenariusz do filmu „Bandyta”, a prywatnie przyjaciel Tadeusza Szymkowa. Zakwalifikowany do Konkursu Głównego 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni obraz „Żyć nie umierać” wejdzie na ekrany 28 sierpnia.

Bartek (Tomasz Kot), niegdyś wzięty aktor, teraz zabawiacz publiczności w popularnym telewizyjnym show, dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Według lekarza zostały mu zaledwie trzy miesiące życia. Bartek postanawia maksymalnie wykorzystać ten czas, uporządkować swoje sprawy, naprawić błędy życiowe i pogodzić się z ukochaną córką. Wierzy, że nie ma takiej sytuacji, z której nie byłoby jakiegoś wyjścia i – zaskakując najbliższych pogodą ducha i poczuciem humoru – stara się zmienić bieg losu i przekonać Najwyższego Scenarzystę, aby jego historia zakończyła się happy endem.

produkcja: Polska , 2015
czas trwania: 85 min.
reżyseria: Maciej Migas
scenariusz: Cezary Harasimowicz
obsada: Tomasz Kot, Janusz Chabior, Ireneusz Czop, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Magdalena Walach, Ewa Gawryluk, Agnieszka Wosińska, Michalina Olszańska, Andrzej Konopka.

Mały Książę – dubbing 2D

W naszym kinie od 14 sierpnia

„Mały Książę” to przepiękna animacja, będąca adaptacją uwielbianej na całym świecie książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. To też jedna z największych produkcji animowanych tego roku.

„Światowa klasa” – pisał po premierze „Małego Księcia” w Cannes Indiewire – „Jedna z najlepszych animacji tego roku. Oszałamiająco piękna, poruszająca i czarująca”. „Urokliwa i wzruszająca baśń filmowa”(Onet), która „wydaje się animacją spełnioną. Zrobioną delikatną wrażliwą ręką, mądrą, ambitną od strony realizacyjnej i angażującą merytoryczną zawartością. (…)„’Mały Książę’ idealnie oddaje nie tylko charakter książki, ale również tę aurę niesamowitości, która w zbiorowym przeświadczeniu unosi się nad dziełem Saint-Exupery’ego”. (Film.org.pl). „To cudnej urody produkcja, która z konfrontacji z oryginałem wychodzi obronną ręką” (Guardian). „Jest po prostu znakomita!” – podsumowuje The Hollywood Reporter.

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

produkcja: Francja , 2015
czas trwania: 108 min.
reżyseria: Mark Osborne
scenariusz: Irena Brignull
obsada: Włodzimierz Press, Małgorzata Kożuchowska, Robert Więckiewicz, Anna Cieślak, Antoni Pawlicki, Piotr Adamczyk, Aleksandra Kowalicka, Bernard Lewandowski, Maciej Musiał,

Bystry Bill – 2D Dubbing

Bystry Bill to uroczy i pomysłowy miś koala, który marzy o wielkiej przygodzie. Pragnie pójść w ślady swego taty podróżnika, który dawno temu zaginął podczas jednej z wypraw. Mały koala wierzy, że może go odnaleźć. Pewnego dnia porzuca więc swój zielony dom i wyrusza w drogę. Ślady wiodą go hen w odległe i dzikie australijskie ostępy. Podczas podróży Bill zyska grono kolorowych przyjaciół: kangura, dziobaka i zwinną jaszczurkę. Z ich pomocą łatwiej będzie prowadzić poszukiwania ukochanego taty.

produkcja: Australia , 2015
czas trwania: 88 min.
reżyseria: Deane Taylor
obsada: Dominika Kluźniak, Józef Pawłowski, Andrzej Blumenfeld

Mur

PREMIERA: 4 WRZESIEŃ 2015

Ten mur nie rzuca się w oczy. Jest prawie niewidzialny. Zwłaszcza dla tych, którzy odgradzają nim swoje strzeżone osiedla od tych wszystkich, z którymi nie chcą mieć nic do czynienia. Po drugiej stronie muru, w ciasnym mieszkaniu, z chorą na depresję matką mieszka Mariusz (Tomasz Schuchardt). Na życie zarabia remontowaniem mieszkań w tych „lepszych” dzielnicach. Marzy, że kiedyś zamieszka w jednym z nich – i konsekwentnie do tego dąży, zarabiając pieniądze legalnie i nielegalnie. Wierzy, że może przekroczyć mur – być jednym z lokatorów apartamentowca, mieć miejsce w podziemnym garażu i robić zakupy w luksusowym centrum handlowym. To synonim innego, lepszego życia, w którym nie jest się niewidzialnym.

Plan się udaje – odłożone pieniądze wystarczają na wynajem dobrego mieszkania. Z czystą klatką schodową, błyszczącą windą i atrakcyjną sąsiadką (Marta Nieradkiewicz). Wieczór przy winie dobrze rokuje – ona, córka dewelopera, samotna matka wydaje się nie widzieć żadnego muru. Ale on powróci – już zaraz. Przy spotkaniu z jej rodzicami, pierwszej selekcji do warszawskiego klubu, telefonie w sprawie matki, która po wylewie wymaga stałej opieki. W starym, ciasnym mieszkaniu. Sen się urywa, wraca rzeczywistość, w której Mariusz będzie musiał na nowo ustawić priorytety, zastanowić się kim jest i czego chce. I po raz kolejny zmierzyć się z murem wokół siebie.

Pełnometrażowy debiut Dariusza Glazera to niemal przypowieść, ale pozbawiona morału. Reżyser podejmuje zaniedbywany problem kastowości społeczeństwa, które mimo rozmaitych -izmów (socjalizmu, kapitalizmu, liberalizmu) wciąż ma się dobrze, segregując społeczeństwo i determinując los na podstawie urodzenia. W małej historii przegląda się rozległy społeczny problem – tym lepiej widoczny, kiedy nada się mu osobisty wymiar.

produkcja: Polska , 2014
czas trwania: 82 min.
reżyseria: Dariusz Glazer
scenariusz: Dariusz Glazer
obsada: Tomasz Schuchardt; Aleksandra Konieczna; Marta Nieradkiewicz; Krzysztof Olszewski; Agaty Ewa Telega; Ewa Kolasińska; Ewa Kasprzyk; Piotr Machalica; Rafał Maćkowiak.

Szkolna imprezka

Niemieckie Nagrody Filmowe – nagroda publiczności
Jupiter Award – najlepszy film niemiecki
Romy Gala Nomination – najlepszy aktor

2014 – Monte Carlo International Comedy Film Festival – najlepszy reżyser, najlepszy aktor, specjalna nagroda dla operatora
2014 – German Film Festival
2014 – Ottawa European Union Film Festival
2014 – Miami International Film Festival
2014 – Puchon International Film Festival

„Szkolna imprezka!” to doskonała komedia, która uczniom pozwoli przez dwie godziny zagościć w szkole, o jakiej marzą, a starszym widzom – przekonać się, czy rzeczywiście tęsknią za latami nauki. Film nie tylko zbiera pozytywne recenzje krytyków, ale też jest laureatem wielu nagród, w tym na prestiżowym festiwalu komedii w Monte Carlo. Ze śmiechu może Was rozboleć brzuch!

Zeki Müller spędził w więzieniu trzynaście lat. Tyle czasu wystarczyło, by w miejscu, w którym jego wspólnicy zakopali skradzione przed laty pieniądze, powstała imponujących rozmiarów sala gimnastyczna. Aby uzyskać dostęp do szkolnych piwnic, z których możliwy byłby podkop pod halę, Zeki decyduje się na przyjęcie posady belfra, którą oferuje mu były dyrektor.

Propozycja nie pojawia się jednak przypadkowo. Jak się okazuje, bohater ma zastąpić nauczycielkę języka niemieckiego, która w dramatycznych okolicznościach rzuciła pracę. I miała ku temu dobre powody!

Klasa, do której trafia Zeki, okazuje się bowiem pełna najróżniejszych oryginałów. Ostatnie, co siedzi im w głowie, to chęć do nauki. Ale w tym akurat rozumieją się z nowym nauczycielem, który nie potrafi nawet przeliterować najwybitniejszego z niemieckich poetów. W Goethe High School będzie musiał zapanować prawdziwy chaos.

W KINIE OD 4 WRZEŚNIA

produkcja: Niemcy , 2013
czas trwania: 119 min.
reżyseria: Bora Dagtekin
scenariusz: Bora Dagtekin

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 4 + 6