Wypożyczalnia samochodów Kielce
0

PREMIERY I NOWOŚCI W KINIE MOSKWA

moje corki krowySłaba płeć? – NOWOŚĆ W KINIE OD 8 STYCZNIA

Zjawiskowa Olga Bołądź oraz plejada gwiazd polskiego kina w niepoprawnej romantycznie komedii o kobiecie, która dostaje kopa od życia i postanawia grę pozorów zamienić na realizację marzeń.

Zośka jest atrakcyjna, wykształcona i wie czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu – kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy – użeranie się z szefem burakiem, zamiast szczęśliwego życia – udawanie kogoś, kim nie jest. Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka – silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?

Autorem zdjęć jest Michael Coulter, współtwórca takich komedii jak:
„CZTERY WESELA I POGRZEB”, „NOTTING HILL”, „TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ”.
Film na motywach powieści p.t. „Suka” Katarzyny Grygi.

produkcja: Polska , 2015; czas trwania: 99 min.; reżyseria: Krzysztof Lang; obsada: Olga Bołądź, Piotr Adamczyk, Marieta Żukowska, Marcin Korcz, Katarzyna Figura, Piotr Głowacki, Marian Dziędziel, Krzysztof Lang.

Moje córki krowy – PREMIERA !

Wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę i Mariana Dziędziela. Partnerują im Marcin Dorociński, Małgorzata Niemirska oraz Łukasz Simlat. “Moje córki krowy” wzbudziły zachwyt krytyków i aplauz publiczności 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, która przez ponad pięć minut po premierze oklaskiwała film na stojąco. Przełożyło się to na cenne trofea – Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. A także szczególnie ważną dla każdego reżysera Nagrodę Publiczności.

Marta (Kulesza), gwiazda popularnych seriali, ma 42 lata, jest silna i dominująca. Pomimo sławy i pieniędzy wciąż nie może ułożyć sobie życia. Niestabilna emocjonalnie 40-letnia Kasia (Muskała) tkwi w dalekim od ideału małżeństwie (w roli męża Marcin Dorociński), wychowując nastoletniego syna (Jeremi Protas). Siostry niezbyt za sobą przepadają, kompletnie nie rozumieją i nawet nie starają się zrozumieć swoich życiowych wyborów. Choroby, a w konsekwencji utrata jednego z rodziców zmuszają je do wspólnego działania. Kobiety stopniowo zbliżają się do siebie, odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.
produkcja: Polska , 2015; czas trwania: 88 min.; reżyseria: Kinga Dębska; obsada: Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Małgorzata Niemirska, Łukasz Simlat, Marian Dziędziel.

Swobodne opadanie – PREMIERA !

Teatr absurdu w najlepszym wydaniu.
Zwycięzca trzech nagród na prestiżowym festiwalu filmowym w Karlowych Warach (w tym dla najlepszego reżysera i nagrody specjalnej jury!).

„Jaką chcesz herbatę? Mamy miętową” – mamrocze starsza kobieta do apatycznego męża, z którym mieszka w zagraconym mieszkaniu. Udręczona emerytka ma dość życia u boku mrukliwego czytelnika gazetek z supermarketu. Taszczy więc wózek na zakupy na dach bloku, z którego patrzy na wieczorne niebo nad Budapesztem. Następnie skacze. W miarę jak spada, na mgnienie oka spoglądamy w kolejne okna innych mieszkań. Potem do nich wrócimy.

W filmowym uniwersum nawet samobójstwo nie przychodzi bohaterce łatwo. Niezniechęcona kobieta rusza więc z powrotem na szczyt siedmiopiętrowego budynku, mijając po drodze kolejne mieszkania. Siedem pięter, siedem identycznie zaprojektowanych wnętrz, ale zupełnie inne światy. Siedem sytuacji, siedem różnych historii, które mimo wszystko łączą tysiące powiązań. To jakby absurdalne, trochę tajemnicze obrazy współczesnej rzeczywistości widzianej w krzywym zwierciadle.

Węgierski mistrz groteski powraca filmem, który rozbraja humorem i urzeka wizualną maestrią. Tylko w filmie Pálfiego widz, podglądając wnętrza poszczególnych mieszkań przeciętnego bloku, może napotkać stołującego się z rodziną byka, podejrzliwego staruszka bacznie pilnującego swoich butelek z alkoholem przed żoną, zakochanych pedantów, którzy zawijają w folię wszystko, łącznie z sobą, czy małżeństwo żyjące pod jednym dachem z kochankiem żony. „Swobodne opadanie” to humorystyczna jazda bez trzymanki, której dadzą się porwać nawet największe smutasy!

produkcja: Francja, Węgry, Korea Południowa , 2014; czas trwania: 80 min.; reżyseria: György Pálfi.

Operacja Arktyka – PREMIERA 8 STYCZNIA

Wielkie osiągnięcie norweskich filmowców, które docenili selekcjonerzy Sundance, najważniejszego festiwalu kina niezależnego na świecie, zapraszając go do swojego programu. W obsadzie znalazł się gwiazdor „Gry o tron”, Kristofer Hivju.

13-letnia Julia wraz z matką i bliźniakami – Idą i Sindre przeprowadzają się do nowego miasta. To mroźna północ w Norwegii. Ich ojciec pracuje jeszcze dalej – prawie pod biegunem północnym. Dzieciaki postanawiają w tajemnicy odwiedzić ojca i zakradają się do helikoptera ratowniczego. Ale trasa lotu zostaje zmieniona i rodzeństwo ląduje na opuszczonej wyspie na dalekiej północy. Niewielki zapas jedzenia, dzika przyroda i brak kontaktu
z cywilizacją sprawiają, że Julia i jej młodsze rodzeństwo muszą połączyć siły, aby przetrwać w nadziei, że ratunek w końcu nadejdzie.

Film jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Nagrody i Festiwale:

2015 – Sundance Film Festival

2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmów Dla Dzieci Kristiansand

2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmów Dla Dzieci i Młodzieży w Zlinie

2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmów Dla Dzieci w Montrealu

2015 – Cinequest Film Festival

2015 – Festiwal Filmowy Junior w Sztokholmie

2015 – Festiwal Filmowy TIFF Kids (Kanada)

5. Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda film pt. OPERACJA ARKTYKA otrzymał wyróżnienie w kategorii filmów pełnometrażowych.

Jury dziecięce doceniło film “za piękne krajobrazy, trzymającą w napięciu akcję oraz ciekawe dialogi.”

produkcja: Norwegia , 2014; czas trwania: 87 min.; reżyseria: Grethe Bøe-Waal.
Bella i Sebastian 2 – Dubbing – NOWOŚĆ

W KINIE OD 8 DO 14 STYCZNIA

Wychowywany przez przybranego dziadka Sebastian z niecierpliwością czeka na powrót swojej ciotki Angeliny. Na wieść o tym, że awionetka, którą podróżowała dziewczyna zaginęła gdzieś w górach, Sebastian i jego wierne psisko, Bella wyruszają jej na pomoc. Niebezpieczna wyprawa obfitować będzie w dramatyczne, ale i zabawne wydarzenia. Pożar lasu, zetknięcie oko w oko z niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka, a przede wszystkim spotkanie z nieznajomym pilotem okażą się dla chłopca i jego psa początkiem zupełnie nowej niespodziewanej przygody. W jej trakcie Sebastian trafi na ślad swego zaginionego ojca.
produkcja: Francja , 2015; czas trwania: 98 min.; reżyseria: Christian Duguay; obsada: Felix Bossuet, Tcheky Karyo, Margaux Chatelier.

NADAL ZOBACZYĆ U NAS MOŻNA:

Stare grzechy mają długie cienie

Laureat dziesięciu hiszpańskich Oscarów i jeden z najczęściej nagradzanych hiszpańskich filmów w ostatnich latach, porównywany przez światową krytykę do wybitnego serialu HBO „True Detective”.
Dwoje bohaterów obdarzonych skrajnie różnymi charakterami, którzy muszą znaleźć porozumienie, by doprowadzić do rozwikłania zagadki tajemniczych i wyjątkowo brutalnych morderstw młodych kobiet.
Południe Hiszpanii, rok 1980, kilka lat po śmierci generała Franco. Właśnie zaginęły dwie nastolatki. Szybko okazuje się, że dziewczęta nie żyją, a przed śmiercią zostały zgwałcone i torturowane. Wstrząśnięta lokalna społeczność orientuje się, że w przeszłości dochodziło już do podobnych zdarzeń.
Dwaj detektywi z Madrytu, Juan i Pedro muszą odłożyć na bok wszelkie animozje i to, co ich dzieli. Przed nimi zadanie schwytania bezwzględnego mordercy, od lat terroryzującego mieszkańców miasteczka, nad którym unosi się cień zupełnego lekceważenia kobiet, wynikającego z mizoginicznej tradycji autochtonów.

Nagrody i festiwale:
Goya Awards, hiszpański odpowiednik Oscara: najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Javier Gutiérrez), najlepszy kobiecy debiut aktorski (Nerea Barros), najlepsze kostiumy, najlepszy reżyser, najlepsza muzyka, najlepszy scenariusz, najlepszy montaż, najlepsze zdjęcia, najlepsza scenografia
Koło Hiszpańskiego Piśmiennictwa filmowego: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy aktor (Javier Gutiérrez), najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszy kobiecy debiut aktorski (Nerea Barros), najlepsza muzyka
Feroz Awards: najlepszy film dramatyczny, najlepszy reżyser, najlepszy aktor pierwszoplanowy (Javier Gutiérrez), najlepsza muzyka, najlepszy zwiastun
Fotogramas de Plata: najlepszy film hiszpański, najlepszy aktor (Javier Gutiérrez)
José María Forqué Awards: najlepszy film, najlepszy aktor (Javier Gutiérrez)
Związek Aktorów Hiszpańskich: najlepszy aktor (Javier Gutiérrez), najlepsza aktorka (Mercedes León), najlepszy aktor drugoplanowy (Manolo Solo)
The Platino Awards for Iberoamerican Cinema: najlepsze zdjęcia, nagroda publiczności dla najlepszego filmu i dla najlepszego aktora (Javier Gutiérrez)
Turia Awards: najlepszy film, nagroda publiczności dla najlepszego filmu
2014 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastián, Srebrna Muszla, nagroda jury, nagroda im. Feroza Zinemaldi
2014 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Les Arcs
2015 – Fantasy Filmfest, nagroda publiczności
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Jameson” w Dublinie
2015 – Villeurbanne Festival Reflets du cinéma ibérique et latino-américain
2015 – Beaune Film Festival
2015 – CPH PIX
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy Minneapolis-Saint Paul
2015 – Międzynarodowy Festiwal filmowy w Jeonju
2015 – Wiosna Filmów
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Seattle
2015 – Neuchâtel International Fantastic Film Festival
2015 – Festival: EuropaYa! Cine UC
2015 – Fantasia International Film Festival
2015 – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Vancouver
2015 – RegioFun, Grand Prix

produkcja: Hiszpania , 2014; czas trwania: 105 min.; reżyseria: Alberto Rodríguez; obsada: Raúl Arévalo, Javier Gutiérrez, Antonio de la Torre, Nerea Barros, Jesús Castro, Manolo Solo, Jesus Ortiz, Jesús Carroza.

Franciszek – LEKTOR

Pierwszy film biograficzny o Papieżu Franciszku.Stworzony na podstawie bestsellera “Franciszek. Życie i rewolucja” włoskiej dziennikarki Elisabetta Pique. Polskie wydanie jeszcze w tym roku.

Jako nastolatek żyjący w Buenos Aires odkrył swe powołanie religijne. Nie wiedział wówczas, iż to pierwszy krok, który może go zaprowadzić do Watykanu w Rzymie. Sprawił, iż został przywódcą Kościoła Katolickiego. Ten człowiek jest dziś znany w świecie jako Papież Franciszek. Młoda hiszpańska dziennikarka o imieniu Ana (Silvia Abascal) spotyka podczas papieskiej konklawe w roku 2005 Jorge Mario Bergoglio (Dario Grandinetti). Wtedy to zaczyna się ich związek przepojony ciepłem, dobrym nastrojem i mądrością, którą przyszły Papież zadziwi wierzących.

Długa, ciężka i poruszająca podróż Jorge Bergoglio widziana jest jej oczyma. Ojciec Jorge, jak zawsze chciał by go nazywano, wykorzystuje swe stanowisko arcybiskupa Buenos Aires do walki z korupcją i nadużywaniem władzy czego dopuszcza się dyktatura. Ana jest na miejscu by przyglądać się najcięższym walkom, gdy do głosu doszli ci, którzy niczego nie posiadali.

Ofiary prostytucji, niewolnictwa, przemytu i handlu narkotykami w wielu dzielnicach slumsów. Ich historia zatacza koło na konklawe w roku 2013, gdy jezuicki ksiądz pochodzący z Ameryki Południowej zostaje wybrany w trakcie piątego głosowania na Papieża. Syn skromnych włoskich imigrantów, przyjmuje jako papież imię Franciszek. Częściowo jest to hołd składany jego Babce, która wpoiła mu wartości biblijne propagowane przez Świętego Franciszka, gdy był jeszcze małym chłopcem.

Imię Franciszek stanowi idealne podsumowanie życia Ojca Jorge. To człowiek, dla którego ewangeliczne przesłanie niesienia pomocy potrzebującym znalazło się w centrum jego pracy duszpasterskiej.

produkcja: Argentyna, Hiszpania , 2015; czas trwania: 104 min.; reżyseria: Beda Docampo Feijóo.

XXI FESTIWAL FORM DOKUMENTALNYCH NURT W KINIE MOSKWA

10.01 (niedziela) o godz.: 10:00 odbędzie się pokaz wybranych filmów laureatów tegorocznej edycji NURT-u. Pokażemy następujące filmy:

„MAŁO NAS” IZABELLA ŻUŁAWNIK

„BO JESTEM STĄD” GRZEGORZ LINKOWSKI

„JUREK” PAWEŁ WYSOCZAŃSKI

WSTĘP WOLNY

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Skomentuj
Jeśli chcesz by przy Twoim komentarzu pojawiło się zdjęcie, zarejestruj się w Gravatarze.

*
= 5 + 8