Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

KINO MOSKWA – PREMIERY I NOWOŚCI

ZAKAZANY BOGSpectre
PREMIERA 6 LISTOPADA!!

Tajemnicza wiadomość z przeszłości wysyła Jamesa Bonda (Daniel Craig) na misję do Meksyku i w końcu do Rzymu, gdzie spotyka Lucię Sciarrę (Monica Bellucci), piękną i niedostępną wdowę po znanym przestępcy. Dzięki niej Bond infiltruje tajne spotkanie i odkrywa istnienie złowrogiej organizacji WIDMO. W międzyczasie, w Londynie, Max Denbigh (Andrew Scott), nowy szef Centrum Bezpieczeństwa Narodowego, kwestionuje działania Bonda i kierowanego przez M (Ralph Fiennes) MI6. Bond w tajemnicy namawia do współpracy Moneypenny (Naomie Harris) i Q (Ben Whishaw), żeby pomogli mu dotrzeć do Madeleine Swann (Lea Seydoux)- córki jego starego wroga Mr. White’a (Jesper Christensen). Może ona mieć wskazówkę do odkrycia sieci WIDMA. Jako córka zabójcy, rozumie ona Bonda lepiej niż kto inny. Wraz ze zbliżaniem się do serca organizacji, 007 odkrywa niebezpieczne powiązanie między nim samym a członkiem WIDMA – Franzem Oberhauserem (Christoph Waltz).

produkcja: USA, Wielka Brytania , 2015
reżyseria: Sam Mendes
scenariusz: John LoganRobert WadeNeal Purvis
obsada: Daniel Craig, Monica Bellucci, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Ralph Fiennes, Naomie Harris

Zakazany Bóg

Prawdziwa historia, która poruszy najtwardsze serce.
„Zakazany Bóg” to kolejny po „Cristiadzie” film, który opisuje okrutne prześladowania Kościoła w XX wieku.

Podczas wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936-1939 zniszczono i splądrowano 2000 kościołów, zakazano praktyk religijnych i dokonywano rzezi na katolikach. Bestialsko zamordowano ponad 8000 osób duchownych. Byli wśród nich biskupi, zakonnice, klerycy.Przez cały czas krwawych prześladowań obiecywano im darowanie życia pod warunkiem wyrzeczenia się wiary, a jednak nie odnotowano żadnego przypadku apostazji!

„Zakazany Bóg” to piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych męczenników z Barbastro, mężnych księży i kleryków – ofiar nienawiści do wiary w Boga. Ich cudem ocalałe notatki z więzienia są jednymi z najpiękniejszych świadectw wiary w dziejach chrześcijaństwa.

“Nigdy w historii Europy, a może nawet i świata, nie widziano takiego ucieleśnienia nienawiści do religii i jej wyznawców” Hugh Thomas, lewicowy historyk

W KINIE OD 6 LISTOPADA

produkcja: Hiszpania , 2013
czas trwania: 139 min.
reżyseria: Pablo Moreno
scenariusz: Juanjo Díaz Polo

Moja chuda siostra

Najlepszy film w sekcji „Generation Kplus” MFF w Berlinie. Zdobył także nagrodę publiczności w Göteborgu.

Katja jest utalentowaną łyżwiarką figurową, stalezajętą w szkole lub na treningach. W domu tona niej, a nie jej siostrze Stelli, skupia się prawiecała uwaga rodziców. Stella podziwia starsząsiostrę i stara się ją naśladować. To ona właśnieodkrywa, że z Katją dzieje się coś złego:dziewczyna cierpi na zaburzenie odżywiania,które może kosztować ją życie. Stella chcepowiedzieć rodzicom, ale Katja wymusza naniej przysięgę, że tego nie zrobi. To jednak zbytduże brzemię dla tak młodej dziewczyny. Filmpokazuje, jak choroba Katji powoli doprowadzacałą rodzinę na skraj rozpaczy.

PREMIERA 6 LISTOPADA!

produkcja: Niemcy, Szwecja , 2015
czas trwania: 105 min.
reżyseria: Sanna Lenken
scenariusz: Sanna Lenken

NADAL ZOBACZYĆ U NAS MOŻNA

Czy naprawdę wierzysz? – LEKTOR

Film „Czy naprawdę wierzysz?” to opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć… Kolejne dzieło twórców porywającej ekranizacji „Bóg nie umarł”.

Matthew nie może otrząsnąć się z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają dziać się prawdziwe cuda, o których wcześniej nie marzył. W trudnych sytuacjach wzywa mocy Bożej, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomną dziewczynę w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg.
Potęga wiary, siła nadziei, odwaga świadectwa. „Czy naprawdę wierzysz?” to więcej niż film. To pytanie, na które każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

Dwanaście różnych postaw życiowych, dwanaście całkowicie odmiennych charakterów, których drogi niespodziewanie krzyżują się… Każdy z bohaterów – często wbrew swoim przekonaniom – odkryje moc chrystusowego krzyża. Punktem wyjścia do opowiedzenia historii staje się przypadkowe (?) spotkanie ulicznego kaznodziei z proboszczem lokalnej parafii. Uświadamia ono temu drugiemu, jak ważne w prawdziwej wierze – obok szczerej modlitwy – jest działanie w imię dobra.

produkcja: USA , 2015
czas trwania: 115 min.
reżyseria: Jon Gunn
scenariusz: Chuck Konzelman, Cary Solomon
obsada: Mira Sorvino, Sean Astin, Alexa PenaVega

NA ŻYCENIE WIDZÓW POWRACAMY DO:

Paddington

PADDINGTON jest małym, przecudnym misiem. Dobrze wychowanym, zawsze pomocnym i wiecznie głodnym. Różni się od innych filmowych bohaterów. Nie biega za gangsterami, nie rozwiązuje skomplikowanych łamigłówek. Mimo to, rozkochał już w sobie ponad 500 tysięcy polskich widzów.

Któż nie zaopiekowałby się małym sympatycznym misiem siedzącym samotnie na wielkim dworcu kolejowym? Państwo Brown z dziećmi bez wahania przygarnęli uroczego niedźwiadka w czerwonym kapeluszu i…. odtąd już nic nie było jak dawniej. Do Londynu Miś Paddington przybył w tajemniczy sposób aż z Peru, ale ta podróż to dopiero początek przygód niezwykłego zwierzaka. Spokojne życie Jonathana Browna i jego siostry będzie teraz pełne nie tylko prześmiesznych sytuacji, ale i niesamowitych, magicznych zdarzeń.

Historia Misia Paddingtona to fantastyczna opowieść dla wszystkich dzieci i… ich rodziców.

Uroczy niedźwiadek imieniem Paddington po raz pierwszy skradł serca dziecięcej publiczności w 1958 roku – gdy Michael Bond powołał go do życia jako głównego bohatera książki „Miś zwany Paddington”.

produkcja: Francja, Kanada, Wielka Brytania , 2014
czas trwania: 95 min.
reżyseria: Paul King
scenariusz: Paul King
obsada: Artur Żmijewski, Maja Ostaszewska, Jacek Mikołajczak, Jolanta Fraszyńska, Teresa Lipowska, Zdzisław Wardejn.

DZIECIĘCE PORANKI

Agi Bagi część 3

AGI BAGI na DZIECIĘCE PORANKI.

Bajka składa się z 13 odcinków po 11 minut, które podzielone są na bloki po 60 minut.

„Agi Bagi”- nowa polska bajka o tematyce ekologicznej.

Opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi, oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy mieszkańcami tej planety, plemionami Agingów i Bagingów. W każdym odcinku Agingi i Bagingi wspólnie rozwiązują problem, który wywiera niekorzystny wpływ na środowisko. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem i pokazujemy jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą.Prezentując przygody bohaterów, w unikatowy sposób przemyca ważne elementy edukacyjne, które są tak istotne na etapie rozwoju dziecka.

Bajeczki zostały wykreowane jako projekt skierowane do „młodszych przedszkolaków”. Jest to wesoły i ciepły film dla widowni w wieku 2-5 lat z delikatnym, nienachalnym, edukacyjnym przesłaniem.

Oceniany przez specjalistów z branży międzynarodowej, jako pierwszy tak unikatowy projekt, którego kolory i fabuła są perfekcyjnie opracowane dla tej grupy odbiorców.

CENA BILETU: ulgowy 10 zł, normalny 12 zł.

produkcja: Polska , 2015

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 3 + 5